Bydgoszcz: Modlą się za rektora, który ściągnął krzyż ze ścian uczelni

Janusz Ostoja Zagórski, rektor UKW wprowadził zarządzenie dotyczące polityki antymobbingowej. - To nie jest tak, że rektor wprowadza sobie coś sam z siebie. Oceniają to prawnicy i komisje - mówi rzecznik uczelni Piotr Kwiatkowski.

Janusz Ostoja Zagórski, rektor UKW wprowadził zarządzenie dotyczące polityki antymobbingowej. - To nie jest tak, że rektor wprowadza sobie coś sam z siebie. Oceniają to prawnicy i komisje - mówi rzecznik uczelni Piotr Kwiatkowski. (Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta)

Studenci z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" w Bydgoszczy podjęli maraton modlitewny w intencji rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który nakazał zdjęcie krzyży ze ścian m.in. swojego gabinetu.
Informacja o tym, że ze ścian sali senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ściągnięto krzyże, obiegła cały kraj. - W państwowej uczelni świeckiej powinno być eksponowane godło państwowe, bo jest wspólnym symbolem dla wszystkich. A krzyż nie musi - uzasadniał prof. Janusz Ostoja-Zagórski w listopadzie.

Bydgoscy studenci - jak tłumaczą - swoją inicjatywę powiązali z Adwentem, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. - Nasz maraton podjęliśmy za rektora bydgoskiej uczelni wyższej, który nakazał zdjęcie krzyża w swoim gabinecie oraz w sali senatu. W ten sposób jako wspólnota ludzi wierzących chcemy wyrazić swój sprzeciw - powiedziała Dorota Kiedrowska z "Martyrii". Żakowie wraz z wieloma innymi środowiskami domagają się, aby symbol chrześcijaństwa powrócił na swoje miejsce, gdzie przez lata był zawieszony.

Również od tej niedzieli Adwentu młodzi i wszyscy chętni gromadzą się na modlitwie przepraszającej za znieważenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. - Prosimy w tych dwóch intencjach, wierząc, że Matka Boża jest w stanie wyprosić potrzebne łaski dla nas i dla tych, których powierzamy. Dołączamy również z potrzeby serca prośbę o ochronę tego, co święte i polskie - dodała Dorota Kiedrowska.

Tydzień temu mężczyzna próbował zbezcześcić obraz Matki Boskiej na Jasnej Górze . Nie udało mu się.

Zobacz także
Komentarze (383)
Bydgoszcz: Modlą się za rektora, który ściągnął krzyż ze ścian uczelni
Zaloguj się
 • iwona-maria2108

  Oceniono 1002 razy 916

  Lepiej niech modlą się o rozum dla siebie! Godło państwowe na uczelni a krzyż w kościele!

 • czestochowianin100

  Oceniono 861 razy 775

  Panie rektorze trzymam za pana kciuki.Proszę się nie ugiąć pod presją małych zawistnych pseudo katolików.

 • listopad50

  Oceniono 636 razy 602

  Argumentacja rektora jest daleka od zaogniania i checi obrazania kogokolwiek. Uniwersytet jest miejscem publicznym, dla wszystkich. Katolicyzm, protestantyzm, islam, judaizm, buddyzm, ateizm - wszyscy maja prawo czuc sie w nim dobrze. Fanatyzm jest czyms przerazajacym.

 • osiedlowybandyta

  Oceniono 587 razy 557

  Właściwy człowiek do zarządzania PLACÓWKĄ PAŃSTWOWĄ. Uczelnie i szkoły to nie jest rewir jakiejkolwiek religii, a czarni najwyraźniej o tym zapomnieli.

 • czestochowianin100

  Oceniono 590 razy 550

  Czekałem na to tyle lat.Brawo za odwagę.Może ten mały kamyk wywoła lawinę.

 • mawohe

  Oceniono 465 razy 427

  Po co się uczyć ,wystarczy się modlić.

 • kmwsm

  Oceniono 414 razy 370

  Moj syn skonczyl University of Toronto, jeden z 20 najlepszych uniwersytetow na swiecie i nigdzie tu nie ma krzyza, a uczelnia ma sie dobrze. Kto chce aby sredniowiecze w Polsce kwitlo. To w sredniowieczu Watykan kontrolowal uniwersytety w calej Europie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje