CZD bez pieniędzy. "Komornik zachowuje się złośliwie"

19.12.2012 09:29
"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze." - napisało na swoim profilu na FB Centrum Zdrowia Dziecka - Współpracujemy z kilkunastoma komornikami i poza tym jednym panem z resztą możemy się dogadać. On jest niereformowalny - komentuje Paweł Trzciński rzecznik CZD.
Centrum Zdrowia Dziecka ma poważne problemy finansowe. Nowoczesny szpital, który leczy i ratuje dzieci z całej Polski ma ponad dwieście milionów złotych długu. Tuż przed świętami pojawił się kolejny problem: jeden ze współpracujących z Centrum komorników zablokował konto z pieniędzmi na wypłaty. CZD całą sytuację postanowiło skomentować na Facebooku.

"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze, utrudniając nam wypłatę świątecznych wynagrodzeń. Nadal wierzymy, że będąc komornikiem - można też być człowiekiem. Wierzymy też że w Wigilijną noc coś się w sercu Marka Wojtczaka zmieni. Przed egzekucją można przecież zadzwonić, ustalić sposób egzekwowania" - takiej treści wpis pojawił się wczoraj na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak wyjaśnia rzecznik Centrum, wpis jest "upustem złości" wobec komornika. - Jest nam bardzo przykro, kiedy widzimy człowieka, który mimo naszych próśb, zachowuje się w taki złośliwy sposób. I dlatego o nim kilka słów napisaliśmy. Uważamy, że nie trzeba nagle zajmować ważnego konta bez uprzedzenia. Można to zrobić inaczej, bo - jak wiemy z doświadczenia - inni robią to inaczej - mówi Trzciński.

Rzecznik: Ten pan jest niereformowalny

Rzecznik dodaje, że CZD współpracuje z kilkunastoma komornikami. - Poza tym jednym panem z resztą możemy się dogadać. Możemy zadzwonić i powiedzieć, które konto mogą zająć w danym momencie, aby nam nie utrudnić życia. A ten jeden pan notorycznie zajmuje konto pracownicze albo konto z lekami - mówi rzecznik.

Trzciński przyznaje, że Centrum już kilkakrotnie próbowało prosić komornika o zmianę zachowania. Bez skutku. - Prosiliśmy, żeby wcześniej zadzwonił i wskażemy konto, z którego może zablokować, żeby nie było to konto na wypłaty. Ale ten pan jest niereformowalny - ocenia rzecznik. Jak jednak zapewnia, CZD dołoży wszelkich starań, aby pracownicy otrzymali na czas swoje wynagrodzenia.

Udało nam się skontaktować z komornikiem krytykowanym przez Centrum Zdrowia Dziecka. Przyznał, że nie czytał odnoszącego się do niego wpisu na Facebooku. Nie chciał komentować słów rzecznika. - Odsyłam do wierzyciela. To on ustala termin egzekucji komorniczej. Ja wykonuję swoje obowiązki - powiedział.

Zobacz także
Komentarze (164)
Zaloguj się
 • pelikannet

  0

  ........ Jest dobrze - bedzie jeszcze lepiej "Jak wylicza "DGP", obecnie jest 1050 komorników (w 2005 r. było ich 600), a w tym roku ich liczba jeszcze się zwiększy o blisko 100."
  Rowniez Poicja przezywa rozkwit - sa podwyzki, zachety dla nowego naboru itd
  Trudno nie wspomniec ze Polska jest juz najwiekszym ulicznym zakladem fotograficznym.

  To sa niewatpliwe i chyba jedyne osiagniecia w Demokratycznym Panstwie Prawa z zielonej wyspy. Happy New Year

 • pelikannet

  0

  Jest dobrze - bedzie jeszcze lepiej "Jak wylicza "DGP", obecnie jest 1050 komorników (w 2005 r. było ich 600), a w tym roku ich liczba jeszcze się zwiększy o blisko 100."
  Rowniez Poicja przezywa rozkwit - sa podwyzki, zachety dla nowego naboru itd
  Trudno nie wspomniec ze Polska jest juz najwiekszym ulicznym zakladem fotograficznym.

  To sa niewatpliwe i chyba jedyne osiagniecia w Demokratycznym Panstwie Prawa z zielonej wyspy. Happy New Year

 • pelikannet

  0

  Jak wylicza "DGP", obecnie jest 1050 komorników (w 2005 r. było ich 600), a w tym roku ich liczba jeszcze się zwiększy o blisko 100.
  Rowniez Poicja przezywa rozkwit - sa podwyzki, zachety dla nowego naboru itd
  Trudno nie wspomniec ze Polska jest juz najwiekszym ulicznym zakladem fotograficznym.

  To sa niewatpliwe i chyba jedyne osiagniecia w Demokratycznym Panstwie Prawa z zielonej wyspy. Happy New Year

 • diabelskipomiot

  0

  Największym obciachem dla naszego państwa jest to, że zrzutkę dla dzieciaków pod choinkę musiały robić prywatne firmy (Tel. Novum itd.). Ale i tak dobrze, że chociaż one pokazały serce i zechciały pomóc.

 • znafcax

  Oceniono 1 raz 1

  Ktoś napisał "szpital to nie knajpa" - niby nie, ale to taka sama placówka. Szpital tak jak knajpa, powinien się bilansować finansowo. Jeżeli knajpa ma minus, to albo podwyższa ceny, albo je obniża przyciągając klientów, albo coś zmienia jak klienci nie chcą przyłazić, a jak się nic nie da zrobić, to się knajpę ZAMYKA. Generalnie wszelkie problemy z plajtującymi knajpami WYNIKAJĄ Z BRAKU KLIENTÓW.
  Szpital CZD nie ma problemów z klientami (pacjentami). Ludzie walą drzwiami i oknami - a zatem nie powinien mieć problemów finansowych. Jednak jest problem - SOCJALIZM.
  Knajpą rządzą prawa wolnego rynku, szpitalem - niestety SOCJALIZM, który jak pewien mądry człowiek powiedział "tworzy problemy nie znane innym ustrojom". W socjalizmie cena jest ustalana ODGÓRNIE, niezależnie ile dana usługa/produkt naprawdę kosztuje. W socjalizmie tworzy się NAKAZY pracy. W socjalizmie jak pamiętam opłacało się kupować kanapy w Jugosławii za 2000 dolarów, sprzedawać w Polsce za 300 dolarów i na tym zarabiać. Jak widać w takim ustroju wszystko jest na opak i bez sensu.
  Dlatego bankrutuje szpital, który ma tłumy pacjentów, wykonuje procedury jedyne w Polsce i jest pod tym względem BEZKONKURENCYJNY. Szpital, który praktycznie ma monopol przynajmniej w województwie mazowieckim - dziwne? może sprzeczne z logiką, ale nie, nie dziwne bo w tym kraju mamy socjalizm w ochronie zdrowia.

  Życzę zdrowia, będzie wam baaardzo potrzebne

  (jak dobrze że skończył się socjalizm w gospodarce - przynajmniej bez problemu kupiłem dzisiaj kiełbasę)

 • szydlo4

  Oceniono 1 raz 1

  Znów lekarze, którzy przecież przysięgali, (i)grają chorymi dziećmi aby nabić swe kabzy!

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy -1

  Komornik powinien zająć konta Rostowskiego i Arłukowicza

 • tsunami1

  Oceniono 2 razy 2

  Ale CZD nie przeszkadzało zrobienie imprezki dla polityków na kwotę 500 tys. zł!!! Obłudnicy!!!

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 1

  Moim zdaniem Komorni ma rację,nie jest od wyrokowania a od wykonywania przepisów i tak jest właściwie.Co by to było gdyby każdy wukonywał obowiązki wg "widzi mi się".Ludzie ktoś przecież wydał wyrok (pewnie jakiś niezależny) i to on winien odpowiadać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje