Balcerowicz o słowach Kaczyńskiego: Diagnoza jaskrawie fałszywa

Jarosław Kaczyński, Leszek Balcerowicz

Jarosław Kaczyński, Leszek Balcerowicz (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta, Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta)

- Jaskrawie fałszywa diagnoza. Jeżeli się mówi, że nie ma różnicy między obecną, demokratyczną Polską a tym, co było w naszym kraju ponad 20 lat temu, to powinno być niewiarygodne w uszach rozumnych ludzi - ocenia Leszek Balcerowicz, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego mówiącego o zniewolonej Polsce.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński już kilkakrotnie w ostatnim czasie mówił o zniewoleniu, o zagrożonej wolności słowa. Wczoraj zapowiedział podczas marszu, że PiS będzie próbowało na początku przyszłego roku powołać nowy rząd. Zdaniem prezesa PiS polską godność i suwerenność może budować tylko nowa władza.

"Niewiarygodne w uszach rozumnych ludzi"

Do tych słów odniósł się Leszek Balcerowicz, który był gościem serwisu Wyborcza.biz. - Jeżeli się mówi, że nie ma różnicy między obecną, demokratyczną Polską a tym, co było w naszym kraju 20 lat temu, to powinno być niewiarygodne w uszach rozumnych ludzi - mówił.

Według Balcerowicza "w ramach demokracji, która jest lepsza od ustrojów niedemokratycznych, działają rozmaite grupy roszczeniowe". - Domagają się od państwa, by było większe, tzn. żeby były większe podatki, wydatki, więcej przepisów chroniących dane grupy. Jeśli te naciski roszczeniowe przeważają, to pojawia się stagnacja jak we Włoszech albo głęboki kryzys jak w Grecji - wyliczał.

"Za mało nacisków, by państwo było praworządne"

I zaznaczył: - Demokracja sama nie gwarantuje rozwoju, nie gwarantuje także wysokiej praworządności. Jakie my mamy problemy? Niedawno była publikacja o niesłusznych skazaniach przez sądy. To jest drastyczne naruszenie sprawiedliwości. A o ilu słyszymy niesłusznych ściganiach przez prokuraturę? To tylko czubek góry lodowej. Dlaczego tak jest? Jest za mało nacisków, by państwo było praworządne.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński podczas marszu w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Schetyna: Kaczyński nie szanuje wielu pokoleń Polaków
 • Jarosław Kaczyński i Michał Kamiński Kamiński o Kaczyńskim: Niewiarygodny jak właściciel agencji towarzyskiej zachęcający do moralności
Komentarze (221)
Balcerowicz o słowach Kaczyńskiego: Diagnoza jaskrawie fałszywa
Zaloguj się
 • kongreszydowski

  Oceniono 501 razy 445

  Drogi Jarku, masz racje, nie ma zadnej roznicy, wtedy cie nie chcielii i teraz tez nie chca.

 • zigzaur

  Oceniono 432 razy 358

  Że też Profesor Leszek Balcerowicz zniża się do dyskusji z takim niedo...

  ...internowanym.

 • fakiba

  Oceniono 325 razy 283

  Kaczor utworzy sobie państwo Wolskie i powoła swój własny rząd pod patronatem Rydzyka

 • bogusman

  Oceniono 238 razy 218

  Widac ze pan prezes zyje w swiecie, ktory sam stworzyl i biada temu kto mysli inaczej....a zapowiadane zmiany rzadu....pewnie beda, ale bez. Pis- u

 • chi_neng1

  Oceniono 216 razy 196

  Azeby przeciwstawic sie tej jaskrawie falszywej diagnozie lidera warcholsko-wolskiej partii potrzebna jest nam klarowna diagnoza zaburzen psychicznych owego.

  Wtedy dopiero bedzie mozliwe zajecie konkretnego stanowiska nie tylko przez te 74% spoleczenstwa, ale i rowniez te 26% tak oblednie mu wierzacych.

 • pogostarek

  Oceniono 209 razy 193

  wszyscy rozumni rozumieją ale Jarosław rozumny nie jest i ciągnie za sobą stado bezrozumnych baranów

 • turpin

  Oceniono 177 razy 159

  'niewiarygodne w uszach rozumnych ludzi'

  Jarosław Prawie-Że-Internowany Kaczyński na rozumnych bynajmniej nie liczy. Aby mu się tylko wszystkich bęcwałów udało zgromadzić pod swymi sztandarami, wyściubi jakoś te 30% głosów.

 • yani-51

  Oceniono 151 razy 141

  cyt....Zdaniem prezesa PiS polską godność i suwerenność może budować tylko nowa władza.

  w jezyku Pis znaczy to;
  budować tylko m o j a..nieograniczona władza

 • piss.off

  Oceniono 142 razy 130

  .
  różnica dla kaczynskiego jest taka , że w PRL dostawał wszystko na tacy od PZPR (za co?) , a obecnie okazał się nieudacznikiem .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje