Kaczyński: Trwa niszczenie wspólnoty narodowej. Chorobliwie antypolskie filmy...

15.12.2012 12:14
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Mamy w Polsce do czynienia z nieodpowiedzialnymi działaniami w gospodarce i polityce zagranicznej. A także z procesem trudniejszym do odwrócenia: świadomego niszczenia wspólnoty narodowej, tradycji. To jest niesłychanie groźne. Będziemy reagować - mówił na radzie politycznej PiS szef partii Jarosław Kaczyński.
- To jest niesłychanie charakterystyczne i groźne. Można mówić o chorobliwie antypolskich filmach finansowanych z kieszeni polskiego podatnika, o awansach ludzi, którzy demonstrują w świecie kultury skrajny antypolonizm. Mamy do czynienia z procesem świadomego niszczenia wspólnoty narodowej, tradycji. To na przykład atak na nauczanie historii w szkole. Mówię o tym jako o zjawisku szczególnie groźnym, bo trudnym do odwrócenia. Ale będziemy reagować - zapowiedział prezes PiS podczas Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński kpi: "Jak PiS zmniejszył bezrobocie, to było źle?"

Kaczyński przekonywał, że ten rok przyniósł potwierdzenie tezy stawianej przez PiS od dłuższego czasu, że nie było w Polsce od 1989 roku gorszego rządu niż ten, który jest obecnie. Podkreślał, że ta diagnoza odnosi się do wszelkich dziedzin życia, ale szczególnie widać to w obszarze finansów publicznych.

- Kryzys finansów publicznych wywołany nieodpowiedzialną polityką tego rządu i ministra Rostowskiego leży u podstaw wielu innych kryzysów - mówił. - Nieumiejętność rozwiązania problemów finansowych (...) prowadzi do tego, iż ogromna część naszych zasobów, zasobów, które mają służyć normalnemu funkcjonowaniu życia społecznego, jest traktowanych jako swego rodzaju worek, z którego się czerpie, by finanse publiczne ratować - stwierdził.

- Dawno nie słyszałem podobnej tragifarsy, jak wystąpienie ministra Rostowskiego. Niektórzy łącznie obliczają obecne bezrobocie na 6 mln ludzi. I oczywiście jest świetnie, a za PiS, kiedy stworzyliśmy ponad milion miejsc pracy i obniżyliśmy bezrobocie, było źle - ironizował Kaczyński.

"Usługi Poczty Polskiej zostaną przejęte przez pocztę niemiecką"

Prezes PiS ocenił, że polskie władze podejmują nieodpowiedzialne działania w sferze gospodarki, "obciążone obsesją prywatyzacyjną". - Przy czym ta obsesja po części tylko wynika z histerycznego poszukiwania środków dla budżetu - dodał. - Mamy do czynienia z licznymi decyzjami, które wprost realizują interesy zewnętrznych podmiotów ekonomicznych - powiedział szef PiS.

Podał przykład Poczty Polskiej, która "została przez ustawę Sejmu tak ustawiona, że na otwartym rynku nie będzie miała żadnych szans". - Te bardzo ważne usługi zostaną przejęte przez pocztę niemiecką i nikt, kto uchwalał tę ustawę, nie mógł mieć najmniejszych wątpliwości, do czego to doprowadzi. To klasyczny przykład, jak ta władza działa - powiedział Kaczyński.

"Mamy do czynienia z procesem zwijania państwa"

- Mamy do czynienia z procesem zwijania państwa w jego różnych funkcjach, szczególnie w oświacie, ale też gdzie indziej - atakował rząd Kaczyński. Mamy akty ośmieszające Polskę w polityce zagranicznej. To polityka autodegradacyjna, Polska sama poprzez swoją politykę obniża swoją pozycję. Choćby ostatnio. Trwa sprawa smoleńska, trwa kłamstwo smoleńskie. My tę sprawę będziemy podtrzymywać, a druga strona najwyraźniej nie chce zrezygnować z tego, co przedłożyła społeczeństwu w pierwszych miesiącach po katastrofie. Bez rozwiązania tej sprawy nie da się wrócić w Polsce do stanu normalności - dodał.

- Nasze zadanie, które musimy traktować nie jako zadanie partyjne, lecz narodowe, to doprowadzenie do jak najszybszego odsunięcia tej władzy, która Polskę niszczy, a jednocześnie jest nieustannie z siebie bardzo zadowolona - podkreślił Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (793)
Zaloguj się
 • j-230

  Oceniono 2 razy -2

  ALE BUDOWANIE IRANU EUROPY to jest w porządku -czyli od 23 lat tak to wygląda polska demokracja i wolnoścć a gdzie tu TU SPŁACIC DŁUGI KTÓRE SIEGAJA 3,250 BLN zzlotych ajuz napewno

 • a.k.traper

  0

  O jakich filmach mówi prezes i o jakich ludziach, czy oglądał te filmy?

 • jozef.sobczyk

  0

  Jeżeli pewne stwierdzenia Prezesa są prawdziwe lub przewidujące to zgadzam się z nim , mimo iż z PIS
  jako całości nie jest mi drodze. Największa przepaść między mną a PIS , to kwestia tragedii smoleńskiej.
  Bardzo źle robi prezes, że otacza się dziwnymi poplecznikami, takimi jak Macierewicz czy Hofman.
  To dzięki nim , PIS traci na powadze i w sondażach. Dlatego z "braku laku" ludzie stawiają na PO,
  chociaż to ugrupowanie nie daje rodakom szansy na jakąkolwiek poprawę bytu. PO jest partią
  łaskawą dla administracji wszystkich szczebli, multimilionerów i celebrytów wszelkiego autoramentu.
  "Jak żyć władzo" ??

 • legrange

  Oceniono 2 razy 2

  Pokraczyński - bóstwo zramolałych moherów, klerykałów, motłochu, przygłupów, nawiedzonych prawicowców i pozostałych mętów.

 • ludpracujacy

  Oceniono 2 razy 2

  jak to dobrze, że Kaczyński nie umie obsługiwać komputera i korzystać z internetu - bo po przeczytaniu już kilku, zamieszczonych tutaj wpisów " ku swojej chwale", już dawno zamieniłby się w kupkę gnoju ze wstydu.
  Adaś Hoffman i Zbysio Błaszczak posiadający rzadką w pisuarze umiejętność czytania i pisania, w trosce o swoją pozycję w Partii, nie poinformują genseka Kaczyńskiego o opiniach na jego temat krążących w Sieci.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba być nieźle pieprzniętym, aby protestować dokładnie przeciwko temu, co się właśnie samemu od dawna robi.

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  estr Czy to pytanie retoryczne ??? Myślę że przeszkadza właśnie to,co nie przeszkadza francuzom przejąć polską pocztę i polskie banki i wszystko co POlskie !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX