Obama podpisał ustawę Magnitskiego. Rosja: Ubolewamy, to przeciwko nam

14.12.2012 23:21
Obama podpisuje ustawę Magnitskiego

Obama podpisuje ustawę Magnitskiego (Fot. LARRY DOWNING REUTERS)

Barack Obama podpisał ustawę Magnitskiego, która modernizuje handel z Rosją, lecz ustanawia także sankcje dla Rosjan naruszających prawa człowieka. Rosja wyraziła "ubolewanie". "To krótkowzroczne i niebezpieczne mieszanie się w sprawy wewnętrzne Rosji" - ogłosiło rosyjskie MSZ.
Zobacz także
Komentarze (120)
Obama podpisał ustawę Magnitskiego. Rosja: Ubolewamy, to przeciwko nam
Zaloguj się
 • bialoskory

  Oceniono 179 razy 135

  - z jednej strony dobrze. lamiacych prawa clowieka trzeba scigac.
  - ale z drugiej strony, to amerykanie lamia prawa czlowieka (np. Guantanamo) i nie maja podobnych zastrezen np wobec Chin, Izraela etc.
  czyli hipokryzja

 • the_qwert

  Oceniono 137 razy 97

  A na Chiny i ich tortury przymykamy oko, bo forsa uslandzkich obywateli płynie tam strumieniami, przez co ich działania są niemalże święte.

 • tadestades

  Oceniono 158 razy 92

  Kiedy świat się obudzi i zacznie stosować sankcje za łamanie praw człowieka w USA?

 • aide5

  Oceniono 83 razy 63

  Rzym cesarzy przypominał dzisiejsze Stany Zjednoczone Ameryki. Zachowana była i pieczołowicie pielęgnowana republikańska, demokratyczna fasada. Pod jej przykrywką, rządy sprawowała grupa złożona z kilku rodzin.

  Rzymianie byli dumni z tego, że obalili rządy królów i zaprowadzili Republikę. Uczyli barbarzyńców demokracji, wysyłając do nich doskonale uzbrojone Legiony.

 • aide5

  Oceniono 81 razy 55

  w Arabi Saudyjskiej kobiety sa bez prawa glosu , nie wolno tam budowac kosciolow chrzescianskixh itp a USA milczy dziwne

 • antykkk

  Oceniono 80 razy 48

  W Polsce też łamie sie prawa człowieka. Zamyka się w areszcie i można skazać na 10 lat człowieka za to że próbował rzucić żarówką w obrazek. Jak dla mnie to to samo o co była wrzawa w przypadku Pussy Riot
  Wybryk chuligański, jak w Rosji, tylko brak łagrów

 • legrange

  Oceniono 52 razy 34

  A czy nękanie narodu kubańskiego przez pół wieku to nie jest łamanie praw człowieka? Gó... im do tego jaki ustrój mają Kubańczycy. Nawet Tajwanu się wyrzekli na rzecz Chin, obłudnicy. Polakom wizy, a każdy islamista z bombką bez wizy. Każdego umoralniają, a jeszcze w latach 60 - tych mieli segregację rasową. Hipokryci.

 • supertlumacz

  Oceniono 57 razy 23

  Parlament rosyjski (Duma) już w pierwszym czytaniu przyjął ustawę o czarnej liście obywateli USA ktorym zakazuje się wjazdu do Federacji Rosyjskiej za łamanie praw czlowieka. Tylko 2 na 450 było przeciwko. Proponowano aby ustawa nosiła imię Dimy Jakowlewa, małego rosyjskiego chlopca ktory zmarł w męczarniach pozostawiony na upale w samochodzie bez klimatyzacji przez zwyrodniałego przybranego amerykańskiego ojca.
  po rosyjsku lenta.ru/news/2012/12/14/blacklist/
  po angielsku news.yahoo.com/russia-retaliates-against-u-rights-legislation-185855897.html
  Ustawa aby wejść w życie musi być jeszcze zatwierdzona przez izbę wyższą. Porządek musi być.

  Oczekuję fali protestów luminarzy polskiego życia politycznego przeciw tej rosyjskiej ustawie. Dobrym przykładem jest Lech Wałęsa od Długopisu który przełamując swoje chrześcijanskie zaangażowanie niedawno wysłał list protestacyjny do prezydenta Putina protestując przeciw zbyt surowej karze Pussy Riot za zbeszczeszczenie cerkwi.

 • wieguz

  Oceniono 17 razy 9

  Dlaczego Obama nie wprowadzi takich restrykcji dla polskich funkcjonariuszy państwowych -GIODO, sędziów, prokuratorów łamiących prawa człowieka pod dyktando Kościoła czego dowody mamy w postaci przegranych procesów przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu jak choćby ostatni gdzie 14-latka, znana oficjalnie jako “pani P.”, uczennica lubelskiego gimnazjum, została zgwałcona przez rówieśnika w wyniku czego zaszła w ciążę a polskie szpitale odmawiały jej prawa do usunięcia ciąży udostępniając jej dane osobowe klerykalnym oszołomom z Terlikowskim na czele! Główny Inspektor Danych Osobowych uważał, że upublicznienie jej danych osobowych przez kapelana szpitalnego w celu nagonki NIE JEST ŁAMANIEM USTAWY o Ochronie Danych Osobowych!
  Dlatego polecam petycję w obronie ŁAMANIA PRAW CZŁOWIEKA W POLSCE PRZEZ SKLERYKALIZOWANE URZĘDY PAŃSTWOWE!!! - wystap.pl/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje