Fatalne warunki na drogach. Marznący deszcz i gołoledź. Policja apeluje: Noga z gazu!

Śnieg na drodze

Śnieg na drodze (Fot. Marek Podmokły / Agencja Ga)

Gołoledź - drogi i chodniki są bardzo śliskie. Policja apeluje do kierowców: ?Noga z gazu!?. W różnych częściach Polski dochodzi do wypadków - nad ranem na trasie nr 12 w pobliżu miejscowości Marszów z powodu "szklanki" doszło do karambolu z udziałem dziewięciu samochodów. W tragicznym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 329 zginęły 4 osoby. Do karambolu doszło również między Olsztynem a Ostródą. Pięcioro rannych przetransportowano do szpitala helikopterem.
Na drogach w całej Polsce już teraz panują fatalne warunki - dochodzi do kolejnych wypadków i karamboli. Deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź bardzo utrudniają jazdę. Piesi muszą uważać na oblodzone chodniki. Meteorolodzy zapowiadają, że trudne warunki utrzymają się dziś przez cały dzień. Policja apeluje o "zdjęcie nogi z gazu" i sprawdzanie stanu technicznego pojazdów przed wyruszeniem w drogę oraz o zakładanie zimowych opon.

Karambol - zderzyło się 9 aut

Do poważnego wypadku doszło dziś rano na drodze nr 12 doszło między Żaganiem a Żarami, w okolicach Marszowa. - Według wstępnych ustaleń kierujący ciężarówką, jadąc z górki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnego kierunku autem osobowym - mówi portalowi Gazeta.pl podkom. Marcin Maludy z policji w Żarach.

- Siedem jadących za tirem aut kolejno na siebie najeżdżało - opisuje wypadek. - Kierowcy nie byli w stanie wyhamować na śliskiej nawierzchni - tłumaczył z kolei oficer dyżurny lubuskiej policji. Jedna osoba została ranna, pozostałe mają lekkie stłuczenia. - To prawdziwe szczęście - komentuje policja z Żar.

4 ofiary śmiertelne

Cztery ofiary śmiertelne to bilans tragicznego wypadku, do którego doszło w nocy na drodze wojewódzkiej nr 329 pomiędzy miejscowościami Głogów i Jerzmanowa. Samochód ciężarowy wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi. Na tira najechał samochód osobowy, odbił się od niego i wpadł do rowu.

Objazdy na drodze krajowej nr 16

Po zderzeniu 5 samochodów osobowych, droga krajowa nr 16 między Olsztynem a Ostródą jest zablokowana. W karambolu rannych zostało 5 osób. Trasa ma być nieprzejezdna przez 2 godziny. Policja zorganizowała objazdy. Jak poinformował PAP rzecznik olsztyńskiej policji Krzysztof Wasyńczuk, do karambolu, w którym uczestniczyło 5

samochodów osobowych, doszło w Nagladach około 20 kilometrów od Olsztyna. 2 spośród 5 osób rannych przetransportowano do szpitala helikopterem, 3 przewieziono karetkami ratunkowymi. Policja zorganizowała objazdy; dla kierowców jadących od strony Olsztyna przez Kudypy, a dla podróżujących od strony Ostródy w Podlejkach przez Olsztynek.

Tir "dosłownie złożył się i przewrócił na bok"

W okolicach Żar doszło też do innego wypadku. - Około godziny 6.10 w Dąbrowcu, na odcinku między Żarami a Nowogrodem Bobrzańskim kierujący ciężarówką wpadł w poślizg. Samochód dosłownie złożył się i przewrócił na bok. Dwa pozostałe pojazdy, ratując się przed zderzeniem, zjechały do rowu - opisuje nam podkom. Maludy.

Obecnie ruch na drodze nr 27 odbywa się wahadłowo. Policja apeluje o sprawdzanie stanu technicznego pojazdów przed wyruszeniem w drogę i zakładanie prawidłowego ogumienia.

Temperatura od - 4 do 0 st. C

Jak zapowiadają meteorolodzy, dziś w całym kraju będzie utrzymywać się duże zachmurzenie. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Na krańcach zachodnich kraju opady przejdą w opady deszczu.

Temperatura maksymalna od -4 st. C na Suwalszczyźnie, około 0 st. C w centrum, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Na zachodzie kraju wiatr umiarkowany, później słaby, południowy. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-wschodni. W Karpatach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni. Na północnym wschodzie kraju zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy temperatura wyniesie od -1 do 1 st. Celsjusza, będzie okresowo padał deszcz, deszcz ze śniegiem, a także marznący deszcz. - Warunki na drogach są bardzo trudne, jest ślizgawka i gołoledź. Co gorsza, warunki mogą się zmieniać, a to jest właśnie najbardziej niebezpieczna sytuacja. Więc noga z gazu! - apeluje podkom. Maludy.Zobacz także
  • Policja Wypadek pod Opolem: autokar wpadł do rowu
  • Wypadek na Obozowej Wiewiórka spowodowała wypadek i zatrzymała tramwaje
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje