Ojciec Adama Lanzy: "My też pytamy - dlaczego?"

18.12.2012 07:43
Kwiaty i pluszowy miś na miejscu pamięci przed szkołą

Kwiaty i pluszowy miś na miejscu pamięci przed szkołą (Fot. Mary Altaffer AP)

Peter Lanza, ojciec sprawcy masakry w szkole podstawowej w Newtown, wydał oświadczenie. "Nasze serca są z rodzinami i przyjaciółmi, którzy stracili bliskich i z tymi, którzy zostali ranni" - napisał ojciec Adama Lanzy. "Nasza rodzina cierpi wraz z tymi, którzy zostali dotknięci tą ogromną tragedią".
"Wciąż niedowierzamy w to, co się stało i staramy się znaleźć odpowiedzi. My też pytamy - dlaczego. Jak wielu z was, staramy się zrozumieć, co się stało" - napisał, cytowany przez serwis Huffingtonpost.com, ojciec zabójcy w Newport. Peter Lanza zapowiada, że jego rodzina w dalszym ciągu będzie w pełni współpracować z siłami porządkowymi.

Do masakry w szkole podstawowej w Newtown doszło w piątek. W wyniku ataku szaleńca zginęło 20 dzieci (w wieku 6-7 lat) i 6 dorosłych. Sprawca popełnił samobójstwo. Strzelanina w Newtown, w której łącznie ze sprawcą zginęło 28 osób, to jedna z najkrwawszych zbrodni w USA w ostatnich latach. Jedynie w 2007 roku w Virginia Tech samotny zabójca zastrzelił 32 osoby i również popełnił samobójstwo.

Motyw zbrodni pozostaje nadal nieznany. Według CNN sprawca cierpiał na zaburzenia psychiczne. Stacja nie podała jednak żadnych szczegółów. Wiadomo tylko, że nie był notowany w policyjnych kartotekach.

W mieście odbyły się już pogrzeby pierwszych ofiar masakry.

Zobacz także
Komentarze (82)
Ojciec Adama Lanzy: "My też pytamy - dlaczego?"
Zaloguj się
 • kokeshi_0

  Oceniono 158 razy 102

  Odpowiedź jest bardzo prosta. Niezrównoważona matka, która czeka na koniec świata, przygotowuje się do niego, uczy swego psychicznie chorego syna strzelać, gromadzi w domu broń, chłopak ma do niej dostęp
  Jakby było mało chłopak jest pozbawiony fachowej opieki medycznej/psychiatrycznej pomimo jasności co do jego problemów psychicznych, nigdy nie był zdiagnozowany. Matka obserwuje poglębiające się problemy syna (samookaleczanie itd) jednak w dalszym ciągu nie idzie z nim do psychiatry. Efekt wszyscy znamy.
  A teraz szanowny tatus pytan "dlaczego" -

 • sir_fred

  Oceniono 101 razy 77

  Dlatego Lanza, że twoja zbzikowana stara nakupiła broni jak na wojnę i nauczyła bachora z niej strzelać.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 90 razy 66

  Dobrze, ze u nas w Polsce nie ma takiego dostepu do broni. Treaz po Krakowie lataja debile z siekierami i maczetami, i nie maja oporow, zeby kogos takim sprzetem dzgnac. To co by bylo, gdyby gowniarstwo dostalo bron palna... Chociaz moze... szybciej by sie powybijali?

 • degeneratka

  Oceniono 88 razy 54

  Facet, który najprawdopodobniej sporadycznie interesował się synem, nie miał pojęcia co się dzieje w jego życiu, teraz pyta "dlaczego?". Już lepiej by zamilkł. Jak się sprowadza na świat dziecko, szczególnie z zaburzeniami, to niestety, ale trzeba na bieżąco orientować się co się z nim dzieje.

 • degeneratka

  Oceniono 59 razy 43

  Tak samo jak tatuś Breivika. Też "zastanawiał się" dlaczego syn (na którego położył laskę i nie wiedział w efekcie w jakim kierunku się rozwija) zrobił to co zrobił.
  No niestety, ale trzeba być odpowiedzialnym za tych, których się sprowadziło na świat. Również przed tym światem, a nie rozsiewać nasienie, a potem choćby potop.

 • wmc-33

  Oceniono 61 razy 37

  Dlaczego? Dlatego, że miał głupich rodziców, którzy myśleli, że jakoś to będzie.

 • misiek3088

  Oceniono 70 razy 30

  Aż w dupie boli jak się czyta takie artykuły, USA to USA tamto.Mają konstytucyjne pozwolenie na broń to niech się z tym męczą. Na świecie umierają tysiące ludzi z głodu( np.Afryka) ale nie bo stanom trzeba w dupe włazić

 • maro2009

  Oceniono 46 razy 22

  dlaczego? bo strzelanie do ludzi to dla amerykanów sport narodowy, a jak amerykanin zastrzeli swojego ziomka to jest faul i lament

 • wright7

  Oceniono 29 razy 15

  "Nie dowierzać" - łącznie? Kolejne zdanie - kropka na koniec pytania. Następne - brak kropki. Pomijając jakiekolwiek inne kwestie, nawet tostery mają już autokorektę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje