Bydgoszcz: Modlą się za rektora, który ściągnął krzyż ze ścian uczelni

16.12.2012 17:25
Janusz Ostoja Zagórski, rektor UKW wprowadził zarządzenie dotyczące polityki antymobbingowej. - To nie jest tak, że rektor wprowadza sobie coś sam z siebie. Oceniają to prawnicy i komisje - mówi rzecznik uczelni Piotr Kwiatkowski.

Janusz Ostoja Zagórski, rektor UKW wprowadził zarządzenie dotyczące polityki antymobbingowej. - To nie jest tak, że rektor wprowadza sobie coś sam z siebie. Oceniają to prawnicy i komisje - mówi rzecznik uczelni Piotr Kwiatkowski. (Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta)

Studenci z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" w Bydgoszczy podjęli maraton modlitewny w intencji rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który nakazał zdjęcie krzyży ze ścian m.in. swojego gabinetu.
Informacja o tym, że ze ścian sali senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ściągnięto krzyże, obiegła cały kraj. - W państwowej uczelni świeckiej powinno być eksponowane godło państwowe, bo jest wspólnym symbolem dla wszystkich. A krzyż nie musi - uzasadniał prof. Janusz Ostoja-Zagórski w listopadzie.

Bydgoscy studenci - jak tłumaczą - swoją inicjatywę powiązali z Adwentem, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. - Nasz maraton podjęliśmy za rektora bydgoskiej uczelni wyższej, który nakazał zdjęcie krzyża w swoim gabinecie oraz w sali senatu. W ten sposób jako wspólnota ludzi wierzących chcemy wyrazić swój sprzeciw - powiedziała Dorota Kiedrowska z "Martyrii". Żakowie wraz z wieloma innymi środowiskami domagają się, aby symbol chrześcijaństwa powrócił na swoje miejsce, gdzie przez lata był zawieszony.

Również od tej niedzieli Adwentu młodzi i wszyscy chętni gromadzą się na modlitwie przepraszającej za znieważenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. - Prosimy w tych dwóch intencjach, wierząc, że Matka Boża jest w stanie wyprosić potrzebne łaski dla nas i dla tych, których powierzamy. Dołączamy również z potrzeby serca prośbę o ochronę tego, co święte i polskie - dodała Dorota Kiedrowska.

Tydzień temu mężczyzna próbował zbezcześcić obraz Matki Boskiej na Jasnej Górze . Nie udało mu się.

Zobacz także
Komentarze (383)
Zaloguj się
 • ayouseptim

  0

  Bardzo mądry i odważny rektor. Szacunek dla pana rektora.

 • papawulon1

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety, jeden z niewielu rektorów w Polsce mający odwagę przeciwstawić się głupocie i hipokryzji a także agresji i chuligaństwu katolickiemu, które zaczyna stawać się plagą w Polsce. Brawo Panie rektorze, wierzę, że wielu pójdzie Pana śladem, kierując się prawem i rozumem a nie manią prześladowczą i koniunkturalizmem.

 • ministrant15

  Oceniono 2 razy 0

  Również od tej niedzieli Adwentu młodzi i wszyscy chętni gromadzą się na modlitwie przepraszającej za znieważenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

  Przez zdjęcie krzyży?, już całkiem was powaliło?. "Wasza matka" nie potrafiła uratować od śmierci 200 000 cywilów podczas powstania warszawskiego a więcej i gorliwiej się o życie modliło a krzyżykami i innymi gusłami na uczelni ma się zajmować?. Ludzie, leczcie się puki czas, puki jeszcze jesteście studentami. W razie czego przypominam, seminaria duchowne czekają z otwartymi ręcami.

 • od-or

  Oceniono 2 razy 2

  ta uczelnia jest z natury prawa świecka i wieszanie jakichkolwiek symboli oprucz państwowych jest łamaniem prawa

 • darekfordon

  Oceniono 2 razy 2

  tym z tej martyrii to zrobili pewnie pranie mozgu razem z penetracją

 • zygosz

  Oceniono 3 razy -1

  Uwazajmy! Dzis nadaje propagande byly sluga Kremla , @ gold - berg,a Watykanski agent,dziala zgodnie z instrukcja Promotora .To jego zyciowa pasja , a cenzor jego patrzy mu na palce i liczy strofy ludzkiej glupoty ,typowej dla tych ludzi .Ty zakuty psichiczny slugo przekasz nam cos od siebie wlasnego ,nie faszeruj nas legendami wodza radzieckiego.

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 0

  Kazda bron jest dobra,aby zniszczyc przeciwnika@ gold berg
  -ta twoja ujemna statystyka czyni z ciebie cynika.
  A czy znasz prawdziwa , ta jak nasze matki ,siostry i zony zyja .?
  One byly , sa i nadal beda symbolem milosci,jednosci ,wiary i ludzkiej godnosci.
  To ateisci zagubieni w zyciu czynia z niewiasty ,wlasna przygode, straszac ja
  ciaglym malzenskim rozwodem.

  Porzucaja zone ,dzieci ,wlasne rodziny i szukajac nowej dziewczyny.
  To fantazja marksistowska prowokuje kobiete do utraty rodzinnego
  i zyciowego celu,tak pragnie ateistow wielu.
  Niewiasta nie zmieni drogoi zyciowej ,bo z ateista zniszczy wszystko.
  Pragnie zyc z wiara i nadzieja w rodzinnym gronie, bo maz i dzieci sluza
  jej obronie.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  A ja się modlę za tych co się modlą...i jesteśmy kwita.

 • kczyna

  Oceniono 3 razy -3

  Nie dość,że usunął krzyże,to i próbował zbezszcześcić obraz na Jasnej Górze ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje