Kaczyński: Na początku roku będziemy próbowali powołać nowy rząd

13.12.2012 19:06
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w przemówieniu pod pomnikiem Piłsudskiego, że PiS będzie próbowało na początku przyszłego roku powołać nowy rząd. Jego zdaniem polską godność i suwerenność może budować tylko nowa władza.
Prezes PiS w przemówieniu na zakończenie Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości w 31. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, mówił, że polską godność i suwerenność trzeba budować "na co dzień w relacjach z innymi państwami", co uczynić może tylko nowa władza.

- Władza pod każdym względem lepsza od tej, którą mamy dziś. I taka władza w Polsce powstanie. Będziemy próbowali, już w nieodległym czasie, już na początku przyszłego roku powołać nowy rząd - zapowiedział.

- Jeśli się uda - będziemy mieli taką władzę. Jeśli się nie uda - będziemy próbowali dalej. Aż do ostatecznego zwycięstwa. Zapewniam was, że Prawo i Sprawiedliwość nie zrezygnuje i zwycięży" - podkreślił.

"Ustawy o cenzurze"

- Czy możemy sobie wyobrazić Polskę inną niż ta dziś, w której będzie pluralizm mediów, nie będzie się wyrzucało odważnych dziennikarzy z telewizji, nie będzie się wyrzucało innych dziennikarzy za pisanie prawdy, nie będzie się przygotowywało ustawy o cenzurze, nie będzie więźniów politycznych?" - pytał Kaczyński w swoim wystąpieniu przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

"Wolność jest coraz bardziej ograniczana"

Prezes PiS zapewniał, że jego ugrupowanie ma pomysł na to, "by Polska była w końcu wolna".- Ostatnie lata, gdy wolność jest coraz bardziej ograniczana, potrzebna jest wolność, bo nie ma polskości bez wolności" - mówił Kaczyński.

Jak podkreślił, polskość i wolność są związane w sposób "ścisły i bezpośredni". - Jeśli chcemy być Polakami, musimy być ludźmi wolnymi, a te tłumy mnie przekonują, że ta pełna wolność w naszym kraju wróci - dodał.

Tysiące na marszu PiS. "Lemingi, wybaczamy wam, chodźcie z nami" [DUŻE ZDJĘCIA]>>

- Wspomnieliśmy tutaj - bo to był nasz święty obowiązek - tych którzy zginęli. Musimy też wspomnieć tych, którzy po 13 grudnia podjęli walkę. Musimy im podziękować. Musimy podziękować tym, którzy działali w podziemnej Solidarności i wielu innych organizacjach. Tym, którzy wtedy nie opuścili rąk i powiedzieli, że Sierpień się nie skończył, że jeszcze przyjdzie zwycięstwo. I przyszło, niepełne, ale przyszło - mówił Jarosław Kaczyński.

"W Polsce wolności ma być coraz mniej..."

Kaczyński na rozpoczęcie marszu mówił: - Ten marsz ma przypomnieć fakty, przypomnieć naszą historię, to o czym często się dziś zapomina. Bo bardzo często można usłyszeć od młodych ludzi, że oni nawet nie wiedzą, kiedy był stan wojenny. Dlatego też trzeba podziękować tym spośród nauczycieli, wychowawców, którzy uczą naszej historii dobrze, których uczniowie dobrze wiedzą, kiedy był stan wojenny, co stan wojenny dla Polski oznaczał - powiedział.

- Ale jest ten marsz przede wszystkim spojrzeniem w przyszłość. Jeśli mówimy o wolności, o solidarności, o niepodległości, to mówimy o tych podstawowych wartościach przede wszystkim z myślą o tym, co będzie. Pod pomnikiem Piłsudskiego powiem więcej o planie, który jest dzisiaj przez władze realizowany, i który oznacza, ze w Polsce wolności ma być coraz mniej, solidarności w ogóle, a niepodległość jest na sprzedaż. I powiem także o naszym pomyślę na Polskę. Polskę gdzie jest wolność, jest solidarność, Polskę niepodległą. Ale teraz ruszajmy - wezwał.

Zobacz także
Komentarze (576)
Kaczyński: Na początku roku będziemy próbowali powołać nowy rząd
Zaloguj się
 • jamjacek

  Oceniono 792 razy 742

  Jako komentarz pozwólcie Szanowni Forumowicze, że zacytuję klasyka z okresu wiedeńskiego:

  "Celem obecnej demokracji nie jest ukształtowanie zgromadzenia mądrych ludzi, ale
  raczej zebranie tłumu, który jest do niczego nieprzydatny, daje się łatwo poprowadzić w
  określonym kierunku, szczególnie jeżeli inteligencja poszczególnych jednostek jest
  ograniczona."

  A.H. austriacki malarz akwarelysta, kapral, dyktator

 • stefanek-miau12

  Oceniono 545 razy 497

  Witam;
  Internować kurdupla, NATYCHMIAST !!!
  Wreszcie spełni się jego marzenie.

 • fakiba

  Oceniono 409 razy 369

  O matko a co to za zombie na tej fotce a miało nie być drastycznych zdjęć

 • felss

  Oceniono 353 razy 325

  Ło, rewizjonisty maszerują. Polska im się marzy od morza do morza i od pustyni do pustyni.

 • zasilacz66

  Oceniono 331 razy 303

  Alleluja znaczy wychwalajcie. Bo ja mały byłe nie pamiętam czy to znaczy że Kaczyński wychwala stan wojenny?
  Czy raczej znaczy że on stał gdzie było zomo i dlatego nie był internowany?

 • p4-s

  Oceniono 319 razy 279

  No i gdzie to lezie, w grudniu na pastwisko? Kto to widział?

 • fakiba

  Oceniono 302 razy 266

  Kaczorowi marzy się dorwanie się do władzy nie ważne jak ale luja a nie władza

 • tadjan

  Oceniono 213 razy 205

  no patrzcie państwo jak to jest:
  tam w Górach Skalistych drobna góralka zapiernicza 10 km na nartach, bo musi zarobić na swoje utrzymanie, a przy okazji daje nam trochę radości i hymn narodowy usłyszeć....
  a tu, popieprzony chooj, który się w życiu normalną robotą nie skalał, który nienawidzi ten kraj i jego obywateli, który od ponad dwudziestu lat żyje lepiej od góralki na koszt obywateli szlaja się po mieście i stan wojenny świętuje.... wykorzystując do swoich obłędów tłumoków przysłanych przez proboszczów.

 • zasilacz66

  Oceniono 194 razy 188

  Marsz z uśmiechem na twarzy pani Fotygi to brak taktu.
  To straszna rocznica, tam zginęli a pis idzie z uśmiechem, widać że nie maja pojęcia.
  Jako dzieciaki nosiliśmy z dumą znaczki z nazwiskami internowanych, a teraz oni są wykluczeni i obrażani.
  Kaczyński siedział pod kiecka mamy - dla młodzieży dzisiejszej takich nazywaliśmy - tchórzami.
  Dzieciaki poczytajcie trochę nie dajcie się ogłupiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje