Kuźniar: Sikorski wywołał wściekłość Rosjan. Wiedzą, że mają nieczyste sumienie ws. wraku

Prof. Roman Kuźniar

Prof. Roman Kuźniar (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Rosjanie boją się utraty twarzy, gdyby UE podjęła sprawę zwrotu wraku Tu-154. (...) Sam fakt postawienia tego problemu na forum UE to już sukces - mówił w RMF FM prof. Roman Kuźniar. - Zwracając się o pomoc do UE, Sikorski wywołał złość i wściekłość po stronie rosyjskiej. To punkt dla Sikorskiego - mówił.
- Rosjanie zareagowali histerycznie, bo wiedzą, że teraz piłka jest po ich stronie i że mają nieczyste sumienie - tłumaczył w RMF FM prof. Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych. - Zwrot wraku się nam należy. Nikt o zdrowych zmysłach nie może założyć, że Rosjanom wrak potrzebny jest do zakończenia śledztwa. Rosjanie przetrzymują wrak, by skłócić Polaków, żeby pożyteczni idioci Moskwy mogli formułować niedorzeczne koncepcje - dodał.

Sikorski walczy o zwrot wraku za pośrednictwem UE

Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski zaproponował, by o zwrocie wraku tupolewa porozmawiać na szczycie UE - Rosja. Formalnie zwrócił się o to do szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Dopytywany, o co konkretnie poprosił Ashton, Sikorski odparł: "O to, aby podczas szczytu powiedzieć, że jedno z państw członkowskich ma problem w relacjach z Rosją".

- Nasi polscy partnerzy bardzo dobrze znają stanowisko Rosji, które wielokrotnie przekazywano im na różnych szczeblach - oświadczył rzecznik prasowy MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz. I dodał, że propozycja ministra wzbudziła w Rosji "skrajne zdumienie".

Zobacz także
 • Józef Oleksy w Poranku Radia TOK FM Sikorski prosi Ashton o pomoc ws. wraku. Oleksy: Ogłasza bezradność Polski
Komentarze (322)
Kuźniar: Sikorski wywołał wściekłość Rosjan. Wiedzą, że mają nieczyste sumienie ws. wraku
Zaloguj się
 • lakman

  Oceniono 340 razy 126

  Z przykrością stwierdzam, że od wielu już lat (i to bez znaczenia kto rządzi) za politykę wschodnia naszego kraju odpowiadają ludzie, którzy o Rosji wiedzą tyle co nic albo jeszcze mniej. O ile za sukces (w dyplomacji) uważa się "wywołanie wściekłości" u kogoś od kogo oczekuje się czegokolwiek, to ja bardzo przepraszam ale tak może mówić tylko dureń. Idę o zakład, że wrak nigdy nie znajdzie się w Polsce, co skądinąd należy uznać za bardzo pozytywne. A Unia? Unia nawet palce w tej sprawie nie kiwnie, co też jest bardzo dobre.

 • fakiba

  Oceniono 210 razy 118

  I tak mogą Rosjanom skoczyć oddadzą wrak jak będą chcieli i kiedy im będzie to odpowiadało

 • kocisbk

  Oceniono 202 razy 104

  Ruscy lubią jątrzyć i to od dawna, olewają nas totalnie ponieważ mają ambicje mocarstwowe i surowce energetyczne a tak to kompletne zero. Niech ten ich wytwór tam sobie leży jako znak ich techniki

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 165 razy 103

  "Sikorski zwracając się o pomoc do UE, wywołał złość i wściekłość po stronie rosyjskiej. To punkt dla Sikorskiego."

  Wywołanie złości i wściekłości to sukces? Wychodzi, że pisowska polityka zagraniczna była pasmem sukcesów.

 • plp12

  Oceniono 169 razy 89

  Anglicy utajnili " katastrofę" w Gibraltarze na 100 lat
  Może Sikorski jako obywatel angielski cóś by zrobił w tej sprawie ???
  Jak Rosjanie utajnią na 100 lat to się zesra najwyżej

 • munaciello

  Oceniono 122 razy 88

  Rozumiem, że ostatnie sondaże wykazały tęsknotę społeczeństwa za "tutką", więc rząd stwierdził: wraku, wróć!

  Po drugie, Rosja ma prawo - zgodnie z Konwencją chicagowską - zatrzymać wrak u siebie aż do zakończenia śledztwa. A UE ma tu tyle dogadania, co nic. I oczywiście nawet nie kiwnie palcem w tej sprawie.

  Po trzecie, wywoływanie wściekłości u władz sąsiedniego państwa nie jest miarą sukcesu w dyplomacji. To jest jej zaprzeczenie, to jest jej infantylizacja.

 • vinc0

  Oceniono 173 razy 87

  To fantastyczne!!!! Wywoływać wściekłość sąsiadów, skopać psa, napluć do zupy.... Polska!!!

 • ben-oni

  Oceniono 179 razy 87

  Ten Kuźniar to jakiś przygłup. Wywoływanie "wściekłości" w dyplomacji uważa za sukces? Żebyśmy przypadkiem czegoś od Rosji nie potrzebowali, wtedy zobaczymy, że w dyplomacji pamięć to rzecz nie do przecenienia. I zobaczymy "fucka" jak stąd do Lizbony.

 • bolek_z_motorowki

  Oceniono 120 razy 58

  gdyby wściekłość Rosjan wywołał ktoś z PiSu byłoby to niepotrzebne wymachiwanie szabelką i psucie stosunków z naszym największym sąsiadem, prawda towarzysze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje