Sariusz-Skąpska: Wrak samolotu powinien trafić do huty i zostać przetopiony

Izabella Sariusz-Skąpska

Izabella Sariusz-Skąpska (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

- Czy ktoś robi muzea, gdzie można zwiedzać wrak samochodu, w którym zginęli ludzie? Czy autobus z Grenoble został wystawiony na widok publiczny? Trzeba pamiętać, że wrak samolotu prezydenta to jest prawie otwarty grób - powiedziała na antenie RMF FM Izabella Sariusz-Skąpska, prezes Federacji Rodzin Katyńskich. Jej zdaniem wrak tupolewa powinno się przetopić na pomnik.
Zobacz także
 • Izabella Sariusz-Skąpska "Trudno ukryć nową porcję bólu" Izabela Sariusz-Skąpska o komentarzach po liście rodzin smoleńskich
 • "Jesteśmy zmęczeni jazgotem nad naszą żałobą" - Sariusz-Skąpska w TOK FM
 • Jeśli słyszę, że Smoleńsk to drugi Katyń, mam ochotę krzyczeć
Komentarze (194)
Sariusz-Skąpska: Wrak samolotu powinien trafić do huty i zostać przetopiony
Zaloguj się
 • azeta7

  Oceniono 289 razy 247

  WRAK WRÓCI I CO DALEJ?
  Kiedyś wróci. Im prędzej tym lepiej i wcale nie mam na myśli hipotetycznego pojedynku siłowego Rosja/Polska, a wewnątrz - wrzasku PiS na temat poddańczego rządu PO. Wrak wróci i co potem? Na świecie takie resztki żelastwa oczyszcza się z przydatnych elementów i wywozi na złom... A u nas? Już słyszę kolejne lamenty marszowników z Krakowskiego Przedmieścia o tym, że wrak jest pełen duchów, krwi naszych największych patriotów, że nie wolno go zniszczyć, że jest święty (mimo iż produkcji ZSRR). Zgoda, że nie można go stopić, będzie musiała być powszechna. Powinniśmy więc już dzisiaj rozważyć co zrobić z tymi resztkami.
  Wieczny pomnik. Gdzie? Dziedziniec Wawelu, może przed Muzeum WP, plac obok pomnika Zygmunta na Starówce, gdzieś w bliskości Pałacu Kultury (stoi też z winy Rosjan). A może nie składać go tylko podzielić. Zrobić tysiące amuletów, które rozprowadzi Radio Maryja za drobne datki. Albo odwrotnie - poskładać możliwie dokładnie i wozić po wsiach i miastach przed każdymi wyborami.
  Wybiegam w zbyt odległą przyszłość? A czy ktoś z Was myśli, że różne sztaby w ciszy gabinetów już tego nie rozważają? Przecież to wspaniały motyw do iluś tam kolejnych afer, debat sejmowych, plakatów, haseł wszelkich wyborów...
  Aby tylko odciągać nas od własnego życia, ważniejszych problemów, zmieniania Polski, współpracy z sąsiadami i partnerami europejskimi.

 • pictus57

  Oceniono 305 razy 265

  no cóż .... ..modlą sie już do betonu ("pomnik"w Kałkowie) to teraz będą do kawałków blachy dla fanatyków smoleńskich bez różnicy

 • totapis500

  Oceniono 226 razy 196

  Jak można skalać świętość narodu,dla jej uczczenia chłopcy z zakładu produkcyjnego na Jasnej Górce przygotowali już miejsce na głównym ołtarzyku kupili już automacik do liczenia kasy,a wraku jak nie było tak nie ma.

 • nie-tak

  Oceniono 215 razy 185

  Wrak samolotu jako symbol najwyższej polskiej powszechnej durnoty (bo kto ich wybrał na te stanowiska?) powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich Polaków że durnocie nie powinno się powierzać jakiekolwiek ważne stanowisko w Polsce!!!

 • 28plk7b

  Oceniono 218 razy 182

  Zamiast wielomilionowego odszkodowania trzeba było dać kazdej rodzinie po kawałku TU154.
  Kaczyńskiej Marcie dwa duże.

 • magdalena007

  Oceniono 132 razy 120

  nie odrózniasz miejsca katastrofy od pojazdu????
  no to każdy wrak samochodu którymś ktoś pierd..oł w drzewo powinien stać na cmentarzu zamiast nagrobka.

 • atibalo

  Oceniono 109 razy 73

  To ten wrak autobusu i nie tylko ten .... też przetopić na pomnik .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje