;

Jest decyzja: Gwatemala deportuje McAfee'ego do USA

John McAffee

John McAffee (Bloomberg/kadr)

John McAfee został deportowany do Stanów Zjednoczonych - poinformowały władze Gwatemali. Tym samym słynny programista i twórca pierwszego programu antywirusowego uniknął deportacji do Belize, gdzie chcą go przesłuchiwać w związku z zabójstwem sąsiada.
67-letni McAfee dostał się do Gwatemali nielegalnie, trzy tygodnie po ucieczce z Belize. Tam został zatrzymany, bo przypadkowo wsypali go dziennikarze magazynu "Vice", którzy z programistą przeprowadzali wywiad. Mężczyzna twierdzi, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią byłego sąsiada. Podkreśla, że uciekł, bo bał się o własne życie.

McAffee: Deportują mnie do USA (ang.) - wideo:Policja w Belize chce McAfee'ego przesłuchać w związku ze śmiercią 52-letniego Amerykanina Gregory'ego Faulla, który został zastrzelony we własnym domu. Przed śmiercią Faull wysyłał pisma do lokalnych władz, w których skarżył się na agresywne psy i agresywnych ochroniarzy McAfee'ego.

McAfee dzięki stworzeniu pionierskiego programu antywirusowego zgromadził fortunę szacowaną na 100 mln dolarów. Później większość pieniędzy stracił na złych inwestycjach. W 2009 r. zamieszkał w Belize.

Zobacz także
 • John McAfee ze swoją 20-letnią przyjaciółką 5 grudnia udzielał wywiadu dziennikarzowi Reutera w Gwatemali John McAfee zatrzymany w Gwatemali
 • John McAfee Wielka wpadka "Vice'a". Dotarł do ukrywającego się Johna McAfeego i... zdradził, gdzie przebywa
Komentarze (8)
Jest decyzja: Gwatemala deportuje McAfee'ego do USA
Zaloguj się
 • spiral_architect

  Oceniono 22 razy 20

  "McAfee dzięki stworzeniu pionierskiemu programowi antywirusowemu zgromadził fortunę szacowaną na 100 mln dolarów."

  I tak daleko mu do pionierskiego składni języka polskiemu.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 12 razy 8

  McAfee caly ten majatek stracil w czasie amerykansliego kryzysu bankowego. Zostaly mu 4 miliony, ktore by bylo taniej, zainwestowal w Belize w b. ciekawy program nad 'naturalnymi antybiotykami', bazujacy na tzw. bakteryjnym quorum sensing
  pl.wikipedia.org/wiki/Quorum_sensing
  i tzw. quorum quenching - 'dezinformowaniu' bakterii, ze pora przestac sie mnozyc.
  Byc moze mial realne osiagniecia i jakies korporacje farmaceutyczne poczuly sie zagrozone, bo najpierw zrobiono mu nalot na laboratorium pod zarzutem nielegalnej produkcji lekow, a w kilka dni pozniej oskarzono o zamordowanie sasiada.
  Gwatemala przyjela tu zaiste salomonowe rozwiazanie.:)
  @ boobooo
  A skad ty te swoje 'rewelacje' o McAfee'm bierzesz? Jogin alkoholik? Wielce ciekawe...
  Ja podaje za publikacjami brytyjskimi z ostatnich tygodni, min The Times. Poza tym McAfee'mu w USA ZADEN proces nie grozi, bo tam jeszcze za straty na gieldzie nikogo nie wsadzaja: Gwatemala go wydalila wg. paszportu za nielegalne przekroczenie granicy. I tyle.

 • talbor73

  Oceniono 2 razy 2

  @ciotka_ltd
  ``Widze, jak Bardzo Male Polaczki zazdroszcza geniuszowi i geniuszu, i zwariowanego zycia, i szmalu (ktory kiedys mial; dzis jest goly i wesoly), i 20-letnich przyjaciolek, i przeogromnej, odwaznej wyobrazni...
  Ten gosc przynajmniej wie, ze zyl i po co zyl. A wy ???``

  hehe, ciotka, szkoda, że masz więcej niż 20 lat. Nie traciłabyś czasu na polowanie na Bardzo Małych Polaczków w internecie.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 12 razy 0

  Widze, jak Bardzo Male Polaczki zazdroszcza geniuszowi i geniuszu, i zwariowanego zycia, i szmalu (ktory kiedys mial; dzis jest goly i wesoly), i 20-letnich przyjaciolek, i przeogromnej, odwaznej wyobrazni...
  Ten gosc przynajmniej wie, ze zyl i po co zyl. A wy ???

 • rt-z

  Oceniono 5 razy -3

  Wirusy - domena hohsztapleow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje