Tajemniczy mord na Śląsku. Ruszyło śledztwo

17.12.2012 14:43
Policja na miejscu zbrodni w Skrzyszowie, 17 grudnia 2012

Policja na miejscu zbrodni w Skrzyszowie, 17 grudnia 2012 (Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta)

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. podwójnego zabójstwa w Skrzyszowie k. Wodzisławia Śląskiego. Ciężko rannych dziadków i rodziców znalazła w niedzielę wieczorem 24-letnia kobieta. Ojciec i dziadek mimo reanimacji zmarli. Matka i babcia są w szpitalu.
Podkom. Marta Czajkowska z wodzisławskiej policji powiedziała w poniedziałek, że o sprawie policja dowiedziała się od pogotowia ratunkowego w niedzielę po godz. 23. Pogotowie wezwała 24-letnia kobieta, która po powrocie do domu znalazła babcię, dziadka i rodziców z ciężkimi ranami głowy.

Jak powiedział Wojciech Zieliński w Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu, kiedy służby medyczne przyjechały na miejsce, wszystkie cztery osoby jeszcze żyły. W przypadku mężczyzn reanimacja nie powiodła się. Prokurator zlecił już przeprowadzenie sekcji zwłok. Zamordowani mężczyźni mieli 55 i 76 lat. Kobiety w bardzo poważnym stanie trafiły do szpitali w Jastrzębiu Zdroju i Wodzisławiu.

Raczej nie chodziło o rabunek

Śledczy próbują ustalić sprawcę i motyw zbrodni. Na razie wykluczyli rabunkowy.

- Na miejscu zostały cenne przedmioty, także w zasięgu wzroku. Nie ma śladu przeszukiwania pomieszczeń - powiedział prok. Zieliński.

Na miejscu nie wykryto też żadnych śladów włamania do domu. Frontowe drzwi były zamknięte. 24-latka, która wieczorem wróciła do domu, weszła przez drzwi z tyłu domu. Od chwili zgłoszenia zbrodni do poniedziałku na miejscu trwały oględziny, ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczała ślady. Według dotychczasowych informacji obydwie mieszkające pod jednym dachem rodziny wiodły spokojne życie i nie były z nikim skonfliktowane.

Zobacz także
 • W studzience kanalizacyjnej na działce pod Różanem (woj. mazowieckie) Krzysztof Olewnik był przetrzymywany przed śmiercią Przyjaciel Olewnika: Krzysztof mógł zginąć przez dziewczynę
Komentarze (17)
Tajemniczy mord na Śląsku. Ruszyło śledztwo
Zaloguj się
 • drozd215

  Oceniono 68 razy 40

  Dobrze że nie uznali że to samobójstwo i nie zamknęli sprawy, mówią że coś chcą zrobić.
  To już jakiś postęp.

 • spam.nl

  Oceniono 2 razy 0

  ja "z natury" jestem pesymistą ale w tym przypadku ... liczę na wielki przełom w sprawie

 • cichwoda

  Oceniono 78 razy -6

  trzeba koniecznie wprowadzic kontrolowana sprzedaz siekier. Nie moze byc tak ze idziesz do sklepu i bez zezwolenia mozesz kupic sobie siekiere...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje