Wnioski śledczych ws. śmierci Leppera: Miał depresję, ta doprowadziła do samobójstwa

Andrzej Lepper w łódzkim sądzie apelacyjnym czasie ogłoszenia wyroku w sprawie seksafery w Samoobronie, marzec 2011

Andrzej Lepper w łódzkim sądzie apelacyjnym czasie ogłoszenia wyroku w sprawie seksafery w Samoobronie, marzec 2011 (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Kolosalne długi, upadek polityczny, procesy sądowe wywołały u szefa Samoobrony depresję, a ta doprowadziła do samobójstwa - to ustalenia prokuratury warszawskiej, do których dotarła "Gazeta".
Na 70 stronach uzasadnienia o umorzeniu sprawy prokuratura drobiazgowo opisała ostatnie dni życia szefa Samoobrony. Wyłania się z nich obraz człowieka opuszczonego, skrytego, małomównego, na końcu życia pogrążonego w depresji tak głębokiej, że nie witał się nawet z sąsiadami na korytarzach partyjnego biurowca. Przyczyną śmierci wedle śledczych było załamanie psychiczne, na które wpłynęły kolosalne długi, polityczny upadek i procesy sądowe. Pozbawiona dotacji państwowych Samoobrona, wypadając z polityki w 2007 roku, była bankrutem.

Po śmierci szefa Samoobrony pojawiło się wiele teorii mówiących, że mógł zostać zamordowany, że zabójcy weszli po rusztowaniu znajdującym się przy budynku, gdzie znajdowała się siedziba partii. Prokuratura ustaliła, że to niemożliwe, bo konstrukcja pozbawiona była drabin.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Andrzej Lepper Nie znaleziono śladów DNA innych osób na sznurku, na którym powiesił się Lepper
 • Zbigniew Ziobro Ziobro o DNA: "Bajki. Lepper podskakiwałby z radości, gdyby miał taką możliwość"
 • Andrzej Lepper (ur. 13 czerwca 1954 , zm. 5 sierpnia 2011) Żakowski: Lepper nie był "burakiem". Lis: miał talent polityczny
Komentarze (240)
Wnioski śledczych ws. śmierci Leppera: Miał depresję, ta doprowadziła do samobójstwa
Zaloguj się
 • amenox

  Oceniono 407 razy 295

  Ciekawe że kiedy samobójstwo popełnia ktoś nie znany , wszyscy przyjmują to do wiadomości, natomiast kiedy ktoś ze świecznika to od razu doszukujemy się drugiego dna...tak jakby ci znani byli innymi ludzmi-bez problemów,kłopotów i różnych depresji

 • niktwazny126

  Oceniono 315 razy 203

  Barwna postać. Z nizin społecznych wszedł na salony i sądził, że już zawsze będą wywiady, hotele, strumień pieniędzy. Zgubiła go pewność siebie, pozorna twardość. Kredyty, brak sukcesów politycznych, propblemy domowe to wystarczający powód do depresji. Dziwne, ze rodzina i współpracownicy nie zauważyli objawów wcześniej.

 • poljack

  Oceniono 231 razy 189

  Zaraz po śmierci Leppera umorzono śledztwo w sprawie "afery gruntowej" głównymi oskarżonymi byli pan Kaczyński i Ziobro .

 • yani-51

  Oceniono 207 razy 129

  cyt,,,że to niemożliwe, bo konstrukcja pozbawiona była drabin

  kompletne imbecyle sam wejde na rusztowanie bez drabiny...zeby im udowodnic ze mozna wejsc

 • der.die.das

  Oceniono 149 razy 99

  Świeć Panie... co by o nim nie powiedzieć.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 75 razy 43

  Nie powinno się podać do wiadomości publicznej, jak wygląda życie polityka aż do wyzionięcia ostatniego tchu? Zawartość czarnej skrzynki podano, do ostatniego epitetu pilota, więc czemu nie zabawić się i w tym wypadku w wolność prasy i podać, jak żyje się ostatni rok, jako polityk.

 • na_pis_dobry_kij

  Oceniono 268 razy 24

  Z jednej strony splugawił ten Sejm i doprowadził do stanu w jakim toto jest dzisiaj. Takich chamskich mord jak z Samoobrony nieczęsto się dopatrzymy, z drugiej bywało że mówił trzeźwą prawdę o pacanach typu Balcerowicza czy sprzedajnego Kwaśniewskiego...Ziarno u niego było na równi z plewami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje