"W Call of Duty miałem gorzej...". Saramonowicz drwi z Kaczyńskiego

13.12.2012 10:08
Andrzej Saramonowicz i Jarosław Kaczyński

Andrzej Saramonowicz i Jarosław Kaczyński (Fot. Facebook / AG)

- Kiedy grałem w "Call of Duty" nie mając nawet broni, to miałem znacznie gorzej niż ci, którzy naprawdę walczyli w Stalingradzie - tak filmowiec Andrzej Saramonowicz kpi z kombatanckich opowieści Jarosława Kaczyńskiego.
Lider PiS w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" mówił o swoim niepokoju związanym z tym, że nie został internowany na początku stanu wojennego. Dla Kaczyńskiego było to "niemiłym zaskoczeniem". - Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani. Miałem absolutny imperatyw, że muszę działać, i sądziłem, że w efekcie pójdę siedzieć, co było gorsze od internowania -przekonywał lider PiS.

"Ile się nadenerwowałem, ile nacierpiałem"

Saramonowicz (scenarzysta, reżyser, producent filmowy) zakpił z tej wypowiedzi na Facebooku: - Kiedy w komputerowej grze "Call of Duty" przywieziono mnie 18 października 1942 barką na drugi brzeg Wołgi, gdzie podczas rzezi współtowarzyszy o mało nie zostałem zabity, nie mając nawet broni, kiedy potem kazano walczyć z Niemcami w ruinach, a jeszcze później w kanałach itd., to - ja się nie boję tego powiedzieć - miałem znacznie gorzej niż ci, którzy naprawdę walczyli w Stalingradzie. Miałem znacznie gorzej, bo Niemcy z gier komputerowych są naprawdę zawsze świetnie uzbrojeni i jacyś tacy cholernie odporni (szczególnie na najtrudniejszym lewelu). Ze dwa tygodnie ten Stalingrad przechodziłem, a ile się przy tym nadenerwowałem, ile nacierpiałem, jakie koszmary senne miałem, to szkoda nawet gadać.

Przyszedł czas odwetu?

- Dlatego jak nikt inny rozumiem Jarosława Kaczyńskiego, kiedy pisze, że nie będąc internowanym w stanie wojennym, miał gorzej niż internowani. Bo oni sobie siedzieli i już, a u niego wszystko rozgrywało się w głowie (jak u mnie w grze) "A co będzie, jak mnie dopadną na ulicy? OK, dwóch, trzech pokonam w walce wręcz, no, może sześciu, ale jak ich będzie stu? (...) To musiała być męka! Codziennie mogli go siepacze Jaruzelskiego (młodszym wyjaśniam, że to taki Tusk, tylko dawniej!) capnąć! Co ja mówię, codziennie! Kilka razy dziennie! (...) Co to musiała być za męka, co za niepewność - to wieczne oczekiwanie, kiedy Polska zażąda w końcu jego krwi! Nie zażądała. Suka. "Przyjdzie jeszcze kiedyś czas odwetu, Polsko!" I przyszedł - napisał Saramonowicz.

Zobacz także
Komentarze (241)
Zaloguj się
 • acc4

  0

  Pewien niedoceniany malarz wciągnął Europę w wojnę, która kosztowała wiele milionów istnień ludzkich. Jaki los nam zgotuje ten nieinternowany przez Jaruzela bojownik (od bać się pod maminą spódnicą) ?

 • zimnabuka2016

  0

  dlaczego przy nickach komentujących osób widzę :"3 lata temu" ? wszystkie wpisy tak maja.... j

 • zimnabuka2016

  0

  to nieporozumienie - cale szczescie, ze pana prezesa nie internowali, jeszcze by poniosl jakis uszczerbek na zdrowiu lub nie daj boze na psychice i dzis byl jakis taki inny niz jest. Takie wyjatkowe jednostki nalezy chronic, a nawet oslaniac wlasnym cialem, zaryzykuje stwierdzenie, ze te mniej wartosciowe dla ojczyzny jednostki powinny byly za niego odsiedziec pół roku w Białołęce i Jaworzu (jak np. poprzedni prezydent) ... to mi wogóle
  wyglada na boski plan ! Nie wyobrazam sobie Polski dzis bez pana prezesa lub z panem prezesem, ktory doznalby jakiegos uszczerbku na zdrowiu psychicznym lub fizycznym w więzieniu (fuj!) czy innym brudnym i zimnym miejscu z bandą wykształciuchów lub ... na podworku z plebsem .....

 • kurtz71

  0

  Czy podacie wreszcie co na ten temat powiedziałby Figurski? A Wojewódzki?
  Palikot? Nergal? A przede wszystkim co na ten temat myśli autorytet Jerzy Urban?
  Nie mogę się doczekać.

  Nie będę was czytać jeśli się nie dowiecie natychmiast...

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma co żałować, sam się znowu wystawił.

 • obserwatore77

  Oceniono 1 raz 1

  z Kaczyńskim to jest tak że byle Saramonowicz może przy nim zaistnieć
  wystarczy że coś napisze na Kaczyńskiego wyborcza to wydrukuje i 1 minuta sławy...
  czy to będzie Kryże czy Saramonowicz

 • spoko-spoko

  Oceniono 1 raz 1

  dajcie juz mu spokoj bo sie gosc jeszcze pochlasta.

 • aqo7

  Oceniono 3 razy 3

  .....................to prawda.............Call of Duty..................ciężka przeprawa..........................

 • ranek1960

  Oceniono 1 raz 1

  Przykurcz tak maja bo mózg jezeli ma, to mu się z guwnem miesza i nie kontroluje tego co mówi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje