W poniedziałek Hanka, we wtorek Anita. Kaczyński ma sposób na telewizję

- Należy podzielić telewizję na kanał oddający głos tym, którzy sprzyjają aktualnej władzy i ten, w którym głos przeważający ma opozycja - proponuje Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla pisma "Arcana". Jego zdaniem ten polityczny dwugłos byłby możliwy nawet w ramach jednego kanału. - W poniedziałek główny program informacyjny prowadzi pani Lis, ale we wtorek pani Gargas - proponuje szef PiS.
- Bez choćby częściowej równowagi w mediach nie ma demokracji. Mogą istnieć procedury demokratyczne, ale nie demokracja -powiedział J. Kaczyński w wywiadzie dla pisma "Arcana" - wydawanego w Krakowie dwumiesięcznika zajmującego się polityką, kulturą i historią.

Jego zdaniem "demokracja musi być czymś różnym niż zimna wojna domowa". - To jest jednak system, który zakłada pewną akceptację dla drugiej strony, przynajmniej to, że ona istnieje w życiu publicznym i przynajmniej teoretycznie może przejąć władzę. W tej chwili po drugiej stronie takiej akceptacji nie ma - mówi polityk.

Zdaniem prezesa PiS "żeby to zmienić, trzeba dokonać przemian instytucjonalnych, przede wszystkim w sferze środków masowego przekazu". - Trzeba szukać rozwiązań prostych (...), aby podzielić telewizję na kanał oddający głos tym, którzy sprzyjają aktualnej władzy i ten, w którym głos przeważający ma opozycja.

Jarosław Kaczyński proponuje "mechanizm dobierania pracowników taki, że jak jednego dnia człowiek jednej opcji prowadzi główne wydanie wiadomości, to drugiego dnia prowadzi człowiek z innej opcji". - W poniedziałek główny program informacyjny prowadzi pani Lis, ale we wtorek pani Gargas. I obie mają pełne możliwości techniczne. I pani Gargas może pokazać to, czego nie pokazała pani Lis i oczywiście odwrotnie - proponuje J. Kaczyński. Jego zdaniem "najlepsza byłaby taka równowaga, jaka powstała w USA - CNN kontra FOX, ale na razie nie ma takiej możliwości".

Kaczyński uważa także, że w inny sposób powinna funkcjonować telewizja prywatna. - Trzeba szukać metod, aby ci, którzy chcą robić pieniądze na nadawaniu programów telewizyjnych, musieli to robić nieco innymi niż dotychczas metodami. To jest ważne z punktu widzenia politycznej wspólnoty i demokracji: bo niby na jakiej podstawie grupa osób mających nadzwyczajne środki finansowe ma mieć dominujący wpływ na życie publiczne, i to wpływ całkowicie jednostronny - pyta polityk.

Jego zdaniem obecny rząd "to jest rząd poniżej najniższego, możliwego do zaakceptowania poziomu, jeśli chodzi o jakość władzy". Kaczyński uważa, że Tusk i jego ekipa wykorzystują "mechanizm socjotechniczny do rozbudzania nienawiści i strachu". - Mechanizm, którym ten rząd się posługuje, ma skrajnie destrukcyjny charakter i to pośrednio w najróżniejszych dziedzinach - oskarża szef PiS.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński wspomina stan wojenny: Byłem w sytuacji gorszej niż internowani
 • Jarosław Kaczyński w Opolu Jarosław Kaczyński znów atakuje Niemców
Komentarze (432)
W poniedziałek Hanka, we wtorek Anita. Kaczyński ma sposób na telewizję
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 1092 razy 1026

  "- Bez choćby częściowej równowagi w mediach nie ma demokracji. "

  No, co cholery! T mówi człowiek, który w 2005 r. po wygraniu wyborów w jedną noc głosami swojej koalicji zmienił ustawę o KRRiTV - w taki sposób, że PO RAZ PIERWSZY OD 1989 r. powstała rada w której nie było NIE JEDNEGO PRZEDSTAWICIELA OPOZYCJI! Nawet komuchy z SLD za swoich rządów nie były tak bezczelne.

  I on dzisiaj mówi, że jak opozycja nie ma głosu, to nie ma demokracji? No to ładne świadectwo sobie wystawia...

  Cholerny hipokryta.

 • nie-tak

  Oceniono 819 razy 761

  Mam prośbę do wszystkich mediów w Polsce, PRZESTAŃCIE CYTOWAĆ OBŁĄKANYCH LUDZI.

 • litrahalf

  Oceniono 752 razy 706

  I to o rządzie mówi ktoś kto co miesiąc organizuje przed pałacem prezydenckim seanse nienawiści. O ile się nie mylę odbyło się ich już 27!!!! Zdumiewające jest przypisywanie przez Kaczyńskiego własnych negatywnych emocji i intencji swoim przeciwnikom politycznym. Sam wypełniony po brzegi nienawiścią przypisuje ją innym. Psychlogowie wiedzą, że stosowanie projekcji jako mechaizmu obronnego jest charakterystyczne jest dla osobowości prymitywnych i niezbyt rozwiniętych intelektualnie. Z drugiej strony podziwiam Donalda Tuska obrzucanego najbobrzydliwszymi oskarżeniami (zdrada, mord polityczny) za niezwykle powściągliwy sposób reagowania. Tak trzymać!

 • errata_net2

  Oceniono 546 razy 516

  P. Kaczyński już dawno wyemigrował za granicę ZDROWEGO ROZSĄDKU.

 • stafarda

  Oceniono 509 razy 479

  A to niby z jakiej racji wiadomości ma prowadzić obłąkana osoba wierząca w helową mgłę

 • led2007

  Oceniono 406 razy 392

  Takie genialne pomysły mógł prezes realizować jak był premierem, teraz to po ptokach...

 • e-komentarz

  Oceniono 342 razy 328

  Parę dni temu Jaro zapowiadał otwarcie własnej telewizji:
  www.polskatimes.pl/artykul/719937,nadzieje-pis-na-wlasna-telewizje-uda-sie-stworzyc,id,t.html
  Przebije Lisickiego i jego spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością za słowo.
  Tylko ta kasa jakoś marnie wpływa. Ojciec dyktator zabronił wpłacania?

 • turpin

  Oceniono 221 razy 189

  '... bo niby na jakiej podstawie grupa osób mających nadzwyczajne środki finansowe ma mieć...'

  Istotnie - na jakiej podstawie, ci co mają, mają dalej mieć? Dobrze Prezes to ujął, z tą podstawą i z tym maniem.

  Choć mam ważenie, że już tych rozwiązań próbowano...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje