Kamiński o Kaczyńskim: Niewiarygodny jak właściciel agencji towarzyskiej zachęcający do moralności

- Jeżeli Jarosław Kaczyński i jego partia uważają, że Polska nie jest suwerenna, to oni są kolaborantami - mówił Michał Kamiński w Radiu Zet, ostro komentując czwartkowy marsz w Warszawie. Jego zdaniem politycy PiS uczestniczą "w systemie, siedzą w Sejmie i biorą pieniądze z budżetu". - To jakby Armia Krajowa była uwzględniona w budżecie Wermachtu w czasie II wojny światowej - stwierdza Kamiński.
- Trzeba być konsekwentnym. Jeżeli odrzucamy to państwo i uważamy, że jest niesuwerenne, to nie bierzemy udziału w instytucjach tego państwa - mówi rozmówca Moniki Olejnik. Ocenił obecną retorykę PiS jako nieuczciwą i niebezpieczną. - Oni są beneficjentami układu politycznego III RP - dodaje.

"Niewiarygodny jak właściciel agencji towarzyskiej zachęcający do moralności"

Wezwania Kaczyńskiego do walki o wolność słowa i demokrację Kamiński uznał za zupełnie niewiarygodne. - Właściciel agencji towarzyskiej byłby niewiarygodny, prowadząc w telewizji program zachęcający do moralności i wierności małżeńskiej. Jeśli Jarosław Kaczyński chce mówić o wolności słowa i demokracji w Polsce, to niech zacznie od własnej partii. Po prostu - skwitował "Gość Radia Zet".

Zdaniem Kamińskiego Jarosław Kaczyński najbardziej boi się wolności we własnej partii. - Niezwłocznie wyrzucił Kurskiego i Ziobrę za to, że oni chcieli rozmawiać. Tak samo Kluzik-Rostkowska, Jakubiak, wreszcie ja. Dlaczego? Dlatego, że Kaczyński boi się wolności we własnej partii - przekonuje.

"Jarosław Kaczyński uniemożliwia dyskusję o realnych problemach polskiej demokracji"

Szczególnie ostro Kamiński ocenił hasła porównujące Europę do obozu koncentracyjnego. - To domaga się mocnej reakcji społecznej. Obozy koncentracyjne to była jedna z najgorszych rzeczy, jakie zdarzyły się w historii ludzkości. I jeszcze zapytam, co posłowie PiS robią w Parlamencie Europejskim? Co, są w zarządzie obozu koncentracyjnego? - pyta Kamiński.

Zdaniem Kamińskiego problemem polskiej demokracji jest PiS i Jarosław Kaczyński. - Jarosław Kaczyński uniemożliwia dyskusję o realnych problemach polskiej demokracji, bo dyskusję tę pociąga do absurdu. Bo Polska jest demokratyczna. Ta demokracja ma słabości, ale jest - mówi.

Zobacz także
 • Poseł Michał Kamiński "Niektórzy ogłoszą oddziały partyzanckie, które będą zakładać w lasach"
 • Tomasz Lis Lis: Kaczyński ma niezłą zabawę, prowadząc media na sznureczku
 • Pierwszy w Polsce ornat smoleński "Przyznam szczerze, zaniemówiłem". Ornat smoleński wkurzył senatora PO
Komentarze (186)
Kamiński o Kaczyńskim: Niewiarygodny jak właściciel agencji towarzyskiej zachęcający do moralności
Zaloguj się
 • widz102

  Oceniono 532 razy 508

  J.Kaczyński jak rasowy politruk po prostu twórczo rozwijają marksowsko-leninowsko-stalinowską dialektykę, czyli inaczej to nazywając - orwellowskie dwójmyślenie (Orwell nazywał to bardzo przystająco do Prezesa, czyli... "Czarnobiał", nomen omen:D ). Dialektyka marksistowska właśnie na tym dokładnie polegała: "Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe". "To był ZAMACH" - i jednoczesne wzięcie milionów odszkodowania za WYPADEK, "Aktywnie działałem 13 grudnia, nieinternowanym jak ja było gorzej niż internowanym" - a w rzeczywistości gnicie pod pierzyną i pętanie się po mieście bez sensu, w poszukiwaniu do późnej nocy kogokolwiek, kto wyjaśni, co się właściwie stało, i jak ja się teraz fatalnie czuję, skoro mnie nie internowano. No i w końcu sztandarowy kretynizm - "Polska nie jest suwerenna" - i równoczesne branie ciepłą prezesową rączką obfitych i smacznych wynagrodzeń od tej niesuwerennej Polski - co miesiąc, regularnie jak w zegarku. Rzeczywiście - jak nazwać kogoś, kto mówi, że Polska jest niesuwerenna (czytaj - rządzona przez obce siły), a zarazem - bierze od tych "obcych sił" solidną kasę? Określenie samo się nasuwa.
  Komuniści byliby z J. Kaczyńskiego dumni - kurcgalopkiem przegania mistrzów - mistrzów dialektyki marksistowskiej (czytaj - mistrzów dwójmyślenia i czarnobiału - czyli komunistycznych totalitarnych mistrzów obłudy i kłamstwa).
  A bodaj już u św. Jana było: "Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli" - no i właśnie nas ona wyzwala. Im więcej zwyczajnej, a nie dialektycznej prawdy Prezesa o Prezesie, tym bardziej nas wyzwala.

 • jerzysm42

  Oceniono 442 razy 406

  Jeszcze nie wierzę Michałowi Kamińskiemu. Zbyt wiele wysiłku włożył w promocję kaczorów.
  W tym przypadku jego ocenę uważam za trafną.

 • fakiba

  Oceniono 375 razy 359

  Kaczor prowadzi tą agencję towarzyską dla kasy samochód, ochrona i niezła pensja przecież on oprócz knucia nic innego nie potrafi robić

 • fifakowski

  Oceniono 278 razy 256

  Kamiński zdecydowanie nie był, nie jest i nie będzie z mojej bajki, ale jako wróg kaczego barachła sprawdza się nieźle. Mamy kraj zniewolony, ale potężną kasę z kieszeni podatników (utrzymanie tej PISdzielskiej pseudopartii i pseudoposłów) bierzemy. Mamy morderstwo tatusia, ale odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek bierzemy itd. itp. Jeżeli ktoś uważa, że jego wolność i prawa obywatelskie są zagrożone, to niech jak najszybciej stąd spi..eprza. Granice są otwarte... jeszcze. Szerokiej drogi, gumowych słupów. Będzie mniej chwastów. Tusk to nędzny premier, ale specjalnie nie czuję się przez niego terroryzowanym.

 • fedorczyk4

  Oceniono 201 razy 195

  Oczywiście że Kaczyński jest niewiarygodny. Taki z niego patryiota, mąż stanu, opozycjonista i ekonomista jaka baletnica. Ale żeby nie wiem jaką prawdę powiedział pan Kamiński to jednak zawsze będzie to tylko przygana kotła garnkowi. Zbyt długo starał się nam wcisnąć to pokurcze za wodza dusz żeby teraz miał sam jakąjkolwiek wiarygodność. Z każdą krytyką sam siebie pogrążą. Bo człowiek zastanawia się jakim trzeba być ch..... cynicznym żeby tak ciężko pracować i przez tyle lat dla takiego Kaczyńskiego..

 • kmicic-1-1

  Oceniono 175 razy 163

  Kamiński ma rację, kaczor wie że utrzymanie dworu przy sobie to spory koszt ,więc nie dopuszcza myśli by komuś oddać władzę bo wtedy koniec . A tak to plecie głupoty gawiedź skanduje i jakoś leci z dnia nadzień mając wszystkich w d....e.

 • tani_dran

  Oceniono 110 razy 106

  Jaro to łajdak kłamca i tchórz i wszyscy o tym wiedzą, również Hofman i płaszczak i wszyscy radiomaryjni. Wiedzą i akceptują bo sami tacy są - swojaki trzymają się razem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje