Szpital: Jaruzelski zostanie wypisany w przyszłym tygodniu

13.12.2012 10:47
Gen. Wojciech Jaruzelski

Gen. Wojciech Jaruzelski (Fot. Michał Mutor / Agencja Gazeta)

Po "wyrównaniu zaburzeń hematologicznych" Wojciech Jaruzelski zostanie wypisany do domu, prawdopodobnie w następnym tygodniu - poinformował dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie generał Jaruzelski trafił wczoraj.
Jak powiedział dr Dąbrowiecki, Jaruzelski został przyjęty z powodu "masywnego krwawienia z górnych dróg oddechowych". Ujawnił, że generał trafiał do WIM-u także 7 i 9 grudnia - z powodu krwawienia z nosa. - 12 grudnia pojawiły się dodatkowo zaburzenia hematologiczne co spowodowało decyzję o hospitalizacji. Obecnie życiu generała nie zagraża niebezpieczeństwo i po wyrównaniu zaburzeń hematologicznych zostanie wypisany do domu prawdopodobnie w następnym tygodniu - poinformował.

Dr Dąbrowiecki podkreślił zarazem, że "poza tą informacją generał nie zgadza się na przekazywanie dalszych informacji mediom".

Wczoraj córka generała, Monika Jaruzelska poinformowała, że 89-letniego gen. Jaruzelskiego zabrała karetka z powodu bardzo silnego krwotoku z nosa.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ub. wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90. W czwartek przypada 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Zobacz także
Komentarze (52)
Szpital: Jaruzelski zostanie wypisany w przyszłym tygodniu
Zaloguj się
 • czinguli

  Oceniono 88 razy 24

  Dołączam się do życzeń. Proszę żyć jak najdłużej i dawać dobry przykład obecnemu oszołomstwu politycznemu- może coś do nich w końcu dotrze!

 • supertlumacz

  Oceniono 31 razy 17

  Co to ? niewłaściwe opinie i kasacja dotychczasowych wpisów?

  W 1981 uzyskałem status UCHODŻCY KONWENCYJNEO w Kanadzie. Ponieważ ze względów propagandowych Polacy do tej pory nie znają znaczenia tego terminu, wyjaśniam że jest to status oparty na Konwencji Genewskiej popularnie nazywany azylem politycznym i każdorazowe przyznanie go musi być odnotowane przez Biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców przy ONZ (UN HCR). Ponieważ wiąże się z wieloma przywilejami (czynne i bierne prawo wyborze, dostęp do stypendiów zarezerwowanych dla tubylców, gwarancja zabezpieczenia socjalnego, prawo do bycia ławnikiem itp.) , obowiązek dowodu spoczywa na zgłaszającym się, a wątpliwości traktowane są na jego niekorzyść, a w Polsce do tej pory brak procesu lustracyjnego o podobnej wnikliwości i rzetelności. Dotyczy to kwalifikacji na Prezydenta, Premiera, prezesów SN , IPN , Trybunału Konstytucyjnego czy szefów specsłużb. W Kanadzie decyzja podejmowana jest na szczeblu ministra po szczegółowym procesie sądowym z udziałem ekspertów z wywiadu, kontrwywiadu itp. Nieco wcześniej status ten uzyskał wieloletni premier Grecji Papandreu.

  Zatem informacje typu AZYLANCI PRZYŁAPANI NA SPRZEDAŻY PAPIEROSÓW NA BERLIŃSKIM TARGOWISKU przeznaczone dla polskich idiotów były fałszywe niejako z definicji.

  Jest mi przykro że nienawidzony niegdyś przeze mnie polityk Wojciech Jaruzelski należy do nielicznych którzy zachowują się godnie. Natomiast inspirowane przez IPN coroczne demonstracje przed jego domem są niesmaczne i kryminalne. Co więcej, w swojej trudnej sytuacji WJ przestrzega polskiej racji stanu. Mimo posiadania informacji z wielu źródeł, dopiero z jego wywiadu kiedy logicznie uzasadniał swoją obecność na defiladzie w Moskwie najwyższym stopniem wojskowym wśród weteranów dowiedziałem się że 80% strat żołnierza niemieckiego w czasie Drugiej Wojny Światowej to straty na froncie wschodnim. Sławne bitwy w Normandii miały mniejsze znaczenie strategiczne niż wyzwalanie bezimiennych wiosek białoruskich. Zachodni alianci byli tylko lepsi w ludobójstwie ludności cywilnej np. niepotrzebne naloty dywanowe na Drezno czy Lipsk w końcowej fazie wojny.

 • kat-kk

  Oceniono 75 razy 15

  Dużo zdrowia Panie generale.Zrobił Pan dla Polski więcej jak mendy solidarnościowe z pasożytami, przez 20 lat.

 • doktor104

  Oceniono 24 razy 8

  Największą, niewybaczalną ZBRODNIĄ Jaruzelskiego było to, że nie internował PREZESA.
  Cóż za obraza i lekceważenie tak wybitnego Polaka.

 • tylk0p0

  Oceniono 35 razy 7

  To może jakiś pomnik mu wystawicie? Czytelnicy gazetki wraz z jego wielkim przyjacielem naczelnym z pewnością się dorzucą.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 15 razy 5

  Pogorszenie się stanu zdrowia generała to wina Jarosława " Zawsze Dziewicy i Wielkiego Zakonspirowanego Opozycjonisty" Kaczyńskiego.

  Generał przeczytał wypowiedzi Kaczyńskiego o działalności w opozycji i internowaniu i tak się zaczął mocno smiać że organizm tego nie wytrzymal.

 • modraczek.2

  Oceniono 14 razy 4

  ...nie byłam zwolennikiem stanu wojennego...aczkolwiek życzę powrotu do zdrowia i pozdrawiam

 • mszczepaniak90

  Oceniono 5 razy 3

  Donald Tusk wyciąga wnioski z 13 grudnia.

  www.youtube.com/watch?v=m86pabhx9Rc&feature=youtu.be

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje