Sprawca masakry w szkole zabił matkę

Policjanci przeszukują budynek szkoły

Policjanci przeszukują budynek szkoły (Fot. HANDOUT Reuters)

To 20-letni Adam Lanza jest sprawcą masakry w podstawówce w Newtown w stanie Connecticut. Najpierw zabił matkę, a później ruszył do szkoły. Zastrzelił 20 dzieci, które były w klasie oraz sześcioro dorosłych. Sam nie żyje. Jego 24-letni brat Ryan został przesłuchany.
Pierwotnie policja podała, że sprawcą masakry jest Ryan Lanza, 24-letni brat Adama, który pochodzi z Newtown. Obecnie służby podają, że prawdopodobnie nie miał on żadnego związku z tą zbrodnią.

Według najnowszych informacji, dokonał jej jego 20-letni brat Adam. Nie jest jasne, skąd pierwotna pomyłka policji. Nie jest też czytelny przebieg makabrycznych wydarzeń.

Zabijał pięciolatki

Według nieoficjalnych informacji szaleniec rano wkroczył do szkoły podstawowej, do której uczęszczało ok. 600 dzieci w wieku 5 - 10 lat i otworzył ogień. Zabił w szkole 26 osób. 18 dzieci zginęło na miejscu, dwoje zmarło w szpitalu. To były pięciolatki - jedna z najmłodszych klas.

Był zamaskowany, ubrany na czarno, miał kamizelkę kuloodporną i był bardzo dobrze uzbrojony. Miał ze sobą cztery sztuki broni. Jak podają media, broń zarejestrowana była na matkę napastnika.

Gdy policja wkroczyła do szkoły, mężczyzna już nie żył. W pierwszych doniesieniach była mowa o tym, że został zastrzelony przez policję, najnowsze mówią o tym, że policja znalazła go martwego.

Znaleziono ciało matki mordercy

Z pierwszych informacji wynikało, że Lanza wkroczył do szkoły i skierował się do klasy, w której zajęcia prowadziła jego matka, nauczycielka tej szkoły. Najpierw miał otworzyć ogień do niej, a później do jej uczniów. Potem zabił jeszcze sześć dorosłych osób. Jednak w nocy czasu polskiego CNN i inne media podały, że ciało matki znaleziono w domu.

Według dotychczasowych ustaleń policji, Adam Lanza działał sam. Początkowo policja podejrzewała, że ktoś mu pomagał.

Trwają poszukiwania dziewczyny 20-latka

Nieoficjalne źródła podają, że w New Jersey trwają poszukiwania dziewczyny Adama Lanzy i jego przyjaciela.

Policja przesłuchała też Ryana Lanzę, starszego brata Adama i nie ma wobec niego żadnych podejrzeń. Ryan zeznał, iż Adam miał poważne dysfunkcje psychiczne: cierpiał na autyzm lub zespół Aspergera z dodatkowymi zaburzeniami osobowości. Ryan powiedział też, że od lat nie utrzymywał bliskiego kontaktu z pozostałymi braćmi.

Zobacz także
 • Co wiemy o strzelaninie w Newtown. Najważniejsze fakty
 • Policjanci przeszukują budynek szkoły Sprawca masakry w szkole zabił matkę
Komentarze (127)
Sprawca masakry w szkole zabił matkę
Zaloguj się
 • m5

  Oceniono 307 razy 243

  "Jego matka zaś była nauczycielką w szkole i jest jedną ze śmiertelnych ofiar. Wśród zabitych dzieci jest wielu jej uczniów. ... Dlaczego dopuścił się tak potwornej zbrodni? Policja i FBI sprawdzają obecnie, czy zabójca miał jakieś powiązania ze szkołą bądź z kimś z jej personelu." Zastanawiam się, czy wy jesteście tak głupi, czy amerykańska policja i FBI...

 • 3jw60

  Oceniono 221 razy 161

  Polityka z perfidią wykorzystuje emocje ludzi, odciska się to na ich psychice. Współczesny człowiek nie może żyć bez społeczeństwa. Musimy uczestniczyć w podziale pracy aby jeść, mieszkać itp. Państwa nie zapewniają ekwiwalentnej wymiany: praca za sprawiedliwą płacę. Grupy, które zagarniają dorobek innych skazują ich na wegetację. Frustracja rodzi agresję. Dokładnie widzimy to w Polsce. Bandy kretynów - polityków napuszczają na siebie różne grupy społeczne a potem posiłkując się nimi walczą o władzę. Tamten ma, jemu się udało, ja zostałem oszukany – jestem podatny na manipulację. Czym więcej niespełnionych oczekiwań tym więcej agresji. Nie wiadomo gdzie wybuchnie. Jak żyć?

 • marcowsky

  Oceniono 123 razy 89

  Polskie świry na razie zabijają w internecie a amerykańskie kupują sobie broń w supermarkecie i do dzieła;(

 • blue911

  Oceniono 122 razy 86

  Lobby producentow broni odnioslo dzis wielki sukces handlowy. Gratulujemy, bandyci!

 • ateofi

  Oceniono 146 razy 78

  Szkoda, że ofiarą bezmyślnego prawa o dostępie broni dla każdego zginęło tyle niewinnych dzieci!! Co oe zawiniły temu świrowi?!!!

 • leslaw28

  Oceniono 94 razy 68

  USA ,czyli od zabojstwa do zabojstwa, od masakry do masakry, od wojny do wojny. Przez kokieterie i kurtuazje nazywamy to demokracja

 • 3xm

  Oceniono 17 razy 17

  Kłamstwo. Policja nie podała oficjalnie, że sprawcą jest Ryan Lanza, to media w swoim durnym wyścigu przyczepiły się do pierwszego nazwiska jakie usłyszały i zrobiły gościowi piekło z życia. Bo przecież trzeba zrobić news, wiwisekcję życia, dotrzeć do byłej dziewczyny, sąsiadki, kota i sprawdzić co ma pod łóżkiem. Nic to, że ciała jeszcze nie ostygły, kto pierwszy wyda wyrok będzie miał najwyższe słupki a dział reklamy dostanie orgazmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje