Kaczyński: Na początku roku będziemy próbowali powołać nowy rząd

13.12.2012 19:06
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w przemówieniu pod pomnikiem Piłsudskiego, że PiS będzie próbowało na początku przyszłego roku powołać nowy rząd. Jego zdaniem polską godność i suwerenność może budować tylko nowa władza.
Prezes PiS w przemówieniu na zakończenie Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości w 31. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, mówił, że polską godność i suwerenność trzeba budować "na co dzień w relacjach z innymi państwami", co uczynić może tylko nowa władza.

- Władza pod każdym względem lepsza od tej, którą mamy dziś. I taka władza w Polsce powstanie. Będziemy próbowali, już w nieodległym czasie, już na początku przyszłego roku powołać nowy rząd - zapowiedział.

- Jeśli się uda - będziemy mieli taką władzę. Jeśli się nie uda - będziemy próbowali dalej. Aż do ostatecznego zwycięstwa. Zapewniam was, że Prawo i Sprawiedliwość nie zrezygnuje i zwycięży" - podkreślił.

"Ustawy o cenzurze"

- Czy możemy sobie wyobrazić Polskę inną niż ta dziś, w której będzie pluralizm mediów, nie będzie się wyrzucało odważnych dziennikarzy z telewizji, nie będzie się wyrzucało innych dziennikarzy za pisanie prawdy, nie będzie się przygotowywało ustawy o cenzurze, nie będzie więźniów politycznych?" - pytał Kaczyński w swoim wystąpieniu przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

"Wolność jest coraz bardziej ograniczana"

Prezes PiS zapewniał, że jego ugrupowanie ma pomysł na to, "by Polska była w końcu wolna".- Ostatnie lata, gdy wolność jest coraz bardziej ograniczana, potrzebna jest wolność, bo nie ma polskości bez wolności" - mówił Kaczyński.

Jak podkreślił, polskość i wolność są związane w sposób "ścisły i bezpośredni". - Jeśli chcemy być Polakami, musimy być ludźmi wolnymi, a te tłumy mnie przekonują, że ta pełna wolność w naszym kraju wróci - dodał.

Tysiące na marszu PiS. "Lemingi, wybaczamy wam, chodźcie z nami" [DUŻE ZDJĘCIA]>>

- Wspomnieliśmy tutaj - bo to był nasz święty obowiązek - tych którzy zginęli. Musimy też wspomnieć tych, którzy po 13 grudnia podjęli walkę. Musimy im podziękować. Musimy podziękować tym, którzy działali w podziemnej Solidarności i wielu innych organizacjach. Tym, którzy wtedy nie opuścili rąk i powiedzieli, że Sierpień się nie skończył, że jeszcze przyjdzie zwycięstwo. I przyszło, niepełne, ale przyszło - mówił Jarosław Kaczyński.

"W Polsce wolności ma być coraz mniej..."

Kaczyński na rozpoczęcie marszu mówił: - Ten marsz ma przypomnieć fakty, przypomnieć naszą historię, to o czym często się dziś zapomina. Bo bardzo często można usłyszeć od młodych ludzi, że oni nawet nie wiedzą, kiedy był stan wojenny. Dlatego też trzeba podziękować tym spośród nauczycieli, wychowawców, którzy uczą naszej historii dobrze, których uczniowie dobrze wiedzą, kiedy był stan wojenny, co stan wojenny dla Polski oznaczał - powiedział.

- Ale jest ten marsz przede wszystkim spojrzeniem w przyszłość. Jeśli mówimy o wolności, o solidarności, o niepodległości, to mówimy o tych podstawowych wartościach przede wszystkim z myślą o tym, co będzie. Pod pomnikiem Piłsudskiego powiem więcej o planie, który jest dzisiaj przez władze realizowany, i który oznacza, ze w Polsce wolności ma być coraz mniej, solidarności w ogóle, a niepodległość jest na sprzedaż. I powiem także o naszym pomyślę na Polskę. Polskę gdzie jest wolność, jest solidarność, Polskę niepodległą. Ale teraz ruszajmy - wezwał.

Zobacz także
Komentarze (576)
Zaloguj się
 • 44092203459epm

  0

  Jeszcze się ten rok dobrze nie zaczął a już mówi o przyszłym. On tak ma . Mówi jak partia. Na tym się kończy. Tak mówiąc wybudował 3 miliony mieszkań. Oddał 7 km autostrady wybudowanej przez ekipę SLD. Niczego nie zrobił. Ach tak areszt wydobywczy , 6.oo puk puk lub 22.oo to samo. Widzimy to po orzeczeniu Pana Sędziego.

 • pelikannet

  0

  Prof. Binienda: Wzywam członków
  komisji Millera do dyskusji
  Członkowie komisji Millera wypowiadają
  się bez poparcia tego eksperymentami
  bądź obliczeniami numerycznymi. Chcą
  odgórnie narzucić wersję zdarzeń. Tak
  jest w komunizmie, ale nie w nauce
  – mówi prof. Wiesław Binienda z Uniwersytetu
  w Akron (USA).
  Konferencja „Debata Smoleńska” odbędzie
  się 5 lutego o godz. 10 na Uniwersytecie kard.
  Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 • costa3500

  Oceniono 1 raz -1

  Jak ten żydowski bachor śmie bezcześcić pomnik marszałka,jeszcze mu mało swego brata nieudacznika pochował obok niego.

 • pelikannet

  0

  Drodzy milujacy Prawo i Sprawiedliwosc. Dr Jaroslaw Kaczynski nielubiany przez zniewolonych pacholkow, manipulatorow, kretaczy ,lichwiarzy i klamcow -WYGRA WYBORY - to jedyna droga do uratowania resztek polskiej wlasnosci i resztek suwerennosci i polskosci. Nie bojcie sie Kaczynskiego - dobrzy , uczciwi ludzie zyskaja - tylko zlodzieje straca.

 • pelikannet

  0

  Dr Jaroslaw Kaczynski nielubiany przez zniewolonych pacholkow, manipulatorow, kretaczy ,lichwiarzy i klamcow -WYGRA WYBORY - to jedyna droga do uratowania resztek polskiej wlasnosci i resztek suwerennosci i polskosci. Nie bojcie sie Kaczynskiego - dobrzy , uczciwi ludzie zyskaja - tylko zlodzieje straca.

 • candid13

  0

  oblakany wodz sekty prowadzi 7-ych i nastepnych przegranych swoja sekte chorych z nienawisci katolickiej

 • j.kopycinski

  0

  Jaruś, wodzu nasz! Nie spóźniaj się! Przecież miałeś nowy rząd powołać już w listopadzie. Stracimy cierpliwość!

 • cyklina-klimkiewicz

  0

  Powołąć rząd to Pan prezes usiłuje od kilkunastu lat. Na razie to na ulicy. Trochę zimno to może do wiosny weźmie na wsrezymanie. Może do wygranych wyborów by zaczekał. Ta niecierplieość to z braku wiary w możliwość wyboru? B.Klimkiewicz.

 • wels5

  0

  Już widzę, że ta próba będzie udana!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje