Nacjonaliści i lewica: Referendum nt. niezależności Katalonii w 2014 r.

18.12.2012 22:37
'Katalonia to nie Hiszpania. Nie jest lepsza, ani gorsza, tylko inna' - głosi napis na plakacie jednego z demonstrantów w Barcelonie na marszu z okazji narodowego święta Katalonii, 11 września.

'Katalonia to nie Hiszpania. Nie jest lepsza, ani gorsza, tylko inna' - głosi napis na plakacie jednego z demonstrantów w Barcelonie na marszu z okazji narodowego święta Katalonii, 11 września. (Fot. GUSTAU NACARINO REUTERS)

Nacjonalistyczna partia Konwergencja i Związek (CiU) szefa władz Katalonii Artura Masa i opozycyjna Republikańska Lewica Katalonii (ERC) uzgodniły, że referendum w sprawie niezależności ich regionu odbędzie się w r. 2014 - oznajmiły obie partie.
Zobacz także
Komentarze (16)
Nacjonaliści i lewica: Referendum nt. niezależności Katalonii w 2014 r.
Zaloguj się
 • horatio_valor

  Oceniono 19 razy 11

  A może zrobić referendum u nas i oddać Podkarpacie pisiorom? Niech się odłączą, a całej reszcie niech dadzą wreszcie święty spokój. PiS - "Podkarpacie i Sp....jcie"!

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 18 razy 8

  Jak się pośpieszą to uda im się wyjść ze strefy euro przed Grecją.

 • calmy

  Oceniono 19 razy 7

  Ach spokojnie. W momencie gdy trzeba bedzie stanąć na własnych nogach i opłacić wszystko: włąsną administrację, wojsko, policję ministerstwa, ambasady, bank centralny, wprowadzenie własnej (słabej) waluty i inne dupersznyty to przejrzą na oczka. Szczególnie gdy będą potrzebować wizę aby pojechać do sąsiada. Bo niezależność nie oznacza jeszcze automatycznie członkowska EU.

 • pikkollo

  Oceniono 26 razy 4

  I to jest prawdziwa demokracja - ludzie mogą zadecydować w referendum o ważnych dla nich sprawach. Tymczasem w POlsce zignorowano 1.4mln podpisów za referendum emerytalnym, a kilka dni temu kłamczuch Tusk oświadczył, że nie potrzebne jest referendum w sprawie przyjęcia waluty euro , bo według niego takie się odbyło w 2003r. , co jest bezczelnym kłamstwem - tamtejsze referendum dotyczyło tylko wstąpienia do UE.
  Podsumowując - Hiszpanie i Katalończycy mają demokrację , my mamy tylko jej POzory

 • settembrini

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież deklarują, że przed ogłoszeniem niepodległości chcą ustalić członkostwo w UE

 • politol59

  0

  Tego w UE nikt nie kupi, mimo dużych sympatii do autonomicznych regionów.

 • icaro

  Oceniono 8 razy -2

  hay Artur... es mejor hablar de sandeces que de la pasta en Suiza,verdad?? przy okazji, milo mi wspomniec ze ERC miala w swoich szeregach paru czlonkow ktorzy aktywnie dzialali dla Gestapo jako szpiedzy. Gestapo ktore mialo swoje jedyne biuro Hiszpanii wlasnie w Barcelonie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje