Polska zasypana śniegiem. "W nocy napadało 10 centymetrów"

18.12.2012 07:03
- Od godziny 22.30 nieprzerwanie na ulicach Warszawy pracują służby oczyszczania miasta. 170 posypywarek pracuje na tych ulicach, na których kursują autobusy komunikacji miejskiej - mówi dla radia TOK FM Iwona Fryczyńska - rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta. Zasypane są też inne regiony, warunki na drogach stają się coraz trudniejsze.


W Warszawie śnieg padał przez całą noc i nadal nie przestaje sypać. Już teraz zalegający na ulicach biały puch sięga powyżej kostek przechodniów. Na ulice stolicy wyjechało 170 posypywarek. - Apelujemy do kierowców o przepuszczanie pługosolarek tak, aby mogły wykonać swoją pracę - mówi Fryczyńska.

Ciebie też zasypało? Nie możesz dojechać do pracy? Wyślij nam zdjęcia na numer 605 24 24 24 >>

Według prognozy IMGW opady śniegu będą stopniowo zanikać. Rano wystąpią silne zamglenia. Temperatura maksymalna - wyniesie 1 st. C, a minimalna -3 st. C, będzie ślisko. - Cztery godziny od ustania opadów jezdnie powinny być przejezdne - zapowiada rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta.

Stolica utknęła w korkach. Zablokowany jest dojazd od strony Konstancina - informuje na Twitterze Dariusz Ćwiklak.

Polska zasypana śniegiem

Śnieg sypie w całym kraju. Na Podlasiu meteorolodzy zapowiadają, że przybyć może miejscami do 12 cm śniegu. Drogi główne są przejezdne, ale nawet tam jeździ się z kłopotami. Wielu kierowców skarży się na drogi lokalne. Takie trudności są m.in. w gminach graniczących z Białymstokiem, na drogach dojazdowych do miasta.

W ostatnich godzinach pogorszyły się warunki jazdy na drogach woj. warmińsko-mazurskiego; jezdnie pokrywa we wtorek kilkucentymetrowa warstwa śniegu i błota pośniegowego - poinformowały służby drogowe. W ciągu dnia synoptycy przewidują kolejne, intensywne opady. Trudne warunki panują na drogach niemal całego województwa. W nocy spadło od 1 cm śniegu w zachodniej części regionu do 7 cm na Mazurach. "W tej chwili pada praktycznie w całym regionie. Na drogach pracują 83 jednostki sprzętu odśnieżającego, głównie piaskarki i pługosolarki" - powiedziała Diana Romańczuk z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jest szansa na białe Święta?Zobacz także
 • Warszawa obudziła się pod śniegiem. Zaspy leżą przy każdym skrzyżowaniu
Komentarze (163)
Polska zasypana śniegiem. "W nocy napadało 10 centymetrów"
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 222 razy 164

  uff lepiej niech piszą o śniegu niz o Smoleńsku, PO i PIS :)

 • oskarw85

  Oceniono 162 razy 138

  "Warszawa pod śniegiem". Myślę sobie, co najmniej 50cm napadało. A tu nie 50cm a 5cm... Znaj proporcjum mocium panie... Cała Polska się śmieje z waszych "problemów".

 • von_seydlitz

  Oceniono 168 razy 130

  O boże! W zimie pada śnieg!

  To mi sensacja....

  I tak pada go stanowczo za mało.....

  :)

 • ah1973

  Oceniono 109 razy 109

  Bzdury! Na Zachodzie, Pomorzu, Śląsku Wrocławskim i Górnym oraz w zachodniej części centralnej Polski nie tylko śnieg nie pada, ale w wielu miejscach po deszczach i dodatnich temperaturach po prostu go nie ma. To, że pada w warsiawie i gdzieś na północnym wschodzie kraju to jeszcze nie znaczy, że cała Polska znalazała się pod śniegiem.

 • marcin.73

  Oceniono 113 razy 97

  "Cztery godziny od ustania opadów jezdnie powinny być przejezdne - zapowiada rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta."
  To jakiś żart? Spadło 10 cm śniegu, więc nawet bez odśnieżania droga jest przejezdna, no chyba, że ktoś jeździ na letnich oponach. Jakby droga po opadach śniegu rzędu 10 cm była uznawana za nieprzejezdną, to w górach, zwłaszcza na bocznych drogach, nikt by w zimie nie jeździł.

 • sierota79r

  Oceniono 96 razy 76

  no fakt, po upadku PRL-u każdy opad z nieba to kataklizm ...
  czy żyją jeszcze ludzie którzy pamiętają zimy gdzie zaspy 2m wysokości to była norma a 10 do 20 cm opadów śniegu to codzienność zimowych dni?
  Jako kierowca często wzdycham: "...oj, komuno wróć ..." szczególnie w zimowe dni ... ;-)

 • krasnoludek524

  Oceniono 76 razy 64

  Ludzie, ludzie tragedia w zimie pada śnieg !!!!
  Sensacja, rewelacja, konsternacja!!!

  Ludzie to jest naprawdę nie normalne, wprost niesamowite by w Polsce w ziemie padał śnieg!
  To coś niesamowicie odkrywczego.
  Ale, dla kogo?

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 61 razy 31

  cenzura na forum...
  najciekawsze jestt to że wprowadzają ją synowie i córki tych którzy z cenzurą walczyli w latach 80 tych :)
  cóż za chichot historii :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje