Szpital: Jaruzelski zostanie wypisany w przyszłym tygodniu

13.12.2012 10:47
Gen. Wojciech Jaruzelski

Gen. Wojciech Jaruzelski (Fot. Michał Mutor / Agencja Gazeta)

Po "wyrównaniu zaburzeń hematologicznych" Wojciech Jaruzelski zostanie wypisany do domu, prawdopodobnie w następnym tygodniu - poinformował dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie generał Jaruzelski trafił wczoraj.
Jak powiedział dr Dąbrowiecki, Jaruzelski został przyjęty z powodu "masywnego krwawienia z górnych dróg oddechowych". Ujawnił, że generał trafiał do WIM-u także 7 i 9 grudnia - z powodu krwawienia z nosa. - 12 grudnia pojawiły się dodatkowo zaburzenia hematologiczne co spowodowało decyzję o hospitalizacji. Obecnie życiu generała nie zagraża niebezpieczeństwo i po wyrównaniu zaburzeń hematologicznych zostanie wypisany do domu prawdopodobnie w następnym tygodniu - poinformował.

Dr Dąbrowiecki podkreślił zarazem, że "poza tą informacją generał nie zgadza się na przekazywanie dalszych informacji mediom".

Wczoraj córka generała, Monika Jaruzelska poinformowała, że 89-letniego gen. Jaruzelskiego zabrała karetka z powodu bardzo silnego krwotoku z nosa.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ub. wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90. W czwartek przypada 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Zobacz także
Komentarze (52)
Zaloguj się
 • west501

  Oceniono 2 razy 0

  Powtarzam wpis, ponieważ jakis niedouk z Wyborczej skasował poprzedni, bo nie wiedział, że p. Jaruzelski był kiedyś Prezydentem RP.

  Wybiórcza - pisze się p. Prezydent Jaruzelski - trochę szacunku. Jeśli któryś z cenzorów pamieta 1989 rok, to właśnie wtedy p. Jaruzelski został Prezydentem najpierw PRL, a później RP.

 • prezio2

  0

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YZQpptwEceo

 • west501

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba Prezydent Jaruzelski Wybiórcza - trochę szacunku

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy -2

  Cudownie wyzdrowiał,pewnie modlił się do bozi

 • klara551

  Oceniono 2 razy -2

  Nic mi do zdrowia pana Jaruzelskiego ale życzę wszystkim rodakom gdy nie daj Boże zachorują takiej opieki medycznej jaką on ma. Mój świętej pamięci wuj mówił,że tych dobrych Pan Bóg zabiera szybko żeby się nie zepsuli a tym mniej dobrym pozwala żyć długo żeby mieli szansę na poprawę. I w tym powiedzeniu coś jest.

 • nickodem2

  Oceniono 4 razy -4

  Ale na sznapsa z Bolkiem znajdzie chyba czas:
  img401.imageshack.us/img401/8069/z12121787qlechwalesaodw.jpg

 • krisp78

  Oceniono 13 razy -3

  może w końcu sługus moskwy i przyjaciel połowy redakcji GW zawita na salę sądową?

 • modraczek.2

  Oceniono 14 razy 4

  ...nie byłam zwolennikiem stanu wojennego...aczkolwiek życzę powrotu do zdrowia i pozdrawiam

 • piotr.ryka

  Oceniono 8 razy -4

  On jest taki czerwony, że aż ta czerwień z niego wycieka. Zwłaszcza kiedy się zezłości albo przestraszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje