Lanza zabijałby dalej. Przeszkodził mu przyjazd policji [NAJNOWSZE USTALENIA]

16.12.2012 18:30
W strzelaninie w szkole zginęło 20 uczniów i 6 dorosłych. Sprawca masakry popełnił samobójstwo

W strzelaninie w szkole zginęło 20 uczniów i 6 dorosłych. Sprawca masakry popełnił samobójstwo (Fot. MIKE SEGAR REUTERS)

20-letni Adam Lanza, który w piątek zastrzelił 20 dzieci i sześciu dorosłych w szkole podstawowej w Newtown, popełnił samobójstwo, gdy zorientował się, że na miejsce przybyła policja - powiedział gubernator Connecticut Dannel Malloy w telewizji ABC.


Może to oznaczać, iż Lanza planował jeszcze większą masakrę, ale został powstrzymany. Motywy, którymi kierował się sprawca, nadal pozostają nieznane. Policja nie znalazła żadnych listów czy dzienników, które mogłyby rzucić światło na tę tragedię.

Ustalono, że Lanza zastrzelił matkę w domu, po czym, uzbrojony w dwa pistolety i karabin, pojechał do szkoły jej samochodem, wdarł się do środka, wybijając okno, i zaczął strzelać. Jego ofiary to sześć kobiet, 12 dziewczynek i ośmiu chłopców. Do identyfikacji ofiar użyto zdjęć, żeby choć trochę oszczędzić rodzinom szoku - ujawnił lekarz medycyny sądowej Wayne Carver.

Nie potwierdziły się pierwsze doniesienia, według których matka zabójcy była nauczycielką w szkole, w której doszło do masakry.

Władze poinformowały, że Adam Lanza nie miał w przeszłości żadnych konfliktów z prawem. Według anonimowych przedstawicieli organów ochrony porządku cierpiał na zaburzenia osobowości - tzw. zespół Aspergera, będący łagodną formą autyzmu. AP odnotowuje jednak, powołując się na ekspertów, że nie ma dowodów na związek między tym zaburzeniem osobowości a skłonnością do przemocy.

Zobacz także
Komentarze (92)
Lanza zabijałby dalej. Przeszkodził mu przyjazd policji [NAJNOWSZE USTALENIA]
Zaloguj się
 • koballt

  Oceniono 154 razy 114

  Lanza zabijałby dalej. Przeszkodził mu przyjazd policji

  To wrecz oczywiste, a debilne media robią z tego news

 • the_foe

  Oceniono 107 razy 95

  nie miał na imię Ryan tylko Adam, jego matka nie była nauczycielka i nie zabił jej w szkole, nie zabil ojca ani brata, nie miał wspolnika i nie został zastrzelony przez policje. Wtf? Co sie dzieje z rzetelnością dzienikarską w dzisiejszych czasach?

 • wicipinski

  Oceniono 87 razy 73

  Ciekawe skąd pewność, że Lanza planował cokolwiek? Mógł przecież działać impulsywnie, bez powziętego zamiaru. Poza tym teza że plany zabójcy pokrzyżował przyjazd policji jest w takim samym stopniu uprawniona jak to, że skończyła mu się amunicja, zmęczył się, otrząsnął się z amoku albo zabłądził w szkole.

  Ja rozumiem, że gazeta tnie ostro koszty, ale może jednak teksty nadal mogliby pisać dziennikarze?

 • bialynietoperz

  Oceniono 72 razy 58

  Dajcie wreszcie spokój panowie dziennikarze uszanujcie i zamilknijcie wreszcie Na tragedii interesu nie zrobicie

 • drozd215

  Oceniono 87 razy 57

  "Wybitni dziennikarze" chcecie koniecznie wyhodować kolejnego naśladowcę który będzie znany na całym świecie.
  To podobne świry do szukających sensacji "dziennikarze"
  Pomyślcie o ofiarach zanim zaczniecie coś pisać .

 • calmy

  Oceniono 39 razy 39

  Kiedy w końcu, do kufy nędzy usuniecie z lewego marginesu artykułu o masakrze dzieci te kretyńskie przyciski "LUBIE TO" i "FAJNE TO"?

  I kiedy wreszcie przestaniecie mnie nagabywać pod każdym komenrtarzem do "dzielenia się" czymśtam z moimi nieistniejącymi znajomymi na fejsbuku? Czy to tak trudno pojąć za pierwszym razem że po pierwsze są jeszcze ludzie którzy mają normalne życie, a po drugie że tego sobie nie życzę?

 • big.ot

  Oceniono 62 razy 32

  Media zobowiązały się nie podawać nazwiska i imienia sprawcy. Oczywiście Gazeta Wyborcza jest świętą krową i etyka dziennikarska jej nie dotyczy.

  Żenada...

 • cholonek

  Oceniono 58 razy 24

  I sie pieprzone sępy zleciały... Plwam na was, dziennikarzyny, superexpresowe gnoje z wyborczego faktu.

 • cillian1

  Oceniono 25 razy 17

  " 20-letni Adam Lanza, który w piątek zastrzelił 20 dzieci i sześciu dorosłych w szkole podstawowej w Newtown, popełnił samobójstwo, gdy zorientował się, że na miejsce przybyła policja - powiedział gubernator Connecticut Dannel Malloy w telewizji ABC."

  "Może to oznaczać, iż Lanza planował jeszcze większą masakrę, ale został powstrzymany"

  znaczy co, jakby nie popełnił, to by nie planował?
  WTF?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje