Fałszywy alarm bombowy w kościele w Newtown. Ewakuowano modlących się ludzi

16.12.2012 19:23
Alarm bombowy ogłoszono dziś po południu. W świątyni byli ludzie modlący się po masakrze w podstawówce

Alarm bombowy ogłoszono dziś po południu. W świątyni byli ludzie modlący się po masakrze w podstawówce (Fot. David Goldman AP)

W Newtown, gdzie doszło do masakry w szkole podstawowej, ewakuowano kościół rzymskokatolicki w związku z alarmem bombowym.
Do ewakuacji doszło w czasie mszy, podczas której modlono się za ofiary piątkowej masakry w pobliskiej szkole. - Policja otrzymała sygnał, że w świątyni znajduje się bomba i poinformowała o tym księdza Roberta Weissa, który wygłaszał kazanie - mówi Marcin Wrona, reporter Faktów TVN, który jest na miejscu i rozmawiał z księdzem Brianem Wallace'em, rzecznikiem diecezji w Bridgeport.

Kazanie zostało przerwane, ksiądz poprosił zebranych, aby w spokoju opuścili kościół i szybko wrócili do domów. - Sytuacja jest już opanowana. Nie ma żadnego zagrożenia. Ale przez chwilę było groźnie, dlatego policja potraktowała sprawę z całą powagą.

Kościół pod wezwaniem św. Róży z Limy został zamknięty i przeszukany. Teren otoczyły policja, oddziały antyterrorystów i saperów. Na miejscu pojawiły się też karetki pogotowia.

Pojawiły się informacje, że uzbrojeni policjanci przeszukiwali dom, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. Fotograf Associated Press widział policjantów wynoszących coś z kościoła w czerwonej plandece. W okolicy kościoła zebrał się spory tłum wiernych.

- Ostatecznie alarm okazał się fałszywy, ale w atmosferze napięcia i przygnębienia, jaka panuje wśród mieszkańców Newtown po dramacie w miejscowej szkole, nikt nie jest tutaj skłonny lekceważyć żadnego zagrożenia - powiedział dziennikarzom jeden z miejscowych policjant

Miasto, w którym w piątek doszło do masakry w szkole podstawowej, w której zginęło 26 osób, ma odwiedzić prezydent USA Barack Obama.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • the_qwert

  Oceniono 1 raz 1

  A co z psychopatami, którzy marzą, żeby zapisać się w historii? A no nic, zdebilniałe media pokazują że można zostać sławnym mordując niewinnych i siejąc panikę.

 • dublet

  0

  To robota pediatrów, pedofilów, gejów i ortopedów! Ale najgorsi są pedagodzy!

 • elipiski

  Oceniono 1 raz 1

  Izrael zgoni na Arabów i odwrotnie..........

 • leon.bzykacz

  Oceniono 3 razy -1

  @ciullian

  Jesteś jak ten gołąb,gdzie się POjawisz to wszystko
  zaraz POobsr.wasz

 • heniek_szuflada

  Oceniono 5 razy -3

  To jest dowod ze tylko chory ateista moze bomby podkladac i mordowac 6 letnie dzieci!!

 • emeni

  Oceniono 1 raz 1

  "Przedstawiciele kontrowersyjnego Kościoła Baptystów Westboro planują urządzić demonstrację podczas pogrzebów ofiar masakry w amerykańskiej podstawówce. Chcą chwalić Boga za to, że zesłał Adama Lanzę, by ten "wypełnił boską wolę"."

  To miasteczko chyba zwariowało :O

 • cillian1

  Oceniono 8 razy 0

  O tej @sabbina

  kilka faktów, jest taką co prowokuje, a potem krzyczy, że biją!
  ja z nią ostrożnie postępuję! To taki SB, tylko z krzyżem na szyi!

  naprawdę ostrożnie z tą &^%&^&* katoliczką!

 • kongreszydowski

  Oceniono 6 razy 4

  @sabbina

  Droga sabbina, zwroc uwage na to, ze prawica morduje czesciej niz lewica. Wynika to z prostego faktu, ze wiekszosc ludzi to praworeczni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje