Iran: Rozmieszczenie rakiet Patriot w Turcji "grozi wojną światową"

16.12.2012 08:42
Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad (Fot. KHAM REUTERS)

Planowane przez NATO rozmieszczenie rakiet Patriot na granicy turecko-syryjskiej "grozi wojną światową", która ogarnęłaby także Europę - oświadczył szef sztabu armii irańskiej.
Zobacz także
Komentarze (90)
Iran: Rozmieszczenie rakiet Patriot w Turcji "grozi wojną światową"
Zaloguj się
 • nickodem2

  Oceniono 43 razy 27

  Dzięki Patriotom NATO będzie mogło wyznaczyć strefę zakazu lotu nad północną częścią Syrii i o to im chodzi.

 • rzewuski1

  Oceniono 55 razy 23

  od kiedy Iran to cały swiat

 • 8pasazer

  Oceniono 60 razy 18

  Zanim weźmiemy udział w zbiorowym medialnym sensie nienawiści rodem z 1984 Orwell'a, proponuję posłuchać przez chwilę "wroga" - wywiad z prezydentem Iranu:
  www.youtube.com/watch?v=Awm2X3RGHQ4
  Nie mówię, aby to miało komuś zmienić przekonania, ale może warto przyjąć zasadę, że słuchamy co kto mówi, zanim go bombardujemy. Przypomnę, że Iran od 100 lat nie napadł na żadne państwo, a w latach 80' został najechany przez wspierany wszystkimi dostępnymi środkami przez USA Irak Saddama.

  "Oni planują wojnę światową" - sugeruję zapamiętać te słowa.

 • staalkeer

  Oceniono 45 razy 15

  Iran dobrze wie że Asada chcą obalić aby tymczasowo zneutralizować odwet Syrii w przypadku ataku na Iran. A atak Izraela na Iran to tylko kwestia czasu. Tyle że to może być ostatni atak Izraela bo opinia publiczna ma już naprawdę jego dość. USA ledwo dyszy i ich już nie obroni, zwłaszcza gdy w Chinach w ostatnich latach z postawy neutralnej do Izraela, przeszli na postawę ostrzejszą. Mozna powiedzieć że w Chinach wybuchła nawet fala antysemityzmu. Podobnie zreszta w Rosji. Narazie nie przekłada sie to tak mocno na władze. Ale to tylko kwestia czasu.
  www.ynetnews.com/articles/0%2C7340%2CL-3675560%2C00.html

 • doni72

  Oceniono 12 razy 8

  Rewelacje i polityczne kreacje obludy.Kleptokratow mowa to kryzys tu i kryzys tam,musimy oszczedzac na tym i na tamtym,musimy zaciskac pasa,tyrac wiecej za mniej.Na instrumenty do zabijania ludzi kasa jest potezna,na oplacanie najemnikow do destabilizacji w krajach "niedemokratycznych"kasa jest potezna,na korumpowanie takze jest.Na nas wywieraja kleptokraci presje,psychologiczny szantaz i manipuluja nami zebysmy sie bali i zyli w ciaglej niepewnosci.Tak kreujac rzeczywistosc "demokratyczne elity" sukcesywnie kroja nasze portmonetki,konta i zawlaszczaja przywileje obywatelskie i podobnie ma sie sprawa do krajow jeszcze broniacych sie przed zniewoleniem.

 • znowu.to.samo

  Oceniono 11 razy 7

  To ciekawa sytuacja. Turki (muzułmanie) kupują rakiety od niewiernych amarykanów, aby zabezpieczać się przed Syryjczykami(muzułamanami) oraz przy okazji Irańczykami (muzułmanami)
  Co na to allah????

 • spock2

  Oceniono 44 razy 6

  Cóż, Izrael ponownie zrobi swoje (jak w przypadku zbombardowania reaktora w Osirak czy ostatnio w Syrii), użyteczni idioci miłośnicy bandyckich państw trochę poszczekają, politycy publicznie będą ubolewać i protestować a w zaciszu gabinetów znowu odetchną z ulgą że ktoś wykonał za nich czarną robotę bo tak czy owak Świat bez irańskiej broni nuklearnej będzie bezpieczniejszy. Każdy kraj w którym rządzą oszołomy religijne powinien być jej pozbawiony - żeby nie było nieporozumień - jak w Izraelu doszliby do władzy ortodoksi to dotyczy to również tego państwa. Oszołomy religijne są niebezpieczni niezależnie od nacji, a ortodoksyjni Żydzi mają bardziej nierówno pod sufitem niż irańscy Ajjatolachowie. Ale dopóki ci ostatni rządzą w Iraniem a ci pierwsi są w Izraelu póki co krzykliwą mniejszością to ja za całym sercem jestem za Izraelem.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 66 razy 4

  rakiety PATRIOT mają ewidentnie obronny charakter. wystarczy nie atakować, irańscy zasrańcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje