Przyjaciel Olewnika: Krzysztof mógł zginąć przez dziewczynę

W studzience kanalizacyjnej na działce pod Różanem (woj. mazowieckie) Krzysztof Olewnik był przetrzymywany przed śmiercią

W studzience kanalizacyjnej na działce pod Różanem (woj. mazowieckie) Krzysztof Olewnik był przetrzymywany przed śmiercią (Fot. Damian Kramski / AG)

- Od początku się mówiło, że to jest zemsta za dziewczynę - tak o okolicznościach uprowadzenia i zamordowania Krzysztofa Olewnika mówi Jacek Krupiński. Wspólnik i najbliższy przyjaciel porwanego w najnowszym ?Wprost? opowiada o tym, co według niego mogło wydarzyć się w nocy z 26 na 27 października 2001 r.
- Teoria, do której bym się skłaniał i już nie pisał żadnych bajek, wygląda tak: rzeczywiście, ktoś tam został postrzelony czy zastrzelony (...). I rzeczywiście ktoś chciał Krzyśka ukryć. Dał go na przechowanie czy w zastaw, żeby tu posprzątać, zatuszować sprawę, wyczyścić. Krzysiek miał wrócić, ale coś poszło nie tak. Ja w 80 proc. wierzę, że tak to wygląda - opowiada Krupiński w rozmowie z Sylwestrem Latkowskim.

Ojciec furiat?

Przyjaciel porwanego nie wyklucza nawet, że Krzysztof mógł zostać oddany przez ojca w zastaw w następstwie jakiś tragicznych wydarzeń, do których doszło w domu Olewników.

- Widząc, jak się zachowywał w stosunku do Krzyśka, i widząc go w furii, czy podczas awantury, czy nawet sprzeczki, do której doszło 26 października 2001 r. o godzinie 15.30 przed domem Włodzimierza Olewnika między nim a Krzyśkiem, gdy ten się spóźnił 15 czy 20 minut, jestem w stanie uwierzyć, że machnął ręką na coś takiego - opowiada we "Wprost" Krupiński. - Od początku się mówiło, że to jest zemsta za dziewczynę - dodaje.

Dziewczyna gangstera

O zabójstwie kobiety w domu Krzysztofa mówi się od dawna. "Gazeta Wyborcza " napisała, że w październiku 2001 r. "po imprezie policyjnej w domu Krzysztofa, rozwiezieniu gości, a przed uprowadzeniem mogła się odbyć jeszcze jedna impreza, ale w węższym gronie. Jej ślady starano się potem zatuszować. Prokuratura ma dowody, np. różne wersje nagrań z domu (świadczą o tym, że usuwano niektóre przedmioty, np. ręczniki znad basenu, krawat Krzysztofa zawiązany na słupie w salonie itp.).

Jacek Krupiński przyznaje, że faktycznie w domu Olewników mogła zginąć kobieta. - Biorę to pod uwagę. Nie wiem, czy to była dziewczyna Rechula (Artura Rechula, jednego ze skazanych za porwanie Olewnika - przyp. red.), ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka dziewczyna mogła być wstawiona na wabika. (...) Mogła skądś przyjechać, mógł ją zgarnąć, wcześniej znać, po prostu do niego przyjechała i potem to wszystko się stało - mówi.

Po latach prokuratorzy odnaleźli też w domu ślady krwi nienależące ani do Krzysztofa, ani do porywaczy. W 2010 roku Krzysztof Tyrka, rzecznik gdańskiej prokuratury apelacyjnej, przyznał, że znaleziono krew na kanapie w domu Krzysztofa Olewnika. - Krew nie należy ani do Krzysztofa Olewnika, ani do członków jego rodziny. Nie jest to także krew żadnego z uczestników imprezy, jaka odbyła się w domu Krzysztofa Olewnika przed jego porwaniem. Ani żadnego z porywaczy - wyjaśnił.

Do porwania Krzysztofa Olewnika doszło w nocy z 26 na 27 październiku 2001 r. Mężczyzna został uprowadzony z własnego domu w Drobinie, w którym 26 października odbyła się impreza z udziałem m.in. lokalnych policjantów. Sprawcy kilkadziesiąt razy kontaktowali się z jego rodziną, żądając okupu. W lipcu 2003 r. porywaczom przekazano 300 tys. euro, jednak uprowadzony nie został uwolniony. Jak się później okazało, miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy został zamordowany. Jego ciało zakopano w lesie w pobliżu miejscowości Różan (Mazowieckie). Odnaleziono je w 2006 r.

Cały tekst w najnowszym numerze "Wprost".

Zobacz także
 • Olewnik: Prokuratura potwierdziła hipotezę o możliwym postrzeleniu, bądź zabójstwie
 • Danuta Olewnik-Cieplińska Danuta Olewnik o nowych faktach: Już dawno mówiliśmy o łusce i śladach krwi
Komentarze (39)
Przyjaciel Olewnika: Krzysztof mógł zginąć przez dziewczynę
Zaloguj się
 • trombozuh

  Oceniono 279 razy 189

  Mógł też zginąć przez chłopaka, albo inna sraka ze ślimaka.
  Jedyne co wiadomo na pewno, to że polska policja i organa śledcze są totalnie niekompetentne i umoczone w goownie po same uszy, a ktoś odpowiednio wysoko postawiony może z nimi robić co chce. Np. zlecić kolejne zabójstwa trzech świadków, którzy po kolei są mordowani w "pilnie strzeżonych i monitorowanych" celach.

 • paher

  Oceniono 157 razy 131

  Rodzina Olewników wręcz sugerowała mord polityczny mający powiązanie z władzami centralnymi w Warszawie choć realia pokazywały coś innego. Ojciec, zdolny multimilioner w branży mięsnej i syn nieudacznik, żyjący na koszt ojca w komforcie w otoczeniu miejscowych notabli ale i ludzi z tzw. półświadka. Biznes młodego Olewnika był niejasny i raczej mało dochodowy ale na zapleczu był bogaty ojciec, który wyposażył syna w rezydencję z basenem i komfortowe życie. Niestety, syn zabalował zbyt ostro i skończyło się to dla niego fatalnie.

 • 7rybek

  Oceniono 76 razy 72

  Dzieci bogatych rodziców powinne sie kształcic i uczyć szacunku dla pieniędzy. Jest jakąś głupotą gdy tatuś tuszuje sprawki synka i wyprawia alkoholowe imprezy by zatuszowac jego wybryki wobec policji. Życie czasem weryfikuje nasze postawy. Więcej pokory powinien przejawiać ojciec Olewnika z rodziną bo może sprawy nie tak wyglądały jak chce nam je przedstawić.

 • fakiba

  Oceniono 95 razy 71

  Czyli powrót do pierwotnej wersji najbardziej prawdopodobnej

 • m-kow

  Oceniono 100 razy 58

  Albo mógł zginąć przez koniunkcję planet, byle nie przez sitwę wsiowych psów, urzędasów i polityczków ( tu akurat SLD ) bo w wolnej Polsce takie rzeczy się przecież nie zdarzają...

 • swan_ganz

  Oceniono 82 razy 46

  tia... I to te wiejskie kmioty ustawiały do pionu, monistrów, prokuratorów czy sędziów, tak? To te sztachetowe cwaniaczki mają takie możliwości sprawcze, ze nawet uwiezionych pod obserwacją są w stanie przenieść w zaświaty ? Kurna - strach się bać życ w tym kraju skoro zwykłe wiejskie ćwoki są w stanie robić takie rzeczy z polskim wymiarem sprawiedliwości...

 • adin.dwa.tri

  Oceniono 58 razy 42

  a mnie sluchy doszly, ze to dziewczyna jednego z policjantow byla... i dlatego takie samieszanie potem bylo i w zasadzie do tej pory nic nie wiadomo. no, bo ktory policjant swego wystawi?...

 • sloik_spod_radzynia

  Oceniono 73 razy 33

  To takie nienowoczesne. Powinien być gejem i zginąć przez chłopaka.

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 47 razy 27

  "Krzysztof mógł zginąć przez dziewczynę"

  Przyświeć mu aniele, tylko łoszczędnie, coby dlo nos światła starczyło,
  bo to nowobogacki celebryta był i z dego dobrobytu zupełnie mu sie we łbie pomieszało !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje