SLD też ma obiekcje: TVP nie informowała o naszej konferencji. Wniosek do KRRiT

14.12.2012 16:33
Leszek Miller

Leszek Miller (fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta)

Szef SLD Leszek Miller zapowiedział wniosek do KRRiT ws. zbadania polityki informacyjnej telewizji publicznej. W tym kontekście Miller mówił o braku relacji w TVP z czwartkowej konferencji SLD upamiętniającej 10. rocznicę zakończenia negocjacji akcesyjnych Polski do UE.
Wcześniej obiekcje do TVP miał też PiS. - Chciałbym podziękować TVP za to, że podało wczoraj, że na marszu było 1,5 tys. osób. Palcem się można puknąć - mówi Joachim Brudziński, komentując wczorajszą pomyłkę dziennikarki w "Panoramie". Zaznacza, że wczoraj Warszawą przeszło 20 tys. manifestantów, a taka pomyłka "zakrawa na parodię".

SLD: Niepokoi nas ta sytuacja...

- Od dłuższego czasu niepokoi nas sytuacja w telewizji publicznej - zarówno polityka informacyjna, obiektywizm tej polityki, także sytuacja finansowa telewizji publicznej, brak skuteczności obecnego zarządu w rozwiązywaniu bardzo poważnych problemów - oświadczył szef Sojuszu na piątkowej konferencji prasowej.

Jak podkreślił, media publiczne są w Polsce niezbędne i Sojusz zawsze starał się bronić ich "przed rozmaitymi zakusami". - Ale to nie zwalnia tych mediów z realizowania swojej misji i postępowania zgodnie z ustawą, która nakazuje, aby działalność różnych partii politycznych była przedstawiana w sposób obiektywny i jednakowy - powiedział szef Sojuszu.

"Telewizja publiczna nie zająknęła się"

Miller przypomniał o czwartkowej, organizowanej przez SLD konferencji upamiętniającej 10. rocznicę zakończenia na szczycie UE w Kopenhadze 13 grudnia 2002 r. - To jest fakt, który powinien być znany kolejnym pokoleniom Polaków, dlatego że dzisiejsza sytuacja naszego kraju ma bezpośredni związek z tymi wydarzeniami sprzed 10 lat. Telewizja publiczna nie zająknęła się w tej sprawie ani słowem - powiedział.- Widzimy, jak fakty trzeciorzędne, czwartorzędne są często w centrum uwagi w telewizji publicznej, gdy tymczasem tego rodzaju wydarzenia nie mają żadnego odzwierciedlenia. Uważamy, że KRRiT powinna zająć się całokształtem polityki informacyjnej - dodał Miller.

Dlaczego nic się nie zmieniło?

Dlatego też SLD zamierza wystosować wniosek do Rady w tej sprawie. Zdaniem lidera Sojuszu sytuacją w mediach publicznych powinna zainteresować się też sejmowa komisja kultury i środków przekazu. - Ocenić również perspektywy funkcjonowania telewizji publicznej pod tym zarządem, który dzisiaj mamy, przeanalizować politykę finansową, która spowodowała taki ogromny deficyt jak w tej chwili - powiedział szef SLD.

Nawiązał też do słów premiera Donalda Tuska z 2008 roku, kiedy to szef rządu nazwał abonament radiowo-telewizyjny "archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi" i zapowiedział starania o jego zniesienie. - Myślę, że wtedy premier Tusk miał na myśli rażący brak profesjonalizmu wykonywany przez kierownictwo telewizji. Żałuję, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło - powiedział Miller.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • jacek-1111

  0

  jakto? władza w telewizji się zmieniła, teraz jest ,,mierna ale wierna" i pan Miller świetnie o tym wie bo sam do tego sie przyczynił

 • politol59

  0

  Racja o swoje trzeba walczyć.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  0

  Myślicie , że peeselkiem trzęsie Pawlak lub Piechociński ?...nie nie ! ci co coś znaczą są w tle .

  Kiedy panowały jaszcze dobre złodziejskie układy za Milera , trzej panowie w/w podpisali umowę z pewnym gojem , który miał wiedzę o Breslauer Gold . Gość miał otrzymać 10% znależnego . Myślisz , że Żelichower , Leśkower i Kałaćko są w ciemię bici ? cho cho ! ... nie takie lody się kręciło . Chcieli wydymać goja i sprawa oparła się aż o Sąd Najwyższy , który stanął (o dziwo!) po str goja .
  Całość znam z Dyscavery Historia , a ujawnił ją min płk Piecuch

 • pamparampapam

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Miller, myślę że 2 mln bezrobotnych i 2 mln emigrantów z powodów ekonomicznych, są niezmiernie szczęśliwi z powodu wejścia do UE. Jak również ubogie rodziny, którym pomożemy zbierając żywność są niezmiernie szczęśliwe, bo mogą podróżować bez paszportu po UE!!!

  Przy korycie zawsze jest dobrze, nawet za komuny. Tylko zastanów się debilu, dlaczego ciężarne Polki uciekają z Polski, aby rodzić w normalnym kraju??? W moim środowisku znam takich kobiet kilkadziesiąt...

 • pedersdorfer

  Oceniono 5 razy 1

  Ten typ ze zdjecia już dawno powinien miec dożywotnie więzienie razem z mafia kanciasto-Stołową z magdakenki,oczywiscie z bolkiem gdzie przy gorzale dzielono polskie na łupy,strefy wpływów.Znalazł sie psi autorytet .Ta gęba powinna w polsce być zakazana.A cała ta partia (Banda) powinna być zdgalizowana ,osadzona .A nie pokazywana do czego doprowadziłeś polske tow;M...l..r Niech cie piekło pochłonie,razem z kiszczakiem i Jaruzelskim.

 • 2-julita

  Oceniono 2 razy 0

  a kto by ich oglądał i po co ????????????????
  szkoda czasu , szkoda prądu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • froger17

  Oceniono 5 razy 3

  Skończcie z płaceniem abonamentu na tą bzdurną telewizję publiczną
  a nie będziecie mieli problemu. Pan Braun to kpina prezesa.To POlitowania urzędnik
  POpaprańców z Platformy Obywatelskiej .

 • cracken001

  Oceniono 8 razy 8

  Tak od siebie,proponuje te cala TVP rozpedzic w PIZDUUUU !!! Juz RZYGAC SIE CHCE!!! przypominaja o 13-12-1981,pokazujac wydarzenia z....wybrzeza w 1970r.Czy oni KURRR WA mysla,ze ktos NIE kapnie sie???Pozatrudniano DEBILI po "studiach","naucznietych",tylko ....DZIENNIKARZY BRAK!!! Kiedys o dziennikarstwie zaswiadzczal TALENT..jak to okreslal nestor polskiego dziennikarstawa Wankowicz,tzw. "lwi pazur",a nie kacza lapa jak obecnie.Natworzopno tych cholernych kierunkow dziennikarskich,wypuszcza sie co roku tabuny "absolwetnietych",tylko...dziennikarzy wsrod nich NIE MA!!!!
  Wlaczac wiadomosci,po to aby sie WKURRR WIAC.... i jeszcze plaici abonament-niech mnie w doope pocaluja!!!!

 • heniek_szuflada

  0

  Miler to 74 walnal brame!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje