Miller: Odpowiedzialni za tragedię w Smoleńsku nie żyją

Zdjęcie z dogaszania wraku tupolewa, umieszczone w raporcie komisji Millera

Zdjęcie z dogaszania wraku tupolewa, umieszczone w raporcie komisji Millera (Fot. Raport komisji Jerzego Millera)

- Ci, którzy ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność za tę tragedię, niestety, nie żyją - mówi Leszek Miller na konferencji prasowej w Poznaniu. Według szefa SLD piloci samolotu prezydenckiego Tu-154 próbowali wykonać ?zadanie niewykonalne?.
Według Leszka Millera na dzisiejszych obradach Rady Bezpieczeństwa Narodowego, na których prokurator generalny Andrzej Seremet ma przedstawić informacje ws. katastrofy smoleńskiej, nie padnie nic nowego. - Nie sądzę, żeby tam pojawił się jakikolwiek nowy element, który mógłby być nowym czynnikiem w tej poruszającej tragedii - stwierdza Miller, dodając, że wszystko, co można na temat katastrofy powiedzieć, znajduje się w raporcie komisji Millera.

- Tematyka posiedzenia RBN nie wydaje mi się trafna dla tego ciała - stwierdza szef SLD. Odnosząc się do przyczyn katastrofy, podkreśla, że piloci nie powinni w ogóle startować z Warszawy. Zastanawia się natomiast, co będzie z wrakiem, kiedy trafi do Polski, bo to kwestia jego powrotu "wysuwa się na plan pierwszy".

- Czy to będzie zbiorowa relikwia, czy będzie fragment pomnika, ale nie sądzę, żeby te problemy miały być rozpatrywane aż na posiedzeniu RBN - mówi Miller.

Odniósł się także do wznowienia śledztwa w sprawie przygotowania przez BOR wizyty w Smoleńsku. Jego zdaniem to nie BOR przygotowuje tego rodzaju wizyty. - BOR ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo ochranianych osób (...), natomiast wizytę przygotowuje ta kancelaria, której szefem jest albo prezydent, albo premier - mówi Miller, dodając, że za wszystkie czynności przygotowawcze odpowiadała kancelaria Lecha Kaczyńskiego. - To jest właściwy adresat różnych pretensji i ewentualnych śledztw - podsumowuje Miller.

Zobacz także
 • 11.04.2010, Smoleńsk. Szczątki polskiego samolotu Dość kłamstw smoleńskich
 • Izabella Sariusz-Skąpska Sariusz-Skąpska: Wrak samolotu powinien trafić do huty i zostać przetopiony
 • Pierwszy w Polsce ornat smoleński "Przyznam szczerze, zaniemówiłem". Ornat smoleński wkurzył senatora PO
Komentarze (396)
Miller: Odpowiedzialni za tragedię w Smoleńsku nie żyją
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 804 razy 660

  Pan Miller nie jest moim idolem, ale ma rację. I to wszystko na temat temat. A reszta to jest pissowska paranoja!!!!

 • miroo

  Oceniono 610 razy 520

  Ze stenogramów wiemy kto podejmował decyzję czy lądować czy nie - Lech Kaczyński.
  On jest odpowiedzialny - faktycznie on nie żyje.

  Załoga zameldowała, że warunki pogodowe są beznadziejne a dyr. Kazana potwierdził, że to Lech Kaczyński (nieudolny prezydent RP) podejmował decyzje..

 • kabza1605

  Oceniono 532 razy 464

  Jeden nawet w nagrodę leży na Wawelu! A drugi dalej kłamie w żywe oczy i oskarża innych tylko nie siebie!

 • szydlo4

  Oceniono 455 razy 365

  Uważam, że cała załoga samolotu: piloci, stewardesi, BOR-owcy wykonali beznadziejny rozkaz Naczelnego Wodza Wojska Polskiego. Żołnierz nie dyskutuje rozkazów, żołnierz je wykonuje. To jest podstawowa dewiza słuzby dla kraju.

  Za wykonanie rozkazu prowadzącego do pewnej smierci należą się honory: odznaczenia, pomniki, chwała itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje