Strzelanina w szpitalu w USA. W innym stanie udaremniono drugi zamach na szkołę

15.12.2012 20:56

Fot. Jason DeCrow AP

Policja zastrzeliła dziś mężczyznę, który otworzył ogień w szpitalu w Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, raniąc funkcjonariusza i dwóch pracowników - poinformowały lokalne władze. Z kolei policja w stanie Oklahoma udaremniła zamach na szkołę średnią.
Sierżant Johnny Williams powiedział, że rany odniesione przez policjanta i pracowników szpitala nie są groźne dla życia.

Williams poinformował, że policję wezwano do szpitala św. Wincentego, gdy zauważono tam mężczyznę z bronią. Kiedy dwaj funkcjonariusze podeszli do niego, mężczyzna zaczął strzelać. Jeden z funkcjonariuszy odpowiedział ogniem.

Nie ustalono jeszcze, po co uzbrojony mężczyzna przyszedł do szpitala.

Próba zamachu na szkołę w Oklahomie

Policja w amerykańskim stanie Oklahoma udaremniła zamach na szkołę średnią w mieście Bartlesville. Niedoszły sprawca, 18-letni uczeń, który chciał zastrzelić kolegów i zdetonować bombę, został zatrzymany. Do zdarzenia miało dojść wczoraj - a więc tego samego dnia, w którym wydarzyła się masakra w Newtown w stanie Connecticut. Tam 20-letni sprawca wtargnął do szkoły podstawowej i zabił 26 osób, w tym 20 uczniów, po czym popełnił samobójstwo.

18-letni Sammie Chavez został zatrzymany wczoraj o świcie. Na wolność może wyjść po wpłaceniu kaucji w wysokości miliona dolarów. Z zeznań, jakie złożył, wynika, że chciał przekonać kolegów, by zwabili jak najwięcej uczniów do szkolnej auli. Tam miał zaryglować drzwi i wszystkich zastrzelić. Tym, którzy odmawiali mu pomocy, również groził śmiercią. Następnie przed przyjazdem policji chciał wysadzić szkołę w powietrze. W planie miał rozmieszczenie w budynku kilku ładunków wybuchowych.

W trakcie śledztwa miejscowa policja odkryła, że 18-latek w ubiegłym tygodniu kupił pistolet i przez cały weekend testował broń. Policja otrzymała zawiadomienie o możliwym zamachu już w czwartek. Dodatkowe podejrzenia wzbudziła wówczas nieobecność Chaveza na lekcjach.

W trakcie śledztwa miejscowa policja odkryła, że 18-latek w ubiegłym tygodniu kupił pistolet i przez cały weekend testował broń. Policja otrzymała zawiadomienie o możliwym zamachu już w czwartek. Dodatkowe podejrzenia wzbudziła wówczas nieobecność Chaveza na lekcjach.Zobacz także
Komentarze (171)
Zaloguj się
 • carloresina2

  0

  jak myślicie tzw. amerykanie rodzą się z robakami w głowach czy im się później zalęgają?
  Czy może to Palec Boży za ich sk......wa na świecie?

 • astrolog_wawa

  0

  Dziwne wydaje mi się to, że miejsca w których wydarzyły się pierwsze szkolne strzelaniny da się umieścić
  na linii prostej.

 • katia_2

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież za tę i inne tego typu sytuacje odpowiedzialna jest telewizja z filmami, które pełne są morderstw, z kreskówkami w których aż kipi od zabójstw i innej przemocy. Dopóki nie zostanie uchwalone prawo zakazujące emitowania programów pełnych przemocy, dopóty będziemy świadkami takich tragedii. Poza tym za szerzenie nienawiści rasowej i innej niektóre osoby winny być ukarane. Gdyby nie daj Boże zwykły Kowalski mówił to, co Kaczyński już dawno oglądałby świat zza krat. A jemu nic, czyżby ten k......l był poza prawem? To ja mam w dupie taki kraj i takie prawo.

 • frank1947

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystcy tutaj zapominaja zadac sobie jedno pytanie ..dlaczego??? jesli sie na to nie odpowie, nigdy nie bedzie spokoju....to bardzo wazne!!!

 • devega

  Oceniono 2 razy 2

  toczą się dyskusje na temat czy amerykanom zabrać broń, zabrać nie zabrać to nic nie da po prostu w ich kraju jest za dużo świrów bo jest za duze rozwarstwienie społeczeństwa względem biedy i bogactwa

 • kesik001

  Oceniono 2 razy 2

  Dać im broń,dać im dużo broni.
  I życzyć powodzenia w eksterminacji wewnątrz tego skupiska gówna.

 • distepfano

  0

  Nie wiedziałem, że wśród społeczeństwa jankeskich śmierdzieli jest aż tylu dewiantów ;((

  Ale, że nikt nie ma tych debili pod kontrolą ?

 • distepfano

  0

  To czy nastąpił obecnie jakiś gwałtowny spadek jankeskiej populacji ?

 • distepfano

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli terroryści islamscy dobrze wiedzą , gdzie należy od zarodka niwelować rodzące się ZŁO !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje