Lanza zabijałby dalej. Przeszkodził mu przyjazd policji [NAJNOWSZE USTALENIA]

16.12.2012 18:30
W strzelaninie w szkole zginęło 20 uczniów i 6 dorosłych. Sprawca masakry popełnił samobójstwo

W strzelaninie w szkole zginęło 20 uczniów i 6 dorosłych. Sprawca masakry popełnił samobójstwo (Fot. MIKE SEGAR REUTERS)

20-letni Adam Lanza, który w piątek zastrzelił 20 dzieci i sześciu dorosłych w szkole podstawowej w Newtown, popełnił samobójstwo, gdy zorientował się, że na miejsce przybyła policja - powiedział gubernator Connecticut Dannel Malloy w telewizji ABC.


Może to oznaczać, iż Lanza planował jeszcze większą masakrę, ale został powstrzymany. Motywy, którymi kierował się sprawca, nadal pozostają nieznane. Policja nie znalazła żadnych listów czy dzienników, które mogłyby rzucić światło na tę tragedię.

Ustalono, że Lanza zastrzelił matkę w domu, po czym, uzbrojony w dwa pistolety i karabin, pojechał do szkoły jej samochodem, wdarł się do środka, wybijając okno, i zaczął strzelać. Jego ofiary to sześć kobiet, 12 dziewczynek i ośmiu chłopców. Do identyfikacji ofiar użyto zdjęć, żeby choć trochę oszczędzić rodzinom szoku - ujawnił lekarz medycyny sądowej Wayne Carver.

Nie potwierdziły się pierwsze doniesienia, według których matka zabójcy była nauczycielką w szkole, w której doszło do masakry.

Władze poinformowały, że Adam Lanza nie miał w przeszłości żadnych konfliktów z prawem. Według anonimowych przedstawicieli organów ochrony porządku cierpiał na zaburzenia osobowości - tzw. zespół Aspergera, będący łagodną formą autyzmu. AP odnotowuje jednak, powołując się na ekspertów, że nie ma dowodów na związek między tym zaburzeniem osobowości a skłonnością do przemocy.

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • vikaromaniuta

  Oceniono 1 raz 1

  Po co tyle szumu ! Jankeskie samoloty i drony zabijają w Afganistanie i Pakistanie dziesiątki dzieci i nikt po nich nie płacze !

 • chlumy

  Oceniono 2 razy 0

  szkoda ze sie zabił, lepiej jakby lokalna społeczność go zakatowała, policja by ich nie powstrzymała chyba...

 • say69mat

  0

  Jakim cudem taki ciutkę zagubiony w supermarkecie koleś. Praktycznie z dnia na dzień, przeradza się w krwiożerczą bestię. Strzelającą teoretycznie na oślep, aby zadać niezwykle precyzyjne rany całej społeczności sennego amerykańskiego miasteczka??? Dalej społeczności stanu Connecticut, dalej ... USA. Mam wrażenie, że każde tego typu wydarzenie jest ukrytą 'message' adresowaną do nas i Kogoś. Kogoś, kto ze swej definicji ... nie zabija.

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe kto w końcu przeszkodzi ,, seryjnemu samobójcy '' ???

 • shenjing

  0

  oh, ten telefon jest tak brzydka, popatrz niewygodne, ale dlaczego jest tak popularne w świecie wiele osób lubi to też możesz mi to wyjaśnić zobaczyć.?.?: baseurl.de/rq

 • adam1930

  Oceniono 3 razy 3

  To przykre, że media tak tą sprawę rozgłaszają, a dodatkowo podjudzają takimi artykułami. Najlepiej, z szacunku do ofiar zamknąć ten temat, a nie robić sensacji w stylu ,,zabijałby dalej, mamy nowe fakty!"

 • kaba61

  Oceniono 2 razy 2

  W Norwegii nie ma chyba takiego dostępu do broni jak w USA a szaleniec i tak się znalazł.Niemniej trudno jest zrozumieć tą chęć posiadania własnej broni przez Amerykanów.Myślę że to politycy i koncerny zbrojeniowe wmówiły im że to takie amerykańskie i wmawiają do dzisiaj.Te maszynki do zabijania ludzi potrzebne im są podobno do samoobrony.Głupsze od tej tezy są tylko poglądy polskich polityków.Na szczęście nasi nie wpadli jeszcze na to aby i u nas każdy miał swego gnacika.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  To "radio Erewań" będzie trwało do końca. Nawet jak ustalą przyczynę zachowania szaleńca, to i tak nie podają jej do publicznej wiadomości, bo nie będą podsuwać "pomysłu" kolejnemu. A media będą tworzyć nowe "fakty", pisać o "matce małej Madzi". Byle tylko ucieszyć gawiedź.

 • marbog39

  Oceniono 1 raz 1

  Przestańcie już pisać o tym bydlęciu.Zabijając chciał być sławny a wy mu to umożliwiacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje