Kaczyński: Trwa niszczenie wspólnoty narodowej. Chorobliwie antypolskie filmy...

15.12.2012 12:14
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Mamy w Polsce do czynienia z nieodpowiedzialnymi działaniami w gospodarce i polityce zagranicznej. A także z procesem trudniejszym do odwrócenia: świadomego niszczenia wspólnoty narodowej, tradycji. To jest niesłychanie groźne. Będziemy reagować - mówił na radzie politycznej PiS szef partii Jarosław Kaczyński.
- To jest niesłychanie charakterystyczne i groźne. Można mówić o chorobliwie antypolskich filmach finansowanych z kieszeni polskiego podatnika, o awansach ludzi, którzy demonstrują w świecie kultury skrajny antypolonizm. Mamy do czynienia z procesem świadomego niszczenia wspólnoty narodowej, tradycji. To na przykład atak na nauczanie historii w szkole. Mówię o tym jako o zjawisku szczególnie groźnym, bo trudnym do odwrócenia. Ale będziemy reagować - zapowiedział prezes PiS podczas Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński kpi: "Jak PiS zmniejszył bezrobocie, to było źle?"

Kaczyński przekonywał, że ten rok przyniósł potwierdzenie tezy stawianej przez PiS od dłuższego czasu, że nie było w Polsce od 1989 roku gorszego rządu niż ten, który jest obecnie. Podkreślał, że ta diagnoza odnosi się do wszelkich dziedzin życia, ale szczególnie widać to w obszarze finansów publicznych.

- Kryzys finansów publicznych wywołany nieodpowiedzialną polityką tego rządu i ministra Rostowskiego leży u podstaw wielu innych kryzysów - mówił. - Nieumiejętność rozwiązania problemów finansowych (...) prowadzi do tego, iż ogromna część naszych zasobów, zasobów, które mają służyć normalnemu funkcjonowaniu życia społecznego, jest traktowanych jako swego rodzaju worek, z którego się czerpie, by finanse publiczne ratować - stwierdził.

- Dawno nie słyszałem podobnej tragifarsy, jak wystąpienie ministra Rostowskiego. Niektórzy łącznie obliczają obecne bezrobocie na 6 mln ludzi. I oczywiście jest świetnie, a za PiS, kiedy stworzyliśmy ponad milion miejsc pracy i obniżyliśmy bezrobocie, było źle - ironizował Kaczyński.

"Usługi Poczty Polskiej zostaną przejęte przez pocztę niemiecką"

Prezes PiS ocenił, że polskie władze podejmują nieodpowiedzialne działania w sferze gospodarki, "obciążone obsesją prywatyzacyjną". - Przy czym ta obsesja po części tylko wynika z histerycznego poszukiwania środków dla budżetu - dodał. - Mamy do czynienia z licznymi decyzjami, które wprost realizują interesy zewnętrznych podmiotów ekonomicznych - powiedział szef PiS.

Podał przykład Poczty Polskiej, która "została przez ustawę Sejmu tak ustawiona, że na otwartym rynku nie będzie miała żadnych szans". - Te bardzo ważne usługi zostaną przejęte przez pocztę niemiecką i nikt, kto uchwalał tę ustawę, nie mógł mieć najmniejszych wątpliwości, do czego to doprowadzi. To klasyczny przykład, jak ta władza działa - powiedział Kaczyński.

"Mamy do czynienia z procesem zwijania państwa"

- Mamy do czynienia z procesem zwijania państwa w jego różnych funkcjach, szczególnie w oświacie, ale też gdzie indziej - atakował rząd Kaczyński. Mamy akty ośmieszające Polskę w polityce zagranicznej. To polityka autodegradacyjna, Polska sama poprzez swoją politykę obniża swoją pozycję. Choćby ostatnio. Trwa sprawa smoleńska, trwa kłamstwo smoleńskie. My tę sprawę będziemy podtrzymywać, a druga strona najwyraźniej nie chce zrezygnować z tego, co przedłożyła społeczeństwu w pierwszych miesiącach po katastrofie. Bez rozwiązania tej sprawy nie da się wrócić w Polsce do stanu normalności - dodał.

- Nasze zadanie, które musimy traktować nie jako zadanie partyjne, lecz narodowe, to doprowadzenie do jak najszybszego odsunięcia tej władzy, która Polskę niszczy, a jednocześnie jest nieustannie z siebie bardzo zadowolona - podkreślił Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (793)
Kaczyński: Trwa niszczenie wspólnoty narodowej. Chorobliwie antypolskie filmy...
Zaloguj się
 • estr

  Oceniono 244 razy 220

  A co przeszkadza przejąć Poczcie Polskiej usługi świadczone przez pocztę niemiecką w Niemczech, czy francuską we Francji?

 • jacekr1967

  Oceniono 128 razy 112

  hmmm... jeśli chodzi o antypolskie filmy, Jarosław miał zapewne na myśli filmy Gazety Polskiej ... .

 • mieszaniec-zopola

  Oceniono 122 razy 104

  nie antypolonizm tylko antykaczyzm. Oddaj złodzieju do skarbu państwa, co co skręciłeś za pomocą fundacji prasowej "Solidarność". To ty łobuzie dla swoje prywaty niszczysz polską wspólnotę narodową.
  wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html

 • jasna0ster

  Oceniono 107 razy 99

  bo pan prezes po prostu dodrukuje pieniędze i będzie git, będzie miał co rozdawać!!!

 • sir_fred

  Oceniono 92 razy 84

  Nie mogę się doczekać zastąpienia Poczty Polskiej jakąś sensowną.

  Nie widzę na ekranach kin żadnych antypolskich filmów.

  Czy w ramach wspólnoty narodowej mam pochwalać morderców z Jedwabnego? A może złodziei i pedofilów też, bo w końcu to jeden naród i tym samym językiem mówią?

  Bezrobocie jest mniej więcej tej samej wysokości co za czasów PiS, więc nie ma się czym chwalić.

  A tak w ogóle, czy pan prezes znów odstawił leki?

 • palo_ma1

  Oceniono 86 razy 78

  > Jak PiS zmniejszył bezrobocie, to było źle

  Kaczyński już nie wie, w którym roku Polska wstąpiła - choć zrobił wszystko, żeby tak się nie stało
  - do Unii Europejskiej? I co oznaczały wtedy otworzone granice?

  Żenada jak zwykle, co zdanie, to kolejna paranoja

 • a.k.traper

  Oceniono 89 razy 77

  Panie Kaczyński, a tak konkretnie, oprócz tego, że pan nie lubisz Tuska to o co panu chodzi i co pan proponujesz, bo z tego co pan bełkoczesz to tylko świadczy o biegunce umysłowej?

 • pascvale

  Oceniono 86 razy 74

  O boski, co tym razem chcesz spieprzyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje