Wnioski śledczych ws. śmierci Leppera: Miał depresję, ta doprowadziła do samobójstwa

19.12.2012 06:00
Andrzej Lepper w łódzkim sądzie apelacyjnym czasie ogłoszenia wyroku w sprawie seksafery w Samoobronie, marzec 2011

Andrzej Lepper w łódzkim sądzie apelacyjnym czasie ogłoszenia wyroku w sprawie seksafery w Samoobronie, marzec 2011 (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Kolosalne długi, upadek polityczny, procesy sądowe wywołały u szefa Samoobrony depresję, a ta doprowadziła do samobójstwa - to ustalenia prokuratury warszawskiej, do których dotarła "Gazeta".
Na 70 stronach uzasadnienia o umorzeniu sprawy prokuratura drobiazgowo opisała ostatnie dni życia szefa Samoobrony. Wyłania się z nich obraz człowieka opuszczonego, skrytego, małomównego, na końcu życia pogrążonego w depresji tak głębokiej, że nie witał się nawet z sąsiadami na korytarzach partyjnego biurowca. Przyczyną śmierci wedle śledczych było załamanie psychiczne, na które wpłynęły kolosalne długi, polityczny upadek i procesy sądowe. Pozbawiona dotacji państwowych Samoobrona, wypadając z polityki w 2007 roku, była bankrutem.

Po śmierci szefa Samoobrony pojawiło się wiele teorii mówiących, że mógł zostać zamordowany, że zabójcy weszli po rusztowaniu znajdującym się przy budynku, gdzie znajdowała się siedziba partii. Prokuratura ustaliła, że to niemożliwe, bo konstrukcja pozbawiona była drabin.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (240)
Zaloguj się
 • rympalek11

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem fanem A. Leppera. Ale tylko fanem. Nie mam zamiaru podkładać swojej dupy za niego. Wysypywałem z nim zboże na tory. Ale nie pierdzielcie że był taki nieskazitelny. Forsa zawróciła mu w głowie. Aneta mówi prawdę. Miał fioła na punkcie seksu i to mu zaszkodziło.

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy -1

  Denat nie pomyślał o samopoczuciu kolegów z Samoobrony. A mógł powiesić się na majtkach Anety Krawczyk. DNA prokuratura by miała i poszlaki i motywy i podejrzanego. A tak nic. Pozostaje jedynie samobójstwo.

 • 44rodowicz

  Oceniono 2 razy 0

  Zawsze zastanawiało mnie czy psychiatria i psychologia to nauka czy wiara?
  Ocena psychiczna i psychiatryczna dokonana po śmierci pacjenta to wyższa szkoła jazdy.
  Może Nobel dla prokuratorów i psychiatrów z zakresu medycyny????

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 2

  @ ciemnywsiok

  A dlaczego Balcerowicz to 'slugus finansjery'? Ja go pamietam jako czlonka PZPR, jednego z doradcow Edwarda Gierka, internowanego wraz z bossem , tj. Gierkiem, w stanie wojennym...:)))
  Tak, tak, wsioku... Teraz widzisz, jak ty o wlasnym kraju i polityce gowno wiesz.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  @ vinogradoff

  A poza tym wygodnicki zabojca moze z soba drabine przyniesc - ile wazy taka aluminiowa, trzy razy skladana, co miesci sie w bagazniku malego samochodu osobowego? Z 5-7 kg?
  Ta 'bezdrabiniastosc' istotnie jest...zabojcza, ale mnie to nie dziwi, potwierdza ma stara ocene IQ ogolu Polakow - nie wylaczajac prokuratorow.:)

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 0

  Coz, co by to nie bylo, to przynajmniej jednego pazernego wiesniaka w Polsce mniej...
  I do tego nhiebezpiecznego dla tak ukocjanych przez Polakow 'Hameykanow' z CIA na czele - vide: Taliby i b.podejrzane kontakty za Bugiem.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 5 razy 3

  Ja po prostu nigdy nie wierzyłem i nigdy nie uwierzę, że to samobójsto. Jakiś tam schorowany urzędnik w prokuraturze, palący papierosy łańcuchowo, i pijacy wódkę, może uznać, że człowiek "potrzebuje drabiny" żeby wejść na rusztowanie. Ja mam 70 lat, ale po rusztowaniu jeszcze wejdę bez drabiny! A co tu mówić gdy miałem 15 lat. Wtenczas wygrałem w Karakas, Wenezueli, pierwszą nagrodę za zdobycie szczytu masztu nasmarowanego smarem tak śliskim, że wyglądało to niemożliwe dla żadnego człowieka. Moimi współzawodnikami byli wysportowani Indianie Kreole i Cumana, którzy chodzili po drzewach jak małpy! Wszyscy wysiedli w połowie drogi do szczytu! A cóż dopiero gdyby dorosły mężczyzna schwytał się węzłów rusztowania? Napewno by wszedł bez problemu!

 • mieetek

  Oceniono 1 raz -1

  Zabili go Kaczor razem z Tuskiem.

 • romek4805

  Oceniono 2 razy -2

  P.LEPPERA zgubiła mariaż z Kaczyńskim i Ziobro to oni wpuścili jego i Gerdycha w maliny UKNULI SPISEK PRZECIW TYM DWÓM PANOM I TO ONI I TOMEK SĄ WINNI ŚMIERCI LEPPERA NIE DALI RADE GO ZAMKNĄĆ TO DOPROWADZILI GO DO STANU W KTÓRYM ZOSTAŁO MU TYLKO JEDNO!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje