Mobbing w TVP? Ruszył kolejny proces wytoczony przez dziennikarza

Realizatorka w TVP

Realizatorka w TVP (Fot. Maciej Swierczynski / AG)

Artur Michniewicz, były wicekierownik redakcji publicystycznej TVP1, twierdzi, że mobbował go Andrzej Godlewski, wiceszef telewizyjnej "Jedynki". We wtorek odbyła się pierwsza rozprawa - informuje "Rzeczpospolita". To nie pierwsza tego typu historia w TVP. Kierownictwo telewizji przekonuje jednak, że to marginalny problem.
Artur Michniewicz na początku tego roku został wyrzucony z pracy. Jego zdaniem - bez merytorycznych podstaw. W swoim pozwie przeciwko TVP wylicza m.in., że był odsuwany od pracy i kolegiów redakcyjnych, a jego zwolnienie to konsekwencja konfliktu Andrzeja Godlewskiego z ówczesną szefową "Wiadomości" Małgorzatą Wyszyńską, która jest żoną Michniewicza.

Sprawa sięga listopada ubiegłego roku, kiedy to prezes TVP zwolnił Iwonę Schymallę, dyrektor "Jedynki". W związku z tym w geście solidarności z pracy odeszła także Wyszyńska. Schymalla postanowiła wydać oświadczenie, w którym ostro skrytykowała władze telewizji, pisząc o "praktyce najazdów na TVP grup politruków", którzy "paraliżują struktury firmy brakiem kompetencji, nepotyzmem i kumoterstwem". Miesiąc później z pracy zwolniono Michniewicza.

TVP: Wygramy sprawę

We wtorek Godlewski został przesłuchany. Nie chce komentować sprawy. TVP zaś jest pewna wygranej. - Nasi prawnicy twierdzą, że argumenty drugiej strony są słabe i TVP sprawę wygra - przekonuje Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP.

To nie pierwsze oskarżenie o mobbing w TVP. Niedawno głośno było o sprawie dziennikarzy z rzeszowskiego ośrodka TVP, którzy oskarżyli o to swojego przełożonego, Grzegorza Boratyna. W odpowiedzi Boratyn oskarżył swoich podwładnych także o mobbing. Powołana do zbadania sprawy komisja ostatecznie mobbingu nie stwierdziła.

Więcej w "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (5)
Mobbing w TVP? Ruszył kolejny proces wytoczony przez dziennikarza
Zaloguj się
 • czesiu.wisniak

  Oceniono 35 razy 31

  Jak u Szekspira. Klany pałacowe się żrą i podgryzają.

 • harpaga

  Oceniono 9 razy 5

  Ciekawe stanowisko TVP, że to marginaly problem. To już kolejna sprawa, a pan Braun zamiata ją pod dywan. "Nasi prawnicy są pewni wygranej" - a co, prawnicy dali im to na piśmie ? Sąd im to zapewnił ? Co za arogancja. Prawnicy strony przeciwnej też zapewne są pewni wygranej, bo inaczej by nie składali pozwu.

  A w takiej sytuacji, gdy problem się powtarza, to Inspekcja Pracy powinna zarządzić zrobienie w przedsiębiorstwie anonimowej ankiety czy problem mobbingu (terroru psychicznego po polsku) występuje. A tak to jeszcze abonenci będą płacić za prawników TVP i może odszkodowania, jakby TVP miała mało problemów.

 • donbadylio

  Oceniono 31 razy 3

  Są w tvp chyba większe PrOblemy widoczne gołym okiem nawet przeze mnie,rzadkiego oglądacza :powtarzanie programów,wyłączanie telegazety 2 w późnych godzinach itp. świadczące o braku kasy.
  Ale Lis dalej kosi kasiorę aż miło he he,ale nie moją bo kilka lat temu w majestacie prawa,zostałem zwolniony (jak i setki tysięcy innych,zapewne) z obowiązku haraczu zwanego abonamentem.
  Nie są to jakieś pieniądze,ale za to jaki komfort psychiczny!

 • jedzcie.i.pijcie

  Oceniono 6 razy -2

  Szymallla w szpony weźmie Godlewskiego i wyrwie co jej się należy od TVP. DAWAĆ KASĘ, tak się kroi durni w TVP...

 • cleryka

  Oceniono 31 razy -3

  P.Szymala i Wyszyńska..to dopiero duet! Jedna była prezenterka,awansowała na funkcję dyrektora,a druga z Teleekspressu do Wiadomości. Kariery pisowskiej tvp pozazdrościć. Dobrze,że to krótko trwało!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje