Dom publiczny i dom pogrzebowy ratują amatorski grecki futbol

17.12.2012 16:46
Grecy kochają futbol

Grecy kochają futbol (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Trudna sytuacja w Grecji odbija się na sporcie. Szczególnie tym amatorskim. W sukurs niewielkim klubom piłkarskim w Larissie i Trikali przyszły dom publiczny i... pogrzebowy - pisze BBC.
Piłkarze amatorskiego klubu piłki nożnej Voukefalas FC z położonej na północ od Aten Larissy niedawno musieli przywdziać różowe koszule z napisem "Villa Erotica". To dlatego, że ich sponsorem został lokalny dom publiczny. Dla piłkarzy była to ostatnia szansa na przetrwanie trudnych ekonomicznych warunków.

- W profesjonalnym futbolu sponsorami bywają firmy bukmacherskie i producenci alkoholu. To o wiele bardziej niemoralne - uważa Yiannis Batziolas, trener piłkarzy. Argumentuje, że w Grecji odwiedzanie przybytków rozkoszy nie jest zbyt wstydliwą rzeczą. - Większość młodych chłopaków już tam była, ponieważ taka jest natura człowieka. Jestem dumny z kobiety, która szefuje Villii Erotica, że pozwala spełniać nasze marzenia na boisku - wyznaje.

"To legalny dom publiczny!"

Dla madame Soula Alevridou pomoc klubowi to rzecz honoru. - To dlatego, że kocham Grecję i lubię pomagać młodym ludziom - powiedziała reporterowi BBC. - Miejscowe władze nie pomagają młodym sportowcom, dlaczego więc ja nie miałam pomóc? To legalny dom publiczny! - stawia jasno sprawę madame Soula.

Nie wszystkim to się jednak podoba. Miejscowy związek piłkarski wystosował oficjalny protest. Zdaniem działaczy łączenie sportu z prostytucją to nie najlepszy pomysł. - Wiemy, że to część życia, ale nie zgadzamy się, by było to łączone z młodymi sportowcami - uważa Marios Spiratos, szef związku.

Z krzyżem na piersi

Także w sąsiednim mieście Trikala kolor koszulek i sponsor młodych piłkarzy klubu Palaiopyrgos FC budzi wątpliwości. Obecnie biegają po boisku w czarnych uniformach z krzyżem na piersiach. To dlatego, że sponsorem klubu jest dom pogrzebowy.

- Lubię ten nasz nowy strój - uważa pomocnik Haris Bakogiannis, ale lokalne władze każą zaklejać krzyż taśmą. - Krzyż powoduje, że przeciwnicy mają dla nas większy respekt, no i staliśmy się teraz słynni - dodaje Haris.

Właściciel małego biznesu Christos Panagiotou wspomina, że kiedy piłkarze usłyszeli o pomyśle, myśleli, że to żart. - Mam nadzieję, że moja pomoc pomoże drużynie utrzymać się w obecnej klasie rozgrywkowej - mówi sponsor, choć na razie przyznaje, że krzyż nie przyczynił się do zwiększenia dozy szczęścia. Jak każdy Grek narzeka i dziwi się, że doszło już do tego, że piłkarze szukają pomocy wśród tego typu sponsorów.

Zobacz także
Komentarze (14)
Zaloguj się
 • drejfuz

  0

  Nie rozumiem. Gazeta sama dąży do walki kobiet o swoje prawa, między innymi o wolności kobiet do decydowania o tym komu chcą co dać i czy wezma za to pieniądze. Tytuł raczej powinien być "postępowe,wyzwolone kobiety wspierają bose dzieci".

 • jtp2

  Oceniono 2 razy 2

  Gazeta Wyborcza zarobiła 2,6 mln złotych na reklamach Amber Gold

  ...i jest OK

 • sluziniec

  Oceniono 6 razy 6

  Widać nie jest tak źle w Grecji, skoro dom publiczny tak prosperuje.

 • panpapaj

  Oceniono 5 razy 5

  A kibice dopingują: RU...! RU...! NICZYM BUCHAJ!

 • pjck

  Oceniono 2 razy 2

  To fajna informacja, tylko że ukazała się w ploskich mediach i w gazecie Polonii brytyjskiej "Nasze Strony" gdzieś ponad miesiąc temu.

  www.absurdyrp.info

 • 44rodowicz

  Oceniono 1 raz 1

  I co w tym złego lub zdrożnego, jeżeli płacą podatki??

 • hankrearden

  Oceniono 9 razy 9

  Ale dlaczego nazywacie dom publiczny miejscem niemoralnym?
  Praca jak każda inna.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 5 razy -1

  Brawo dla młodych chłopaków, którzy w takim przybytku nie byli. Którzy uważają, że tak się nie robi, że to skrajnie przedmiotowe traktowanie człowieka, że seksu się nie uprawia ze swędzenia, tylko z miłości, albo choćby - że to niezgodne z ich poczuciem honoru.

 • nemo80

  Oceniono 15 razy 13

  a Wy którego domu wolelibyście być klientem?

  i czy te dwie drużyny staną naprzeciwko siebie na boisku??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje