Palikot: Jaruzelski też się śmiał z wywiadu Kaczyńskiego dla "GP"

18.12.2012 09:50
- Opowiedziałem o tym generałowi Jaruzelskiemu. Też się śmiał - odpowiedział Janusz Palikot na pytanie o wywiad prezesa PiS dla "Gazety Polskiej" w którym opowiadał m.in., że był niemile zaskoczony brakiem internowania po wprowadzeniu stanu wojennego.
Palikot był gościem Moniki Olejnik w Radiu Zet z Januszem. Przypominając wywiad Kaczyńskiego dla "GP" dziennikarka mówiła: - Mnóstwo osób krytykowało prezesa PiS, śmiało się, ironizowało.

- Opowiedziałem o tym [wywiadzie - red] generałowi Jaruzelskiemu. Też się śmiał - powiedział Janusz Palikot i dodał: - Jarosław Kaczyński zdaniem ówczesnych służb był bardziej niebezpieczny dla opozycji na wolności niż jako internowany. Kaczyński niepotrzebnie dopisuje sobie legendę, której nie ma.

Palikot uważa, że w 1981 r. Kaczyński nie był liderem "Solidarności" i opozycji. - Nie pomniejszając jego zasług, ale to był jednak trzeci czy czwarty garnitur. W Biłgoraju, w 1981 słyszało się o Michniku, o Kuroniu, o Wujcu, o Geremku, o Mazowieckim, nawet o Komorowskim. Ale nie o Kaczyńskim. To była Warszawa, bardzo wąskie środowisko - powiedział Palikot. Wiecej w Radiu Zet

Zobacz także
Komentarze (161)
Zaloguj się
 • hardy1

  Oceniono 2 razy 2

  Jarozbaw jaki jest, każdy widzi...

 • hen-live

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz wiadomo dlaczego Kaczynski tak nienawidzi gen.Jaruzelskiego.Zostal zignorowany,potraktowali tego "kartofla" jak nieszkodliwego pajaca.

 • totapis500

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo się cieszę że brednie tego pajaca mimo ciężkiego stanu zdrowia rozbawiły Pana generał co hrabia to nie żydowski bachor spod Odessy.

 • zlappande

  Oceniono 1 raz 1

  a tu sobie poczytajcie , jakim "twardzielem" byl Jaroslaw K. w czasach stanu wojennego - to sie ukazalo w ksiazce wydanej zreszta przez .. Jaroslawa Kaczynskiego, ze taki niby romantyk bidulka

  dc181.4shared.com/img/x2qFccHA/JaroslawKaczynski-_Rodem_z_Sol.jpg
  ugoda z PRONem oraz zrobienie podziemia w jajo - albo kompletnie jak zwykle z "Ksiezyca" albo moze faktycznie kooperowal z SBecja ? cale szczescie, ze sie ktos opamietal ...

 • zlappande

  Oceniono 4 razy 4

  w Bialymstoku w latach 1990-95 istnial Salon Niezaleznych polityki pod haslem: Roznic sie pieknie. Zaproszono nawet mlodziana Tuska. Byl Macierewicz, Korwin-Mikke, Putra, Zbigniew Religa. Ja sie pytam, dlaczego nikt nie zaprosil Lecha ani Jaroslawa Wielkich ? Bali sie na pewno !
  ale - moze to zdziwic wielu - Jaroslaw Kaczynski wtedy nosil teczke za Michnikiem i chcial koniecznie byc uwazany za jego ucznia. No, wtedy to jeszcze Michnik byl autorytetem, nie mogl by sobie pozwolic, bo by sie jedynie szczeniak sam oplul. Kaczynscy to byli zawsze tacy damscy bokserzy - twardzi, ale nie tam, gdzie rzeczywiscie trzeba. Najlepiej jak Lechu na placu w Tblisi - jakies dyrdymaly o wsparciu militarnym ze strony Polski - sami pamietamy, jak Zachod zachowal sie cynicznie obiecujac Wegrom w roku 1956 pomoc, jak tylko sie zacznie powstanie (a Polakom jak tylko sie postawia Niemcom w 1939), no ale jak ktos ma kacza pamiec, to ciagle: kwa kwa kwa, tas tas tas

  www.woak.bialystok.pl/default.aspx?pid=63&aiid=963

 • gandalph

  Oceniono 3 razy 3

  O Kaczyńskich usłyszałem po raz pierwszy jesienią 1989 roku.

 • ozzi17

  Oceniono 5 razy -1

  co za żenada. pomyśleć, że kiedyś Olejnik była uważana za potencjalną polską Orianę Fallaci :)

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 9 razy 3

  Kaczynski byl tak gleboko zakonspirowanym opozycjonista ze nawet opozycja o nim nie wiedziala.

 • berberysa

  Oceniono 10 razy -4

  Drogie europętaki. Jest to wasz śmiech podszyty strachem.Ta Polska wg Żakowskiego 3, 4, 10 kategorii wyrzuci was na śmietnik historii. Za zadłużenie kraju, zniszczenie go gospodarczo będziecie odpowiadać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje