Jest raport ws. ośrodków dla uchodźców: "Reżim, kraty w oknach i sprawdzanie otworów ciała"

Panujący w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców reżim wzorowany jest na tym wojskowym czy więziennym. Uchodźcy nie mogą się przemieszczać i poddawani są kontrolom, w czasie których strażnicy każą im rozbierać się do naga i sprawdzają ich otwory ciała - to wnioski nowego raportu ?Migracja to nie zbrodnia" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. MSW obiecało sprawą się zająć.
Wróć do artykułu
Zobacz także
Komentarze (55)
Jest raport ws. ośrodków dla uchodźców: "Reżim, kraty w oknach i sprawdzanie otworów ciała"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • abdullah_abdullah

  Oceniono 7 razy -1

  to jest POlska wlasnie

 • wothan

  Oceniono 4 razy -2

  To co tutaj mozna przeczytac,przypomina czasy gdy w Polsce obcinano i podpalano pejsy i brody Żydom.To zahacza o rasizm.Czy ten,któremu nie pozwalano mówic po polsku z dziecmi w Niemczech,ma się dobrze ? Mam nadzieję że opuścił ten rasistowski kraj gdzie pluli mu w twarz.Macie ok.2 mil.swoich ziomków na saksach,pokażna ich częśc siedzi tam na socjalu,doi swych gospodarzy - uświadomcie to sobie nim tu w Polsce zaczniecie bluzgac na podobnych w podobnej sytuacji.

 • dziad60

  Oceniono 8 razy -2

  Cudzoziemcy przebywający w ośrodku popełnili przestępstwo np. fałszywy paszport lub usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy lub zwykli kryminaliści po wyroku w Polsce przekazani do deportacji!

  Gazeto! takie prawo obowiązuje w każdym kraju UE!!!!!
  Polska jeden z biedniejszych krajów UE zapewnia emigrantom starającym sie o status uchodżcy warunki o wiele lepsze niż bogate kraje UE np. Grecja ( mimo kryzysu wciąż bogatsza) czy Włochy......
  Np Czeczeni dostaja na utrzymanie w Polsce

  - darmowe spanie

  3xdziennie jedzenie

  darmowa opieka medyczna
  darmowe środki czystości
  darmowe bilety PKP
  edukacja
  kieszonkowe
  a gdy deklaruja, że opuszczą ośrodek dla uchodźców( nie mylić z deportacyjnym tzw. strzeżonym)

  to polski podatnik utrzymuje czeczena dając mu;
  1500 zł miesięcznei na mieszkanie
  750 zł miesięczenie na każde dziecko ( a mają nawet po 9/10 dziesięcioro)
  bilety darmowe PKP
  opieka medyczna
  zapomogi
  o tym mogą pomażyć biedne polskie dzieci z rodzin wielodzietnych
  we Włoszech uchodźca jest rejestrowany w Urzędzie Uchodźców i każą mu się satwiać co miesiąc - nic nie dostaje! od państwa włoskiego! to samo Grecja - a PKB mają wieksze 3/4 razy niż Polak

  PiS promotorem Islamu, bracia Kaczyńscy i politycy PiS jeździli na Kaukaz opowiadając różne dziwne rzeczy co doprowadziło do przyjazdu 2000 czeczenów miesięcznie
  a ich utrzymanie oddali na garnuszek polskiego podatnika

 • 1preselekcja

  Oceniono 10 razy -2

  Przerażają mnie Wasze nieczułe komentarze. Przecież to cierpiący ludzie, często z biednych - ogarniętych wojną i głodem krajów, potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Jak historia pokazała, nigdy nic nie wiadomo, nie wiadomo gdzie my będziemy i w jakiej sytuacji za par lat. Trochę empatii ludzie. Postawcie się w ich sytuacji.

 • rosenrot_88

  Oceniono 8 razy -2

  www.wykop.pl/ramka/1176283/izrael-deportuje-afrykanskich-imigrantow-zdjecia/
  żydzi to prawdziwe bezlitosne bestie.Gdzie są lewacy?Dlaczego nie protestują?Sponsor zabronił?

 • arius9

  Oceniono 12 razy -2

  Ja mysle, ze chodzi raczej o to, aby chronic tych ludzi przed polskimi bandytami, bo widze ze zbydlecenie w narodzie rosnie wraz z katolizacja i szacunku dla ludzi to macie tyle, co dla siebie nawzajem, czyli NIC.
  A z muzulmanow to sie nie smiejce, bo tam gdzie pojawia sie duza grupa Polakow na Zachodzie, to sa jeszcze wieksze problemy.
  Przede wszytkim zlodziejstwo, oszustwa, rabunki, wlamania no i oczywiscie pijackie burdy.

 • kwiecien45

  Oceniono 20 razy -2

  Przykre to że w naszym kraju są urzędnicy tak źle traktujący ludzi którzy szukają u nas lepszego jutra. Aż wstyd.

 • zadymausa

  Oceniono 3 razy -3

  Ten artykul to jakas kpina.Beda rozmawiac,cos sie zrobi.To skandal.Nie mozna natychmiast przeniesc 400 osob w miejsce o ludzkich warunkach?

 • kat-kk

  Oceniono 5 razy -3

  Coraz więcej ludzi wpycha sobie opłatek w odbyt,zamiast do gardła.Bardzo to boli Tuska i jego mocodawców.Niestety idzie era bezwatykańska.Słusznie Tusk podejrzewa, że jest już ostatni raz..
  Tylko Palikot !jedyny ,na okradanie Polski przez Tuska i jego pedofilii.Tusk to niewolnik watkyański,ciekawe co te bydlaki na niego mają,że tak się ich boi.????

 • jmarek26

  Oceniono 9 razy -3

  tych co są pogonić do Bałtyku i niech wpław do Szwecji popłyną a więcej nie wpuszczać, Fundację Helsińską zdelegalizować bo działa na szkodę Polski

 • kermit.dolomit

  Oceniono 31 razy -3

  Jasne te lewackie tępe bydlęta gdyby mogły to najlepiej w ogóle niekontrolowały by kto napływa do Europy Bandyci terroryści wszelkiej maści roznosiciele AIDS i innego ścierwa tylko na to czekają

 • lolek2022

  Oceniono 4 razy -4

  shortyy.net/r/i/h/BCJG

 • henrykm3

  Oceniono 18 razy -4

  Jaki kraik i jego kierownictwo takie traktowanie ludzi.

 • rosenrot_88

  Oceniono 42 razy -4

  Tak najlepiej wpuścić całe to barachło niech kradnie ,wysadza się i żebra a za parę lat domagać się będzie mniejszości w Sejmie. Wystarczy spojrzeć na Francję i modlących się muslimów na środku ulicy.
  Mamy już jeden problem z żydami wiec nie stwarzajmy sobie następnych.

 • pogostarek

  Oceniono 23 razy -5

  W ośrodkach tak jest bo pracują tam w większości sadyści przekonani o własnej wyższości. Normalne debile bez współczucia, Następne debile zarządzają całym tym bajzlem. A na święta do kościołka na pasterkę zamiast do obory dla bydła bezrozumnego. A powinno się to gó... rozgonić bez prawa do emerytury zaczynając od strażnika na ministrze kończąc.

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy -5

  Teraz wiem co prezes miał na myśli mówiąc, że miał gorzej.

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 19 razy -5

  Może by tak wypuścić tych biednych uchodźców a w ośrodkach zamknąć chłopców z ONR, MW itp.

  Będą mieli lekcję poglądową z historii. Po trzech miesiącach może jakieś zbliżenia między nimi nastąpią i zrozumieją, że miłość jest the best

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje