Słonie uratowane przed syberyjskim mrozem. Dzięki wódce

Dwa słonie, które musiały być wypuszczone na syberyjski mróz, na rozgrzewkę dostały po porcji wódki zmieszanej z ciepłą wodą. -To je uratowało. Zaczęły trąbić, jakby były w dżungli! Pewnie im się spodobało - powiedział przedstawiciel rosyjskich służb dla Ria Novosti.
Słonie należą do polskiego cyrku, który podróżował w rejonie Nowosybirska. Nagle drewniana przyczepa, w której przewożono słonie, stanęła w ogniu i zwierzęta trzeba było z niej wypuścić na syberyjski mróz. Temperatura sięgała - 40 stopni i słonie odmroziły sobie uszy.

- Żeby je rozgrzać, podano im po porcji wódki zmieszanej z ciepłą wodą - pisze BBC. - To je uratowało. Zaczęły trąbić, jakby były w dżungli! Pewnie im się spodobało - powiedział przedstawiciel rosyjskich służb dla Ria Novosti.

Rosyjska prasa cytuje dyrektora nowosybirskiego zoo, który przekonuje, że wódka w żaden sposób nie zaszkodziła słoniom, a bez niej mogłyby umrzeć od hipotermii albo dostać zapalenia płuc. Słonie dochodzą teraz do siebie w ogrzewanym garażu miejscowej szkoły, gdzie zostały przewiezione pod policyjną eskortą.

Zobacz także
 • 18. konferencja klimatyczna ONZ odbywa się w Katarze ONZ walczy ze zmianami klimatycznymi. Eksperci: Nic z tego nie będzie
 • Wieczorem podjęto decyzję o opuszczeniu platformy Gazpromu Oblewani wodą i obrzucani śrubami aktywiści Greenpeace zeszli z platformy Gazpromu
Komentarze (55)
Słonie uratowane przed syberyjskim mrozem. Dzięki wódce
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 78 razy 70

  Jak się wejdzie między wrony ,trzeba krakać jak i one .

  Z poszanowaniem
  Słonie

 • supertlumacz

  Oceniono 57 razy 49

  Dobrze że choć polskie cyrki korzystają z dobrej koniunktury w Rosji, a zwlaszcza na Syberii. W Nowosybirsku, nieoficjalnej stolicy Syberii, jest konsulat niemiecki.
  www.dailymail.co.uk/news/article-2248172/Russian-circus-elephants-saved-dying-Siberian-cold-owners-drink-vodka.html
  Nie tylko lokalny weterynarrz i dyrektor zoo, ale i inni fachowcy podkreślają kompetencję i szybki refleks nadzorcy sloni.
  Budżetowi podludzie cytują "naukowe" opinie że alkohol zwiększa podatność na wyziębienie. Owszem, to prawda, ale dopiero w perspektywie godzin, a w tym przypadku szło o krótki czas transportu (przemarszu?) tropikalnych zwierząt na czterdziestostopniowym mrozie do ogrzewanego garażu.

  Brawa dla polskiego tresera! Człowiek pozbawiony zaplecza poparcia swego kraju pochodzenia musi niekiedy podejmować decyzje mądrzejsze niż decyzje wyspecjalizowanych naukowców.Niestety, wiem coś na ten temat z praktyki życiowej....

  Kosztem dwóch skrzynek wódki ograniczył straty do odmrożenia koniuszków uszu powierzonych jego opiece zwierząt. Gdyby chciał je wykończyć (np dla nadmiernego odszkodowania) należało skontaktować się z polską ambasadą pod pretekstem porady. Lubią wystawiać zaświadczenia...

 • ergosumek

  Oceniono 44 razy 38

  W Polsce cyrk nie wyszedłby na swoje, bo kto kupi bilet na cyrk, skoro ma go za darmo w telewizji?

 • panpapaj

  Oceniono 42 razy 26

  "Słonie należą do polskiego cyrku, który podróżował w rejonie Nowosybirska" ????????
  To już teraz nawet słonie zsyłają na Sybir?! CURWA ALE KYRK!!!!!!!!

 • panpapaj

  Oceniono 23 razy 17

  Ciekawe ile taki słoń musi wypić, aby go rozgrzało? Dla niego 10 litrowe wiadro, to jak dla mnie 50g.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje