Piętak: Kaczyński dał się zmanipulować. Na naszych oczach powstaje PiS bis

- Wywiad "Gazety Polskiej" jest uplątany z samych sprzeczności i półprawd. Dowodzi, że Jarosław Kaczyński nie wie, o czym mówi. Ten wywiad jest czystą prowokacją wymierzoną w PiS. Kaczyński dał się zmanipulować - mówił w programie "Fakty po faktach" Piotr Piętak. Zdaniem byłego opozycjonisty za wszystkim stoją Antoni Macierewicz i Tomasz Sakiewicz. Tego drugiego nazywa "brutalnym cynikiem".
Piotr Piętak, były opozycjonista i podsekretarz stanu w MSWiA za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego ostro zareagował na wywiad, którego udzielił prezes PiS dla "Gazety Polskiej". - Dlaczego robisz sobie z nas, ludzi podziemia, kpiny? - pytał.

Kaczyński opowiadał tam m.in. o swojej opozycyjnej przeszłości. - To, że mnie nie internowali, było dla mnie niemiłym zaskoczeniem - twierdził.

Piętak i Kaczyński znają się z Ośrodka Badań Społecznych NSZZ "Solidarność" Regionu Mazowsze, w którym pracowali na początku lat 80. - Jarosław Kaczyński pisał doktorat, ja pracowałem w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego; przez kilka ładnych miesięcy dyskutowaliśmy o polityce. Polubiliśmy się - mówił Piotr Piętak w TVN24.

Przyznał, że wpis powstał w dwie minuty. - Napisałem wściekły - mówił Piotr Piętak o swoim słynnym wpisie na blogu.

Kaczyński jest zakładnikiem Macierewicza

- Wywiad ["Gazety Polskiej - red.] jest uplątany z samych sprzeczności i półprawd. Dowodzi, że Jarosław Kaczyński nie wie, o czym mówi. Ten wywiad jest czystą prowokacją "Gazety Polskiej" wymierzoną w PiS. Kaczyński dał się zmanipulować - mówił w programie "Fakty po faktach" Piotr Piętak. Tomasza Sakiewicza, redaktora "GP", nazwał "brutalnym cynikiem".

- Kaczyński wie, że był nikim. Opublikował dwa artykuły w "Głosie" w 1980 i 1981 roku. Działalność opozycyjna to pisanie artykułów? To są kpiny po prostu - mówił w programie "Fakty po faktach" Piotr Piętak.

Mount Everest vs. Gubałówka

"Głos" był pismem KOR-u [Komitetu Obrony Robotników - red.] założonym przez Antoniego Macierewicza, którego Piętak nazwał "bohaterem opozycji i ? Solidarności ?". - Jego pozycja wobec Kaczyńskiego, jeżeli chodzi o zasługi, jest jak Mount Everest do Gubałówki - stwierdził Piętak w TVN24. - Ten wywiad łamie hierarchię zasług w oczach aparatu partyjnego i wyborców PiS. Antoni Macierewicz może przejąć PiS - dodał.

- Na naszych oczach powstaje PiS bis, kierowany przez Macierewicza i Sakiewicza. Od tej pory sprawa smoleńska będzie dominowała. Jarosław Kaczyński stał się zakładnikiem Macierewicza po słowach o straszliwym mordzie - mówił Piętak.

Zdaniem byłego opozycjonisty PiS jest wewnętrznie podzielone między tzw. zakon PC i grupę smoleńską. - Ten wywiad jest znakiem, że stary aparat przegrywa - uważa Piętak. - Wszystko zostanie przejęte przez Antoniego Macierewicza, który kreuje się na bohatera narodowego. To będzie tragedia dla państwa i opozycji - dodał.

Gość Anity Werner podkreślał, że jego zdaniem "Jarosław Kaczyński jest wybitnym przywódcą politycznym w Polsce", ale jest też samotny i wyalienowany. - Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn, Adam Lipiński oddali mu władzę absolutną w partii. A ona degeneruje i demoralizuje. Kaczyński jest ofiarą własnej władzy absolutnej nad taką ilością pieniędzy i ludzi. Jest pijany od tej władzy - stwierdził Piętak, choć podkreślał, że "Kaczyński to bardzo skromny człowiek."

Kaczyński przeżył wielką tragedię

- Nigdy Kaczyńskiemu tego nie powiedziałem. A bardzo mu współczuję. Przeżył wielką tragedię i przeżywa ją cały czas. Od dwóch lat żyje tylko z matką i myśli tylko o swoim bracie, którego nieprawdopodobnie kochał i z którym był związany na śmierć i życie. Jest samotny, nie ma żadnego innego zajęcia. Polityka jest jego jedynym zajęciem i to jest obsesja, to chorobliwe - stwierdził Piętak.Podwójny nelson wykańcza Polskę

Jego zdaniem "tragedia Polski polega na tym, że od dwóch lat jest w podwójnym nelsonie, które państwo i naród wykańcza". - Prof. Karol Modzelewski mówił to samo, co ja. Że Polska może przez potworny konflikt symboliczny się bardzo zdegradować. Jeżeli ktoś jest odpowiedzialnym politykiem, a Jarosław Kaczyński jest politykiem odpowiedzialnym, powinien powiedzieć sobie, co zrobiłby mój brat na moim miejscu. To jest pytanie zasadnicze. Musimy pamiętać o tym, że od dwóch lat niszczeje państwo - stwierdził Piętak.

Błąd Tuska

Piętak dodał, że jego zdaniem Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej popełnił zasadniczy błąd. - Zabrakło dymisji kogokolwiek z rządu. Donald Tusk wysłałby sygnał do przeciwnej strony, że czuje wspólnotę losu. Takiego gestu nie było, więc druga strona pomyślała "lekceważycie nasz ból". Zaczął się pogłębiać rów między nami i to jest tragiczne - mówił Piętak i podkreślał: - Jestem emigrantem, wróciłem po 20 latach do kraju i te fluidy odbieram mocniej, może histerycznie. Ale mi smutno.

Więcej o:
Komentarze (454)
Piętak: Kaczyński dał się zmanipulować. Na naszych oczach powstaje PiS bis
Zaloguj się
 • franconus

  Oceniono 1251 razy 1047

  "Piętak dodał, że jego zdaniem Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej popełnił zasadniczy błąd. - Zabrakło dymisji kogokolwiek z rządu. Donald Tusk wysłałby sygnał do przeciwnej strony, że czuje wspólnotę losu."

  A dlaczego, na miłość boską, Tusk miałby zdymisjonować "kogokolwiek z rządu"?

  A czyj był ten feralny lot? A kto go zorganizował? A kto odpowiadał za listę pasażerów? A kto spróbował lądować w gęstej mgle? Czyżby rząd?? Zdymisjonować "kogokolwiek", żeby dobrze zrobić Kaczyńskiemu??? No, ten to ma tupet. A tfu!

 • wredny_gad

  Oceniono 919 razy 817

  Gdyby zwykły szary człowiek pieprzył takie głupoty jak Kaczyński, to dawno by już siedział na oddziale zamkniętym.

 • orion57

  Oceniono 630 razy 584

  TO że J.Kaczyński jest inteligentny nikt tego nie neguje. Ale inteligencja nie determinuje naszego zachowania. W sposób jaki wypowiada się J.Kaczyński, jak nie uznaje demokracji i wolnej Polski, gdy dzieli, mąci wystawia sobie najohydniejsze świadectwo nie boję się tego napisać prawdopodobnie "zdrajcy" lub człowieka który niszczy wszystko bo nic sam nie ma. Bo tylko tacy ludzie dążą do samozniszczenia siebie i Polski. Żaden ból, naprawdę żaden nie upoważnia do negacji państwa i ludzi.
  Panie J.Kaczyński niech się Pan obudzi i odejdzie z polityki bo stał się Pan szkodnikiem.

 • remo29

  Oceniono 489 razy 427

  Najsłabszym ogniwem PiSu jest Kaczyński, żadna nowość.
  --
  parada karzełków

 • 44092203459epm

  Oceniono 432 razy 388

  Myślę ,że bez względu czy manipulowany czy też nie , to nie zmienia faktu ,iż wyjątkowo wredną robotę dla Polski robi

 • ht

  Oceniono 261 razy 229

  Wystawił się czy go wystawili . Oto jest pytanie.

 • zwid

  Oceniono 177 razy 167

  To jest dobreee!! :)))
  Teraz Macierewicz zarzuci Lipińskiemu, Płaszczakowi i hofmanowi prezesa, że to oni kazali Piętaszkowi napisać te artykuły i specjalnie wysłali go do TVN24, żeby namieszał!
  Mam nadzieję, że to wszystko zaowocuje zajadłą, bezwzględną, prwicową jatką!
  Nie brać jeńców chłopcy!! Niech się wam krew zdrajców z pysków leje na polską ziemię!
  To WY te watahy dorżniecie!
  :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX