Strzelanina w szpitalu w USA. W innym stanie udaremniono drugi zamach na szkołę

15.12.2012 20:56

Fot. Jason DeCrow AP

Policja zastrzeliła dziś mężczyznę, który otworzył ogień w szpitalu w Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, raniąc funkcjonariusza i dwóch pracowników - poinformowały lokalne władze. Z kolei policja w stanie Oklahoma udaremniła zamach na szkołę średnią.
Sierżant Johnny Williams powiedział, że rany odniesione przez policjanta i pracowników szpitala nie są groźne dla życia.

Williams poinformował, że policję wezwano do szpitala św. Wincentego, gdy zauważono tam mężczyznę z bronią. Kiedy dwaj funkcjonariusze podeszli do niego, mężczyzna zaczął strzelać. Jeden z funkcjonariuszy odpowiedział ogniem.

Nie ustalono jeszcze, po co uzbrojony mężczyzna przyszedł do szpitala.

Próba zamachu na szkołę w Oklahomie

Policja w amerykańskim stanie Oklahoma udaremniła zamach na szkołę średnią w mieście Bartlesville. Niedoszły sprawca, 18-letni uczeń, który chciał zastrzelić kolegów i zdetonować bombę, został zatrzymany. Do zdarzenia miało dojść wczoraj - a więc tego samego dnia, w którym wydarzyła się masakra w Newtown w stanie Connecticut. Tam 20-letni sprawca wtargnął do szkoły podstawowej i zabił 26 osób, w tym 20 uczniów, po czym popełnił samobójstwo.

18-letni Sammie Chavez został zatrzymany wczoraj o świcie. Na wolność może wyjść po wpłaceniu kaucji w wysokości miliona dolarów. Z zeznań, jakie złożył, wynika, że chciał przekonać kolegów, by zwabili jak najwięcej uczniów do szkolnej auli. Tam miał zaryglować drzwi i wszystkich zastrzelić. Tym, którzy odmawiali mu pomocy, również groził śmiercią. Następnie przed przyjazdem policji chciał wysadzić szkołę w powietrze. W planie miał rozmieszczenie w budynku kilku ładunków wybuchowych.

W trakcie śledztwa miejscowa policja odkryła, że 18-latek w ubiegłym tygodniu kupił pistolet i przez cały weekend testował broń. Policja otrzymała zawiadomienie o możliwym zamachu już w czwartek. Dodatkowe podejrzenia wzbudziła wówczas nieobecność Chaveza na lekcjach.

W trakcie śledztwa miejscowa policja odkryła, że 18-latek w ubiegłym tygodniu kupił pistolet i przez cały weekend testował broń. Policja otrzymała zawiadomienie o możliwym zamachu już w czwartek. Dodatkowe podejrzenia wzbudziła wówczas nieobecność Chaveza na lekcjach.Zobacz także
Komentarze (171)
Strzelanina w szpitalu w USA. W innym stanie udaremniono drugi zamach na szkołę
Zaloguj się
 • makrelas

  Oceniono 498 razy 412

  trzeba wystapic o powszechny dostep do broni atomowej.

  Brak dostepu do tej broni, to ograniczanie praw i wolnosci.

  Zeby zwykly czlowiek nie mogl odpalic bomby atomowej u siebie na balkonie albo w kuchni. Skandal!

 • ciotka_ltd

  Oceniono 194 razy 186

  Bedzie wiecej...Przy takiej ogolnoswiatowej reklamie? Kazdy czubek poczuje zew medialnej slawy...
  Ohyda.

 • remo29

  Oceniono 106 razy 102

  Dzięki mediom na całym świecie, niezrównoważeni psychicznie i lekceważeni przez własne środowisko ludzie, mogą mieć swoje 24 godziny. Wystarczy kilkaset dolarów na broń i kilka magazynków. Więcej relacji na żywo, więcej gadających głów, tych wszystkich ekspertów od wszystkiego, więcej miejsca na okładkach brukowców, a przestaniecie gadać o bombach w Afganistanie, a zaczniecie się bać sąsiadów, którzy pierwszy raz od lat nie powiedzieli wam "dzień dobry".
  --
  parada karzełków

 • hellbert

  Oceniono 42 razy 40

  Herostrates A.D. 2012. Tylko po co media takich debili promują, zapewniając im sławę? A przez sławę - nieśmiertelność i naśladowców? Jeśli idzie o sprawców masakr, od 1999 począwszy, to nie pamiętam ani jednego imienia. Twarzy też nie. Takich debili trzeba zapominać.
  Pamiętać należy ofiary. A sprawców olać. Jak w "Rok 1984" - nieobywatel. Osoba, która nie istniała, mówić o niej nie wolno. Pamiętać o niej - również.

 • mineteman

  Oceniono 104 razy 26

  To narod, ktory od swojego 'poczecia' zyje w stanie nieustannej wojny. Liczy sie tylko $$$, nic wiecej.
  I strategia po trupach do celu. To paradygmat protestantyzmu. Ziemie czyncie sobie poddana- ludzi tez.. Poczytajcie chociaz np. Webera "Etyka protestancka a duch kapitalizmu".

 • tworkowian

  Oceniono 50 razy 24

  Czegoz to mozna oczekiwac od panstwa, ktorego prezydentem byl przez 8 lat nierozgarniety glupek i zwykly pijak G.Bush.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje