"Mój syn spędzi święta samotnie w więzieniu". Ojciec "Starucha" na Twitterze odpowiada premierowi

"Czy chociaż w święta możemy być wszyscy razem?" napisał wczoraj na Twitterze premier Donald Tusk. "Niestety nie możemy" odpowiedział mu błyskawicznie ojciec przebywającego w areszcie lidera kiboli Legii Piotra Staruchowicza, dodając "Za pana sprawą mój syn spędzi święta samotnie w więzieniu. Wszystkiego wesołego".
Piotr Staruchowicz przebywa w areszcie od maja. W listopadzie przedłużono go o kolejne dwa miesiące, w związku z czym mężczyzna spędzi za kratami święta Bożego Narodzenia. Z tym nie może pogodzić się ojciec aresztowanego. Wojciech Staruchowicz prowadzi swego rodzaju akcję na Twitterze, regularnie publikując statusy: "Panie Tusku, oddaj mi syna". Wczoraj zareagował na życzenia świąteczne premiera Donalda Tuska, odpowiadając: "Za pana sprawą mój syn spędzi Święta samotnie w więzieniu. Wszystkiego wesołego".

Na argumenty użytkownika "Luke Skywalker" o tym, że Staruch przebywa w areszcie za sprawą swoich wybryków, a nie politycznej nagonki, Wojciech Staruchowicz od razu odpowiada: "Sąd wyroku nie wydał, a wy, towarzyszu, już. Gratuluję bolszewickiego podejścia do rzeczywistości".

Chuligan czy więzień polityczny?

Piotr Staruchowicz to nieformalny przywódca kiboli Legii. Od końca maja przebywa w warszawskim areszcie na ulicy Rakowieckiej. Prokuratura zarzuca mu przestępstwa związane z narkotykami i przetrzymywaniem cudzych dokumentów. Wcześniej "wsławił się" uderzeniem w twarz piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczaka za zbyt słabą - jego zdaniem - grę podczas meczu z Ruchem Chorzów.

Kibice oraz środowiska prawicowe uważają, że Staruch jest więźniem politycznym i przetrzymywany jest w areszcie w zemście za antyrządowe hasło "Tusk, ty matole, twój rząd obalą kibole". Według prawicowych publicystów tej akcji rząd Tuska nie może "Staruchowi" wybaczyć, stąd bierze się przedłużający się bezpodstawny areszt. Stowarzyszenie Solidarni 2010 planowało w ubiegłym tygodniu protest pod aresztem na ulicy Rakowieckiej, aby domagać się uwolnienia Staruchowicza. Akcję w ostatniej chwili odwołano, gdyż odcięli od niej kibole warszawskiej Legii.

Słaby materiał dowodowy?

Tygodnik "Wprost" pisał, że cały materiał dowodowy, na podstawie którego Piotr Staruchowicz od prawie 7 miesięcy przebywa w areszcie, opiera się na zeznaniach świadka koronnego. Prokurator postawił mu również zarzuty przetrzymywania dowodów osobistych. Znajomi Starucha zapewniają, że do niego jako gniazdowego Legii (osoba odpowiedzialna za doping) trafiały rzeczy znalezione na stadionie. Był traktowany jako nieformalne biuro rzeczy znalezionych.

Zobacz także
 • Jasna Góra. IV ogólnopolska pielgrzymka kibiców Ksiądz chwali kiboli i nazywa "strażnikami pamięci o polskich patriotach"
 • Piotr S. ps. "Staruch" podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, 6 kwietnia 2011 r. Sąd przedłużył areszt "Staruchowi". O kolejne dwa miesiące
 • Nieformalny szef kibiców Piotr "Staruch" Staruchowicz Co prokuratura ma na Starucha? "Wprost": Niewiele
Komentarze (588)
"Mój syn spędzi święta samotnie w więzieniu". Ojciec "Starucha" na Twitterze odpowiada premierowi
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 1264 razy 1056

  przecież to więzień ,,polityczny'' - Kempa i Romaszewski przyjdą z opłatkiem i pocieszą . Jak się wychowało syna tak się ma i nie ma co zwalać na innych .

 • kichchi

  Oceniono 738 razy 642

  to teraz rodziny 100.000 bandziorów z więzień będą mieli gdzie się wypowiedzieć

 • edr66

  Oceniono 636 razy 566

  To Tusk go wychował?? Tusk kazał oklepać Rzeźniczaka?? Tusk wysłał go na bójki z policją?? Tusk wciągnął go w narkotyki???? Gdzie tatuś był kiedy synalek kozaczył na Żylecie i poza nią?????

 • szcz9

  Oceniono 533 razy 489

  Szkoda, że jak syn był w domu, to nie powiedział mu Pan, że nieładnie jest bić piłkarzy po twarzy itp.

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 519 razy 455

  A gdzie Pan był, panie Staruchowicz, gdy Pański syn bił ludzi na stadionie? Gdzie pan był, gdy pański synalek zaczynał dilerkę, gdzie pan był, gdy syna trzeba było wychowywać? To pan i tylko pan odpowiada za to, że z pańskiego syna wyrósł przestępca, zdegenerowany potwór, jądro patologii. Trochę za późno na płacz i żale. Dziś miejsce pańskiego syneczka jest za kratami.

 • tacx

  Oceniono 368 razy 332

  Tia... Starucha internowali. Bojownik o demikrację i niepodległosć spędzi wigilię w areszcie. proponuje szturmem wziac dziś ten przybytek i wprowadzić rządy prawych i sprawiedliwych jedyniewolskich wolaków.
  Miejsce bandziora jest w pierdlu... Brakuje tam z setki innych a najlepiej to odnaleźliby się przy kopaniu rowów a nie matek z dziećmi

 • tiagoo

  Oceniono 291 razy 261

  hahaha pamiętam jak swego czasu krążyły dowcipy typu "szczyt bezczelności" itp. Myślę, że mamy nowego zwycięzce w tej kategorii. Drogi ojczulku, ciesz się, że żyjemy w takim kraju jak Polska, gdzie chuliganie rządza wszystkim i wszystkimi, a jeszcze mają poparcie pewnych politykow i o zgrozo kościoła, bo w takich Stanach twoj synalek, np za uderzenie koszykarza na meczu, nie wyszedlby przez dobre 5-6 lat z pierdla!! Juz nie mowiac o innych rzeczach, ktore mial za uszami.. Niesamowite.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje