Gowin u Olejnik: Wrak tupolewa mógłby być elementem pomnika

18.12.2012 20:40
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

- To, że Rosjanie nie oddają nam wraku, to jest ich świadoma polityka obliczona na antagonizowanie Polaków - powiedział w programie Moniki Olejnik Jarosław Gowin. - Powinni oddać nam wrak już dawno - dodał.
Zdaniem ministra sprawiedliwości "wrak jest potrzebny nam wszystkim, stał się rzeczą symboliczną". - Jest to rzecz bardzo cenna dla milionów Polaków ponad podziałami partyjnymi. Być może powinien być elementem jakiegoś pomnika upamiętniającego, czy to parę prezydencką, czy - jak bym wolał - wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej - powiedział Gowin.

Radosław Sikorski zwrócił się przed dwoma dniami o interwencję do Unii Europejskiej ws. zwrotu wraku TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 r. W rozmowy o wraku miała włączyć się szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w czasie szczytu UE - Rosja.

Wczoraj szef MSZ spotykał się w sprawie zwrotu wraku z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Po spotkaniu szefów dyplomacji Polski i Rosji nadal nie ma konkretów w sprawie zwrotu wraku Tu-154. Siergiej Ławrow ograniczył się do kolejnych zapewnień o "dołożeniu wszelkich starań".

Na konferencji podsumowującej spotkanie Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej Radosław Sikorski powiedział, że strona rosyjska "obiecała podjęcie wszystkich kroków, by przekazanie wraku mogło odbyć się jak najszybciej". Podczas rozmów ustalono też, że w styczniu do Rosji pojedzie kolejna grupa logistyczna, która uzgodni szczegóły techniczne przekazania wraku. Szef MSZ zaznaczył też, że jeśli do zwrotu tupolewa nie dojdzie, będzie to "obciążeniem stosunków polsko-rosyjskich".

Zobacz także
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • pelikannet

  0

  Najpierw bedzie elementem do zbadania prawdy - dlaczego jest wrakiem, a potem bedzie elmentem pomnika zwyciestwa prawdy nad manipulacja.

 • ludwikpp

  0

  Panie Jarosławie. Szanuję Pana jako ministra i człowieka. Dlatego nie rozumiem, czemu Pan przyjął zaproszenie do programu Moniki Olejnik.

 • wolwolina

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Gowin myśli się rozumem który podobno mają politycy a nie nogami.Przetopić,albo przekazać Rosjanom jako dar od Polaków.

 • kroliklesny

  Oceniono 2 razy 2

  Ministrze bez wyksztalcenia prawniczego! Wrak jest dowodem w sledztwie i powinienes wiedziec, ze dopoki Rosjanie sledztwa nie zakoncza, tak dlugo on tam zostanie. A po cholere zreszta ministrowi ten wrak? Zajalby sie lepiej kuriozum w skali swiatowej- biednej kobiecie zapieprzono w calej aureoli panstwa prawa oszczednosci, bo miala nieszczescie nazywac sie tak a nie inaczej a w taliblandzie NIE uzywa sie PESELU czy jak sie to nazywa. I ta kobita teraz sama powinna sie procesowac, wg info ktore dostala. Tym sie zajmijcie Gowin, i to juz!!!

 • joris

  Oceniono 2 razy 2

  Oj Gowin Gowin, glupis ty taK SAMO jak miliony twoich rodakow. A agenta rosyjskiego Rydzyka nie potrafia pognac. Bo swiety,przeczysty\.

 • edza4

  Oceniono 3 razy 3

  Programów z Olejnik nie oglądam,ale to co słyszę z ust Gowina to jakieś barachło in made,że tupolew mógłby być jakimś elementem pomnika.Więc trzeba powiedzieć jasno o potrzebie wytworzenia jak najwięcej relikwii aby zaspokoić cała tę dzicz związaną z panem Trotylem.

 • elucidator

  Oceniono 5 razy 3

  Tak jest. Pomnik polskiego "jakostobedzie", pomink lamania procedur, pomnik zadufanego w sobie i nieodpowiedzialnego prezydenta, pomnik belkotu Macierewicza, etc, etc., etc. I do tego pomnika bedzie sie modlic tzw. smolenski ludek.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 3 razy 3

  Taak Gowinie Taaak! Poustawiajmy pomniki ofiar katastrofy na każdym rogu ulicy jak budki telefoniczne-a podatnik za wszystko zapłaci....

 • koloratura1

  Oceniono 4 razy 4

  "Zdaniem ministra sprawiedliwości wrak jest potrzebny nam wszystkim,"

  Guzik prawda!
  Mnie on nie jest do niczego potrzebny; mogą go sobie Ruskie pociąć na żyletki.

  "Być może powinien być elementem jakiegoś pomnika upamiętniającego, czy to parę prezydencką, czy - jak bym wolał - wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej - powiedział Gowin."

  Byle tylko ten pomnik nie powstał z moich podatków!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje