Gowin u Olejnik: Wrak tupolewa mógłby być elementem pomnika

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

- To, że Rosjanie nie oddają nam wraku, to jest ich świadoma polityka obliczona na antagonizowanie Polaków - powiedział w programie Moniki Olejnik Jarosław Gowin. - Powinni oddać nam wrak już dawno - dodał.
Zdaniem ministra sprawiedliwości "wrak jest potrzebny nam wszystkim, stał się rzeczą symboliczną". - Jest to rzecz bardzo cenna dla milionów Polaków ponad podziałami partyjnymi. Być może powinien być elementem jakiegoś pomnika upamiętniającego, czy to parę prezydencką, czy - jak bym wolał - wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej - powiedział Gowin.

Radosław Sikorski zwrócił się przed dwoma dniami o interwencję do Unii Europejskiej ws. zwrotu wraku TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 r. W rozmowy o wraku miała włączyć się szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w czasie szczytu UE - Rosja.

Wczoraj szef MSZ spotykał się w sprawie zwrotu wraku z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Po spotkaniu szefów dyplomacji Polski i Rosji nadal nie ma konkretów w sprawie zwrotu wraku Tu-154. Siergiej Ławrow ograniczył się do kolejnych zapewnień o "dołożeniu wszelkich starań".

Na konferencji podsumowującej spotkanie Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej Radosław Sikorski powiedział, że strona rosyjska "obiecała podjęcie wszystkich kroków, by przekazanie wraku mogło odbyć się jak najszybciej". Podczas rozmów ustalono też, że w styczniu do Rosji pojedzie kolejna grupa logistyczna, która uzgodni szczegóły techniczne przekazania wraku. Szef MSZ zaznaczył też, że jeśli do zwrotu tupolewa nie dojdzie, będzie to "obciążeniem stosunków polsko-rosyjskich".

Komentarze (54)
Gowin u Olejnik: Wrak tupolewa mógłby być elementem pomnika
Zaloguj się
 • led2007

  Oceniono 49 razy 41

  Na jakie licho w Polsce potrzebny jest kolejny pomnik smoleński? Przecież już jest! Jesteśmy krajem pomników i kościołów, ośrodki zdrowia, szkoły i przytułki są na drugim planie...

 • remis1

  Oceniono 32 razy 24

  Kolejny pomnik klęski.

 • tojestklamstwo

  Oceniono 28 razy 22

  Można też zrobić to co robi się z wrakami samochodów, które pozostają po setkach śmiertelnych wypadków czyli zezłomować.

 • buraczyk

  Oceniono 29 razy 21

  Min Gowin chyba się zaraził kaczą grypą od Jarosława Kaczyńskiego.

 • spokojny102

  Oceniono 31 razy 21

  To co sie dzieje z tym nieszczesnym wrakiem dzis,to jest drobnostka.Strach sie bac tego co nastapi kiedy wrak wroci do Polski.

 • 104i9

  Oceniono 37 razy 21

  Gowin !!!! jakie prochy bierzesz??? W Twoim resorcie nigdy tak źle nie było a Ty pomnikami się zajmujesz!!!Brak Ci kompetencji i gnoisz się!!!!

 • taglinda

  Oceniono 26 razy 18

  Gowin,

  ty się lepiej zajmij tym, na czym się znasz (czyli niczym). Faktem jest, że nie przyniesie to żadnych realnych korzyści. ale przynajmniej strat wielkich nie będzie. Tylu kretynów brało już państwowe pieniądze za nic, jeden więcej różnicy nie zrobi.

  I zechciej od..stosunkować się od wyrażeń typu "miliony Polaków tego chce". Miliony mają w d...nosie tą kupę złomu. Wywieźć do huty i przetopić, będzie trochę aluminium do puszkowania piwa. Może nawet Lecha.

 • marple_jane

  Oceniono 22 razy 16

  Znakomity pomysł,żeby nie powiedzieć genialny..... Taka wielka kupa złomu, zamiast księcia Józefa Poniatowskiego-elegancko,malowniczo i niebanalnie.Z tego złomu mogłyby wystawać jakieś ładne szczątki( z silikonu oczywiście). A mówią,że Gowin to nudziarz i pierdoła- a to performer pierwszej klasy.

 • cillian1

  Oceniono 29 razy 13

  Pani Moniko, następnym razem, w rozmowie z katolem - o obronie kobiet.
  Proszę zapytać katola, ilu zna facetów/kobiet - wyrzuconych z Kk.

  Za pobicie!
  To da odp. jak Kk dba o - katowanych!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje