W poniedziałek Hanka, we wtorek Anita. Kaczyński ma sposób na telewizję

17.12.2012 13:50
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta)

- Należy podzielić telewizję na kanał oddający głos tym, którzy sprzyjają aktualnej władzy i ten, w którym głos przeważający ma opozycja - proponuje Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla pisma "Arcana". Jego zdaniem ten polityczny dwugłos byłby możliwy nawet w ramach jednego kanału. - W poniedziałek główny program informacyjny prowadzi pani Lis, ale we wtorek pani Gargas - proponuje szef PiS.
- Bez choćby częściowej równowagi w mediach nie ma demokracji. Mogą istnieć procedury demokratyczne, ale nie demokracja -powiedział J. Kaczyński w wywiadzie dla pisma "Arcana" - wydawanego w Krakowie dwumiesięcznika zajmującego się polityką, kulturą i historią.

Jego zdaniem "demokracja musi być czymś różnym niż zimna wojna domowa". - To jest jednak system, który zakłada pewną akceptację dla drugiej strony, przynajmniej to, że ona istnieje w życiu publicznym i przynajmniej teoretycznie może przejąć władzę. W tej chwili po drugiej stronie takiej akceptacji nie ma - mówi polityk.

Zdaniem prezesa PiS "żeby to zmienić, trzeba dokonać przemian instytucjonalnych, przede wszystkim w sferze środków masowego przekazu". - Trzeba szukać rozwiązań prostych (...), aby podzielić telewizję na kanał oddający głos tym, którzy sprzyjają aktualnej władzy i ten, w którym głos przeważający ma opozycja.

Jarosław Kaczyński proponuje "mechanizm dobierania pracowników taki, że jak jednego dnia człowiek jednej opcji prowadzi główne wydanie wiadomości, to drugiego dnia prowadzi człowiek z innej opcji". - W poniedziałek główny program informacyjny prowadzi pani Lis, ale we wtorek pani Gargas. I obie mają pełne możliwości techniczne. I pani Gargas może pokazać to, czego nie pokazała pani Lis i oczywiście odwrotnie - proponuje J. Kaczyński. Jego zdaniem "najlepsza byłaby taka równowaga, jaka powstała w USA - CNN kontra FOX, ale na razie nie ma takiej możliwości".

Kaczyński uważa także, że w inny sposób powinna funkcjonować telewizja prywatna. - Trzeba szukać metod, aby ci, którzy chcą robić pieniądze na nadawaniu programów telewizyjnych, musieli to robić nieco innymi niż dotychczas metodami. To jest ważne z punktu widzenia politycznej wspólnoty i demokracji: bo niby na jakiej podstawie grupa osób mających nadzwyczajne środki finansowe ma mieć dominujący wpływ na życie publiczne, i to wpływ całkowicie jednostronny - pyta polityk.

Jego zdaniem obecny rząd "to jest rząd poniżej najniższego, możliwego do zaakceptowania poziomu, jeśli chodzi o jakość władzy". Kaczyński uważa, że Tusk i jego ekipa wykorzystują "mechanizm socjotechniczny do rozbudzania nienawiści i strachu". - Mechanizm, którym ten rząd się posługuje, ma skrajnie destrukcyjny charakter i to pośrednio w najróżniejszych dziedzinach - oskarża szef PiS.

Zobacz także
Komentarze (432)
Zaloguj się
 • kiks4

  0

  Demokracja wymaga wzajemnej akceptacji obozów stojących po dwóch stronach politycznej barykady. To znaczy po wyborach przegrany nie powinien mówić o przypadkowości wyboru tylko zachować się godnie, jak pokazują to niedoszli prezydenci USA, deklarujący , że zwycięzca będzie także jego prezydentem.
  Ja mam ciągle przed oczyma scenę wręczenia nominacji na premiera Donaldowi Tuskowi przez prezydenta L. Kaczyńskiego. Niemal na schodach, w jakimś przedsionku, w ciągu pół minuty było po wszystkim. No to się zaczęło! I trwa do dziś :(

 • stanislaw50

  0

  Amnezja, mało powiedziane. Ten starzec wyraźnie cierpi na zaniki pamięci. Raz kocha "Braci Rosjan" innym razem ich nie nawidzi. Raz kocha Oleksego innym razem nazywa ko komuchem. Ze względu na wiek i stan emocjonalny brata JAROSŁAWA nie użyję dosadniejszego okreslenia dla jego stanu emocjonalnego, a stwierdzam, że powinien się leczyć !!!
  demos

 • robwinnicki

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba to szerzej zrobić - w poniedziałek Lisicki a wtorek dla Karnowskiego bo okazuje się że ten 'zespół niepokornych' chętnie utopiłby się łyżce wody i prezentują zupełnie różne postawy.

  Karnowski szybko swoim 'wSieci' chciał wbić się w buty 'Uwarzam Rze' ale już Lisicki go stopuje i na swojej stronie informuje:
  -Kiedy pojawi się następca "Uważam Rze"? Odpowiadam: już wkrótce, bo na początku roku 2013.-

  No to mamy jasność - Lisicki prawdziwy niepokorny a Karnowski podróbka:)

  Dobrze że Hajdarowicz pozbył się tych chłopaczków bo jeszcze trochę a w redakcji doszłoby do rękoczynów Lisicki vs Karnowski:)))

 • gladysz15

  0

  "mechanizm socjotechniczny do rozbudzania nienawiści i strachu". - kto się nim posługuje, o to jest pytanie, na ktore każdy normalny Polak zna odpowiedz, oprócz Kaczyńskiego. On ma rozdwojenie jaźni i twierdzi , że to co on sam robi, to działalność innych. W cynizmie i obłudzie nikt go nie wyprzedzi.

 • pelikannet

  Oceniono 3 razy -3

  Pomysl J. Kaczynskiego logiczny - ale PO ma swoja logike manipulacji prawda.
  Media przyrzadowe sa calkowicie zmanipulowane. TVN-y, Szklo Kontaktowe, Polsat, i w czesci TVP - sa sterowane. Kawa na sniadanie , Herbata na obiad, Fakty bez faktow, Cala "prawda " cala dobe", Sniadanie Mistrzow, Obiad antypolakow....itd itd. A to wszystko przeciw Polsce , Polakom , patriotom, religii, rodzinie , tradycji. Oczywiscie pomysl Kaczynskiego jest logiczny, ale kto sie na to zgodzi majac wladze - przeciez dziennikarze opozycyjni ZROBILIBY WIATRAK Z TEJ PLATNEJ ZNIEWOLONEJ CHOLOTY. Telewizja Trwam jest atakowana i niszczona - jedna przeciwko machinie propagandowej PO..... mozna by tam wpuszcic nawet Olejnik co 2 dzien - ale pewnie mialaby klopoty z rozancem i modlitwa. Ludzie obudzcie sie!!!

 • drasyr

  Oceniono 2 razy 2

  W TV nie ma być żadnych na przemian podawanych i prowadzonych to przez Hankę a to przez Anitę informacji a jedynie przez niezależnych Redaktorów bez świadomych skrzywień. W ten tylko sposób można kształtować opinię publiczną i jej niezależny dobór to co nam odpowiada.

 • acototak

  Oceniono 6 razy 6

  W TV TRWAM jednego dnia program prowadzi ojciec dyktator, a drugiego dnia Nergal i jest pluralizm

 • waldi1953

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Kaczyński równowaga jest! aż za nadto widzę Hofmanów Błaszczaków i innych tego typu w tv i słyszę w radio a czy słyszał ktoś premiera, prezydenta p.Pawlaka Milera czy Palikota w telewizji Trwam lub Radiu Maryja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje