CZD bez pieniędzy. "Komornik zachowuje się złośliwie"

"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze." - napisało na swoim profilu na FB Centrum Zdrowia Dziecka - Współpracujemy z kilkunastoma komornikami i poza tym jednym panem z resztą możemy się dogadać. On jest niereformowalny - komentuje Paweł Trzciński rzecznik CZD.
Centrum Zdrowia Dziecka ma poważne problemy finansowe. Nowoczesny szpital, który leczy i ratuje dzieci z całej Polski ma ponad dwieście milionów złotych długu. Tuż przed świętami pojawił się kolejny problem: jeden ze współpracujących z Centrum komorników zablokował konto z pieniędzmi na wypłaty. CZD całą sytuację postanowiło skomentować na Facebooku.

"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze, utrudniając nam wypłatę świątecznych wynagrodzeń. Nadal wierzymy, że będąc komornikiem - można też być człowiekiem. Wierzymy też że w Wigilijną noc coś się w sercu Marka Wojtczaka zmieni. Przed egzekucją można przecież zadzwonić, ustalić sposób egzekwowania" - takiej treści wpis pojawił się wczoraj na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak wyjaśnia rzecznik Centrum, wpis jest "upustem złości" wobec komornika. - Jest nam bardzo przykro, kiedy widzimy człowieka, który mimo naszych próśb, zachowuje się w taki złośliwy sposób. I dlatego o nim kilka słów napisaliśmy. Uważamy, że nie trzeba nagle zajmować ważnego konta bez uprzedzenia. Można to zrobić inaczej, bo - jak wiemy z doświadczenia - inni robią to inaczej - mówi Trzciński.

Rzecznik: Ten pan jest niereformowalny

Rzecznik dodaje, że CZD współpracuje z kilkunastoma komornikami. - Poza tym jednym panem z resztą możemy się dogadać. Możemy zadzwonić i powiedzieć, które konto mogą zająć w danym momencie, aby nam nie utrudnić życia. A ten jeden pan notorycznie zajmuje konto pracownicze albo konto z lekami - mówi rzecznik.

Trzciński przyznaje, że Centrum już kilkakrotnie próbowało prosić komornika o zmianę zachowania. Bez skutku. - Prosiliśmy, żeby wcześniej zadzwonił i wskażemy konto, z którego może zablokować, żeby nie było to konto na wypłaty. Ale ten pan jest niereformowalny - ocenia rzecznik. Jak jednak zapewnia, CZD dołoży wszelkich starań, aby pracownicy otrzymali na czas swoje wynagrodzenia.

Udało nam się skontaktować z komornikiem krytykowanym przez Centrum Zdrowia Dziecka. Przyznał, że nie czytał odnoszącego się do niego wpisu na Facebooku. Nie chciał komentować słów rzecznika. - Odsyłam do wierzyciela. To on ustala termin egzekucji komorniczej. Ja wykonuję swoje obowiązki - powiedział.

Zobacz także
 • Centrum Zdrowia Dziecka CBA wejdzie do Centrum Zdrowia Dziecka?
 • Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu Dość tycia na Mazowszu. W CZD odchudzą młodzież
 • Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu Centrum Zdrowia Dziecka likwiduje co trzecie łóżko
Komentarze (164)
CZD bez pieniędzy. "Komornik zachowuje się złośliwie"
Zaloguj się
 • kopalnie

  Oceniono 280 razy 194

  Szpital ma dług, ponieważ NFZ, czyli Państwo daje za mało pieniędzy. Następnie Państwo, czyli komornik zabiera jeszcze te resztki pieniędzy, które należą się pracownikom za wykonaną pracę. Pracownicy szpitala jesteście niewolnikami.

 • peter.edward

  Oceniono 165 razy 131

  To jest szpital, który ratuje dzieci. Uważam, że powinien podlegać bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia i być przez nie finansowany i na bieżąco kontrolowany bez udziału NFZ. Konstytucja gwarantuje dzieciom bezpłatne leczenie naszych dzieci. I z naszych podatków ten szpital może być finansowany. Niech pastwo spłaci wierzycieli, a CZD niech leczy dzieci, to nie musi być instytucja zarabiająca. Jest zbyt ważna.

 • kichchi

  Oceniono 53 razy 45

  dobra reklama dla tego komornika

 • kibic_rudego

  Oceniono 37 razy 37

  najwyższa pora by posłowie odpowiadali finansowo za tworzenie idiotycznych praw

 • bmiara

  Oceniono 79 razy 33

  Zasadniczo to komornik działa na wniosek wierzyciela i to z nim (wierzycielem) należy uzgadniać co i jak będzie egzekwowane.

  W dodatku, wielomiesięczne/wieloletnie nieoddawanie pieniędzy przez taką instytucję jak CZD niepotrzebnie generuje duże kaszta egzekucji. Należy jak najszybciej pospłacać długi, bo w tej chwili wierzyciele i komornicy sobie spokojnie żyją z odsetek/kosztów egzekucji...

 • chloropikryna

  Oceniono 67 razy 29

  Pytanie do wszystkich lemingów po studiach z marketinga i innych bztetów? JAK TO WSZYSTKO SIE TOCZYŁO W ZŁYM PRL?
  W złym komuniźmie szpitale działały,żłobki były,szkoły były, prewentoria były,sanatoria były,kolonie dla dzieci były,stołowki szkolne były,tanie podręczniki były, no ale nie było WOLNOSCI! Ciekawe jak to zbilansowac?

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 136 razy 28

  Pracownicy powinni otrzymać swoje wynagrodzenie. Koniec, kropka. Ale artykuł, jest bardzo tendencyjny - co to znaczy zajęte konta pracownicze ? - można by się domyślać, że zajęte zostały konta bankowe pracowników - a to bzdura. Prawdopodobnie zajęto rachunek bankowy CZD z którego realizowane są wypłaty. Kolejna bzdura dotyczy informowania komornika które konto ma zająć - pewnie te na którym akurat nie ma środków ? Kolejna sprawa - komornik jest tylko organem egzekucyjnym - wykonuje czynności w ramach wniosku wierzyciela, a wierzyciel też ma zapewne swoich pracowników, którzy chcieliby otrzymywać w terminie wynagrodzenie.

 • felucjan

  Oceniono 67 razy 27

  Gdyby dłużnik mógł wskazywać komornikowi jakie konta może on zajmować, to nie byłoby żadnych egzekucji, bo znając fantazję menadżerów szpitali skoro jest konto pracownicze, to szybko powstałoby komornicze bez żadnych wpływów.

  Rozumiem ludzi bez pensji, ale rozumiem też wierzyciela który może chciałby przed świętami wypłacić również swoim ludziom, bo oni nie są nic winni, że szpitalami zarządzają nieudacznicy, NFZ jest skorumpowany, a Minister Zdrowia jest najzwyklejszym nieudacznikiem.

 • moher75

  Oceniono 24 razy 20

  A swoją drogą to kiedy Państwo i państwowe "przedsiębiorstwa" staną się instytucjami zaufanymi w których nie do pomyślenia będą opóźnienia ?
  Znam przypadki w których za dzień spóźnienia Państwo wali obligatoryjnie ogromną karę dla podatnika (np. deklaracja dot. odpadów niebezpiecznych). Gdzie tu jest zachowana równowaga i elementarna uczciwość ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje