SKOK-i ochronią obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze

14.12.2012 06:00
Cudowny Obraz z Jasnej Góry zostanie umieszczony w pancernej kasecie ochronnej. Fundują ją SKOK-i. - Będą w niej wykorzystane najnowsze technologie - mówi Dorocie Steinhagen rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Robert Jasiulewicz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
Kasetę finansują Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK-i). Wcześniej ufundowały klasztorowi m.in. bursztynową sukienkę dla Obrazu Matki Bożej, kopułę dla tabernakulum w kaplicy Matki Bożej czy wyposażenie ołtarza polowego na szczycie jasnogórskim w trakcie wizyty Benedykta XVI. Ojcowie paulini odwdzięczyli się szefom SKOK-ów medalami Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry. Otrzymał go m.in. Grzegorz Bierecki, do niedawna prezes SKOK-ów (teraz w radzie nadzorczej), a zarazem jeden z najpotężniejszych ludzi na prawicy i senator PiS.

Nowa kaseta ma zapobiec ewentualnym atakom na obraz (w niedzielę 58-letni mieszkaniec Świdnicy rzucił w ikonę pojemnikami z czarną farbą). Ale chodzi przede wszystkim o to, by chronić malowidło przed szkodliwym wpływem wilgoci panującej we wnętrzu kaplicy.

Do tej pory obraz zabezpieczony był szybą pancerną ufundowaną przez niemieckiego bankowca. To ona ochroniła wizerunek przed farbą .

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (86)
Zaloguj się
 • ayouseptim

  Oceniono 1 raz 1

  Biblia Gdańska, Księga Powtórzonego Prawa 4,15-19.
  Abyście się snać nie popsowali, i nie czynili sobie rytego BAŁWANA, albo OBRAZU wszelkiego podobieństwa, kształtu MĘŻCZYZNY albo NIEWIASTY;...... nie dał się uwieść, abyś się im KŁANIAŁ, i służyłbyś im,.... !!!!!

 • 11lech

  Oceniono 2 razy 0

  Teraz wiemy co to są SKOK-i . Zamiast pomnażać pieniądze wpłacane przez ludzi którzy im zaufali -trwonią je na takie fanaberia. Czyli trzymać się daleko od takich instytucji ja te SKOK-i bo przyczyniają się one do utrwalenia ciemnoty i zacofania w Polsce .

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz -1

  SKOK-i odbiją sobie koszty na oprocentowaniu pożyczek....

 • myszykiszek

  Oceniono 1 raz -1

  Ej, a nie lepiej zakopać i postawić nad tym kolejny kościół, co tam, bazylikę? Jest jeszcze parę hektarów, które można by na ten cel przeznaczyć...

 • papyr

  Oceniono 2 razy 0

  skoro jest taki cudowny, to dlaczego sie nie obroni sam?

 • luckatwarz

  Oceniono 2 razy 0

  Nie SKOKi, a klienci SKOKów za to zapłacą. Naiwni niczym Ci , którzy zawierzyli AMBER GOLD. Alleluja !!!!!

 • chronmyreligie

  0

  Wiecej o mocy tego obrazu mozna tu znalezc
  www.facebook.com/Wierzenia.w.Polsce

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 2

  to jak
  będę
  słał prośby ?
  (to jak
  lizanie
  cukierka
  przez szybę)

 • wilem07

  Oceniono 1 raz -1

  ciekawe ile juz wyprali brudnych pieniedzy. Ida w slad za baronami paliwowymi. Brawo!! A Biała mafia zaciera tłuste paluszki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje