SLD też ma obiekcje: TVP nie informowała o naszej konferencji. Wniosek do KRRiT

14.12.2012 16:33
Leszek Miller

Leszek Miller (fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta)

Szef SLD Leszek Miller zapowiedział wniosek do KRRiT ws. zbadania polityki informacyjnej telewizji publicznej. W tym kontekście Miller mówił o braku relacji w TVP z czwartkowej konferencji SLD upamiętniającej 10. rocznicę zakończenia negocjacji akcesyjnych Polski do UE.
Wcześniej obiekcje do TVP miał też PiS. - Chciałbym podziękować TVP za to, że podało wczoraj, że na marszu było 1,5 tys. osób. Palcem się można puknąć - mówi Joachim Brudziński, komentując wczorajszą pomyłkę dziennikarki w "Panoramie". Zaznacza, że wczoraj Warszawą przeszło 20 tys. manifestantów, a taka pomyłka "zakrawa na parodię".

SLD: Niepokoi nas ta sytuacja...

- Od dłuższego czasu niepokoi nas sytuacja w telewizji publicznej - zarówno polityka informacyjna, obiektywizm tej polityki, także sytuacja finansowa telewizji publicznej, brak skuteczności obecnego zarządu w rozwiązywaniu bardzo poważnych problemów - oświadczył szef Sojuszu na piątkowej konferencji prasowej.

Jak podkreślił, media publiczne są w Polsce niezbędne i Sojusz zawsze starał się bronić ich "przed rozmaitymi zakusami". - Ale to nie zwalnia tych mediów z realizowania swojej misji i postępowania zgodnie z ustawą, która nakazuje, aby działalność różnych partii politycznych była przedstawiana w sposób obiektywny i jednakowy - powiedział szef Sojuszu.

"Telewizja publiczna nie zająknęła się"

Miller przypomniał o czwartkowej, organizowanej przez SLD konferencji upamiętniającej 10. rocznicę zakończenia na szczycie UE w Kopenhadze 13 grudnia 2002 r. - To jest fakt, który powinien być znany kolejnym pokoleniom Polaków, dlatego że dzisiejsza sytuacja naszego kraju ma bezpośredni związek z tymi wydarzeniami sprzed 10 lat. Telewizja publiczna nie zająknęła się w tej sprawie ani słowem - powiedział.- Widzimy, jak fakty trzeciorzędne, czwartorzędne są często w centrum uwagi w telewizji publicznej, gdy tymczasem tego rodzaju wydarzenia nie mają żadnego odzwierciedlenia. Uważamy, że KRRiT powinna zająć się całokształtem polityki informacyjnej - dodał Miller.

Dlaczego nic się nie zmieniło?

Dlatego też SLD zamierza wystosować wniosek do Rady w tej sprawie. Zdaniem lidera Sojuszu sytuacją w mediach publicznych powinna zainteresować się też sejmowa komisja kultury i środków przekazu. - Ocenić również perspektywy funkcjonowania telewizji publicznej pod tym zarządem, który dzisiaj mamy, przeanalizować politykę finansową, która spowodowała taki ogromny deficyt jak w tej chwili - powiedział szef SLD.

Nawiązał też do słów premiera Donalda Tuska z 2008 roku, kiedy to szef rządu nazwał abonament radiowo-telewizyjny "archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi" i zapowiedział starania o jego zniesienie. - Myślę, że wtedy premier Tusk miał na myśli rażący brak profesjonalizmu wykonywany przez kierownictwo telewizji. Żałuję, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło - powiedział Miller.

Zobacz także
Komentarze (37)
SLD też ma obiekcje: TVP nie informowała o naszej konferencji. Wniosek do KRRiT
Zaloguj się
 • z.wyspy

  Oceniono 52 razy 32

  przecież solidaruchowata telewizja publiczna w polsce nie jest po to, żeby kogokolwiek o czymkolwiek obiektywnie informować. nie ci ludzie, nie te horyzonty, nie ten system wartości. zresztą sami polacy nie lubią zbyt skomplikowanych programów. interesuje ich raczej, czy doda włożyła majtki (i ewentualnie na co włozyła), a także, na której hubie, i gdzie dkładnie, pokazała się ostatnio twarz panienki przenajświętszej. .

 • niktwazny126

  Oceniono 25 razy 15

  Telewizory nie mają czasu na jakieś SLD. Dla równowagi dla jedynie słusznej partii opozycyjnej czasami pokażą Palikota, czasami Komorowskiego, dla innych miejsc w ramówce brak.
  Weźcie się natomiast, towarzysze, skonsolidujcie z Palikotem, pokażcie miejsce właściwe dla urzędników Pana Boga ( którzy o Bogu zapomnieli, ale są), zróbcie porządek z Jarosławem, znajdzie się miejsce tv także dla innych. Na razie najbardziej medialny jest plujący jadem prezes.

 • szymek_50

  Oceniono 17 razy 11

  Tow. Miller nie jest z mojej bajki, ale SLD nie jest tylko powietrzem żeby go nie zauważyć.
  Musi być przyzwolenie na te widzimisię TVP.

 • cracken001

  Oceniono 8 razy 8

  Tak od siebie,proponuje te cala TVP rozpedzic w PIZDUUUU !!! Juz RZYGAC SIE CHCE!!! przypominaja o 13-12-1981,pokazujac wydarzenia z....wybrzeza w 1970r.Czy oni KURRR WA mysla,ze ktos NIE kapnie sie???Pozatrudniano DEBILI po "studiach","naucznietych",tylko ....DZIENNIKARZY BRAK!!! Kiedys o dziennikarstwie zaswiadzczal TALENT..jak to okreslal nestor polskiego dziennikarstawa Wankowicz,tzw. "lwi pazur",a nie kacza lapa jak obecnie.Natworzopno tych cholernych kierunkow dziennikarskich,wypuszcza sie co roku tabuny "absolwetnietych",tylko...dziennikarzy wsrod nich NIE MA!!!!
  Wlaczac wiadomosci,po to aby sie WKURRR WIAC.... i jeszcze plaici abonament-niech mnie w doope pocaluja!!!!

 • jiss

  Oceniono 13 razy 7

  A ja już od dawna nie oglądam TV kłamie jak z nut, wiele razy się już o tym przekonałem wystarczy spojrzeć na komentarze forumowiczów na różnych forach do tego wyjść z domu, a widać co się dzieje jak ludzie widzą stan naszej polityki .

 • rabingoldblatt

  Oceniono 39 razy 7

  Panie premierze lubię pana ale nie wpadajmy w paranoję, ze kazde pierdniecie byle polityka trzeba w TV pokazywać.

 • chrobotek46

  Oceniono 4 razy 4

  Dziś Pani Agnieszka z Polsatu w dzienniku o 17.50 powiedziała "jezdniki" - nie wiem czy chodziło jej o jezdnię, czy chodniki - tak czy tak wyszło zabawnie. Chyba się zorientowała, bo się uśmiechnęła !

 • froger17

  Oceniono 5 razy 3

  Skończcie z płaceniem abonamentu na tą bzdurną telewizję publiczną
  a nie będziecie mieli problemu. Pan Braun to kpina prezesa.To POlitowania urzędnik
  POpaprańców z Platformy Obywatelskiej .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje