Macierewicz rzuca rękawicę rządowi - wzywa do debaty smoleńskich ekspertów

Antoni Macierewicz i jego książka

Antoni Macierewicz i jego książka (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Zwracamy się do strony rządowej, do ekspertów komisji Millera o podjęcie otwartej, obiektywnej dyskusji ws. Smoleńska - oświadczył Antoni Macierewicz. PiS ma wystawić ekspertów forsujących teorię zamachu, a dyskusja ma się odbyć w styczniu na jednym z warszawskich uniwersytetów.
- Po odnalezieniu śladów materiałów wybuchowych we wraku tupolewa doszliśmy do stanu, który musi doprowadzić do reakcji - przekonywał poseł PiS Antoni Macierewicz.

"Chcemy w obecności kamer..."

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej do dyskusji na ekspertów wzywa stronę rządową. - Zwracamy się o podjęcie otwartej, uczciwej, obiektywnej, profesjonalnej dyskusji. Najlepiej na jednym z warszawskich uniwersytetów, w końcu stycznia. Chcemy w obecności kamer przedyskutować wszystkie kwestie - oświadczył Macierewicz. I podkreślił: - Liczymy na to, że pan Donald Tusk i jego eksperci nie umkną z pola, że stawią się do tej debaty. Ona jest bardzo Polsce potrzebna.

Kto według Macierewicza miałby debatować? - Mówimy o dyskusji ekspertów. Strona rządowa może wystawić, kogo uważa. My przedstawimy ekspertów, których badania, prace, ekspertyzy były wielokrotnie przedstawiane, chodzi m.in. o prof. Biniendę, Nowaczyka, o doktora Szuladzińskiego, Wacława Berczyńskiego. Mówimy o tym zestawie nazwisk, który doprowadził do sformułowania najprawdopodobniejszej, najpełniejszej, najbardziej kompetentnej i naukowo zweryfikowanej hipotezy tego, co się zdarzyło nad Smoleńskiem - powiedział Macierewicz.

Na pytanie, ilu ma być ekspertów, poseł PiS odpowiedział: - Aula uniwersytecka liczy 500 osób.

Kim są eksperci Macierewicza?

Wiesław Binienda to profesor z amerykańskiego uniwersytetu w Akron. Binienda twierdzi, że jego symulacje komputerowe wykazały, iż skrzydło tupolewa powinno przeciąć brzozę w Smoleńsku, a samolot, zamiast się rozbić, powinien lecieć dalej bez utraty statyki. Z kolei prof. Kazimierz Nowaczyk twierdził, że kadłub "został rozpruty", co wynika z analizy ułożenia szczątków Tu-154 (analizy zdjęciowej). Z kolei naukowiec z Austrii - doktor Szuladziński - uznał, że były eksplozje w tupolewie i prawdopodobnie nie wszyscy zginęli.

Dr Wacław Berczyński przekonuje, że eksplozja musiała oderwać elementy samolotu, np. gródź ciśnieniową (co też wnioskuje na podstawie zdjęć).

Wszyscy są zgodni, że 10 kwietnia 2010 roku prezydencki tupolew nieco ponad 30 metrów nad ziemią został rozerwany w wyniku dwóch wybuchów.

Zobacz także
 • Zbigniew Brzeziński Brzeziński: Rosji zależy, by Smoleńsk dzielił Polaków, ale te bzdury o zamachu? Wstrętne
Komentarze (375)
Macierewicz rzuca rękawicę rządowi - wzywa do debaty smoleńskich ekspertów
Zaloguj się
 • chomikdc

  Oceniono 491 razy 433

  Już widzę jak będzie wyglądała ta debata:

  Ekspert KBWL: nastąpiło zejście poniżej wysokości decyzji...

  Antonii: DLACZEGO PAN KŁAMIE?

  Ekspert KBWL: na skrzydło po jego uszkodzeniu przez brzozę oddziaływały siły aerodynamiczne, nie tylko sama brzoza...

  Antonii: DLACZEGO PAN KŁAMIE?

  Ekspert KBWL: wydaje się, że piloci ignorowali ostrzeżenia systemu TAWS...

  Antonii: DLACZEGO PAN KŁAMIE?

  itd.

 • qbba77

  Oceniono 313 razy 249

  Problem polega na tym, że prawdziwi eksperci mogą czuć się nieswojo w obecności kamer, gdy po drugiej stronie znajdą się pitbule PISu... a po drugie, kto chciałby w świetle kamer polemizować ze świętą prawdą...

 • led2007

  Oceniono 262 razy 218

  Debata ma stworzyć pozory, że problem istnieje. Tylko czy ktokolwiek z pisu jest jeszcze wiarygodny?

 • je-nua

  Oceniono 191 razy 161

  mam nadzieję, że do tego dojdzie i że po stronie "rządowej" wystąpią prawdziwi eksperci, przygotowani do obalenia tych bredni na publicznym forum.

  ja, póki co, niektórych bzdur nie mogę wytłumaczyć nawet mojej ukochanej, zaczadzonej przez matkę tym wszystkim...

 • hrkukus

  Oceniono 94 razy 84

  "iż skrzydło tupolewa powinno przeciąć brzozę w Smoleńsku, a samolot, zamiast się rozbić, powinien lecieć dalej bez utraty statyki"
  Statyka – drugi po kinetyce dział dynamiki (będącej działem mechaniki), zajmujący się równowagą układów sił działających na ciało pozostające w spoczynku lub poruszające się ruchem jednostajnym i prostoliniowym. W przeciwieństwie do kinetyki, statyka zajmuje się zrównoważonymi układami, w których nie powstają siły bezwładności. (Wikipedia)
  Dodatkowo w charakterze ekspertów powinni wystąpić: Marta Kaczyńska, żona generała, dwaj wybitni mecenasi, redemptoryści (szczególnie jeden doktór), profesory np. Staniskis i parę aktorów odstawiających oburzony lud patriotyczny. Prowadzącym powinien być Antek, ekspertów powinno być dużo a czas na tyle krótki by prezes wysiedział. Na mediatorów należy wyznaczyć dziennikarzy niepokornych jako obiektywnie obiektywnych. Tło polityczne we słowie wstępnym zakreśli min. Fotyga.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 95 razy 81

  Przecież ekspert lotniczy z wykształcenia technik cukiernik został zamordowany więc kto będzie ekspertem PiS teraz? Rolnik spod Zgierza czy dekarz z USA?

 • hans_close

  Oceniono 71 razy 61

  Ja wzywam ekspertów rządowych do debaty o UFO. Jeżeli rząd nie podniesie rękawicy uznam, że Tusk ukrywa kontakty z Obcymi.

  Nie wolno wdawać się w dyskusję z idiotą, ponieważ idiota sprowadzi dyskusje do swojego poziomu intelektualnego gdzie jest mistrzem paranoi.

 • wilkor111

  Oceniono 47 razy 35

  Kłamstwa Smoleńskie (znalezione na necie, tyle bzdur że nie mogłem przejść obojętnie) - Wersja z komentarzem:

  1. TU 154M, nr 101, cztery razy podchodził do lądowania, mimo ostrzeżeń z wieży i odsyłania na zapasowe lotnisko. Kłamstwo. Samolot wykonał jedno podejście ZA ZGODĄ WIEŻY.

  - Nie ma najmniejszego znaczenia ile podejść wykonał Tu154. Nie powinien wykonać ani jednego, ponieważ nie pozwalały na to warunki pogodowe i kapitan został o tym wyraźnie poinformowany.

  2. Prezydent Kaczyński opóźnił wylot z Warszawy, planowany na 7.00. Kłamstwo.
  Jak zeznał w prokuraturze wojskowy kontroler lot odbył się w reżimie 30 minut ważności planu lotów.

  - Nieistotny fakt. Dużo większe znaczenie ma fakt, że samolot został uznany za "gotowy do lotu", bez odpowiedniej dokumentacji, map, prognozy pogody i planu awaryjnego na wypadek gdyby lądowanie w Smoleńsku nie było możliwe. Załoga miała na to pół godziny więcej czasu niż zwykle.

  3. Gdyby prezydent przyleciał wcześniej nie byłoby katastrofy. Kłamstwo.
  Prognoza pogody dla lotniska Smoleńsk Północny z godz.7.43 : ostrzeżenie sztormowe nr 3 spodziewane silne zamglenie, widzialność we mgle 600-1000m,zachmurzenie warstwowe na 50-100m.

  - Kolejny nieistotny fakt. Na krótko przed lądowaniem załoga Jaka podała że "widoczność (pozioma) 400, podstawa chmur 50", załoga wiedziała doskonale że minimum pogodowe w Smoleńsku wynosiło odpowiednio 1000m i 100m. Po wykonaniu działania matematycznego na poziomie klasy 1 podstawówki (400<1000, 50<100) załoga powinna wykonać w tył zwrot bez żadnej dyskusji.

  4. Przed wylotem załoga otrzymała dokładne prognozy pogody dla lotniska Smoleńsk Północny. Kłamstwo. Załoga nie dostała prognozy dla lotniska Smoleńsk Północny mimo, że Rosjanie zobligowani byli umową z 1993 roku między resortami obrony.

  - Bez aktualnych prognóz pogody załoga nie miała prawa wystartować z Warszawy, niezależnie od tego kto te prognozy miał dostarczyć.

  5. JAK przyleciał wcześniej i spokojnie wylądował. Kłamstwo. Piloci lądowali poniżej dopuszczanych norm pogodowych. Polska, nie rosyjska prokuratura „zajęła” się pilotami Jaka.

  - To jest kłamstwo PiSowskie mające na celu usprawiedliwić lądowanie Jaka i tym samym wykluczyć naciski na załogę Tu154, sugerując że lądowanie było jaknajbardziej wskazane i załoga podjęła decyzję zamodzielnie.

  6. Dowódca załogi kpt. Protasiuk nie znał rosyjskiego, podobnie reszta załogi. Kłamstwo. Protasiuk znał doskonale język rosyjski. Protasiuk wykonał 30 lotów do Rosji i na Ukrainę, mjr Grzywna 13 takich lotów.

  - Szkoda ze żaden z naszych śp. pilotów-poliglotów nie zrozumiał zdania: "warunków do lądowania NIE MA". Arty na temat „dobroje ranieco” również świadczą o doskonałej komunikacji w języku rosyjskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje