Polska zasypana śniegiem. "W nocy napadało 10 centymetrów"

18.12.2012 07:03
- Od godziny 22.30 nieprzerwanie na ulicach Warszawy pracują służby oczyszczania miasta. 170 posypywarek pracuje na tych ulicach, na których kursują autobusy komunikacji miejskiej - mówi dla radia TOK FM Iwona Fryczyńska - rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta. Zasypane są też inne regiony, warunki na drogach stają się coraz trudniejsze.


W Warszawie śnieg padał przez całą noc i nadal nie przestaje sypać. Już teraz zalegający na ulicach biały puch sięga powyżej kostek przechodniów. Na ulice stolicy wyjechało 170 posypywarek. - Apelujemy do kierowców o przepuszczanie pługosolarek tak, aby mogły wykonać swoją pracę - mówi Fryczyńska.

Ciebie też zasypało? Nie możesz dojechać do pracy? Wyślij nam zdjęcia na numer 605 24 24 24 >>

Według prognozy IMGW opady śniegu będą stopniowo zanikać. Rano wystąpią silne zamglenia. Temperatura maksymalna - wyniesie 1 st. C, a minimalna -3 st. C, będzie ślisko. - Cztery godziny od ustania opadów jezdnie powinny być przejezdne - zapowiada rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta.

Stolica utknęła w korkach. Zablokowany jest dojazd od strony Konstancina - informuje na Twitterze Dariusz Ćwiklak.

Polska zasypana śniegiem

Śnieg sypie w całym kraju. Na Podlasiu meteorolodzy zapowiadają, że przybyć może miejscami do 12 cm śniegu. Drogi główne są przejezdne, ale nawet tam jeździ się z kłopotami. Wielu kierowców skarży się na drogi lokalne. Takie trudności są m.in. w gminach graniczących z Białymstokiem, na drogach dojazdowych do miasta.

W ostatnich godzinach pogorszyły się warunki jazdy na drogach woj. warmińsko-mazurskiego; jezdnie pokrywa we wtorek kilkucentymetrowa warstwa śniegu i błota pośniegowego - poinformowały służby drogowe. W ciągu dnia synoptycy przewidują kolejne, intensywne opady. Trudne warunki panują na drogach niemal całego województwa. W nocy spadło od 1 cm śniegu w zachodniej części regionu do 7 cm na Mazurach. "W tej chwili pada praktycznie w całym regionie. Na drogach pracują 83 jednostki sprzętu odśnieżającego, głównie piaskarki i pługosolarki" - powiedziała Diana Romańczuk z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jest szansa na białe Święta?Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • d.d.5

  0

  no bez przesady,Warszawa to jeszcze nie cała Polska.
  Na zachodzie znika resztka śniegu z ubiegłego tygodnia i wcale się nie zanosi,że cokolwiek popada z nieba

 • no_nick

  0

  Snieg to jest tutaj www.pravda.com.ua/photo-video/2012/12/17/6979916/ , a na Waszych fotkach to jakas popierdolka a nie snieg :)

 • anasz

  Oceniono 1 raz 1

  JAK PREZES DOJDZIE DO WŁADZY TO ZIMY W OGÓLE NIE BĘDZIE.

 • milewidziany

  Oceniono 1 raz 1

  Jak pada w Warszawie, to znaczy, że pada w całej Polsce. Ot, taki typowy "warszawocentryzm".

 • never6

  Oceniono 2 razy 2

  gdzie u Was zaczyna się Polska? Poznań: +3, mgła, plucha

 • dalton78

  Oceniono 1 raz 1

  Faktycznie paraliż, ulice nieprzejezdne, mega korki na filmach nawet pokazane - chyba coś ze mna nie tak bo wiedzę coś innego. I to niezwykłe zjawisko opadów śniegu....

 • noducks

  Oceniono 5 razy 3

  dla izraelitow z czosnkowej kazdy opad sniegu to atrakcja

 • 10robo10

  Oceniono 4 razy 4

  W jakim to kraju? U nas w Polsce nie ma żadnego śniegu

 • mecenas28

  Oceniono 5 razy 1

  10 cm ostatnio w alpach jak byłem padało 6 rano a o 9 wszystko było odgarnięnte a sniegu napadało trzy razy tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje