Kaczyński o budżecie: Sztuczki Rostowskiego. Będzie wotum nieufności

Złożenie wniosku o wotum nieufności dla rządu zapowiedział w TVN 24 Jarosław Kaczyński. To jego odpowiedź na uchwalony dziś przez Sejm budżet na 2013 r.
- Budżet ma przede wszystkim jedną cechę - jest całkowicie nierealny. Poza tym jest antyrozwojowy - powiedział prezes PiS. Jego zdaniem "to są sztuczki ministra Rostowskiego". - Do niczego, poza poprawkami, czyli nowelizacją budżetu, nie będzie to prowadziło - stwierdził.

Kaczyński uważa, że rząd PO i PSL nie jest w stanie zmienić swojej polityki. - To jest bardzo smutne, odpowiedzią będzie wotum nieufności dla rządu - zapowiedział. Dodał, że PiS nad wotum będzie dyskutować "gdzieś na początku lutego".

Budżet na 2013 r. zakłada, że deficyt w przyszłym roku nie przekroczy 35 mld 565 mln 500 tys. zł, a dochody w przyszłym roku wyniosą 299 mld 385 mln 300 tys. zł, natomiast wydatki nie będą wyższe niż 334 mld 950 mln 800 tys. zł.

Więcej o budżecie tutaj >>

Zobacz także
 • Minister finansów, Jacek Rostowski Rostowski jak Gomułka? Opozycja krzyczy w Sejmie: "Wiesław! Wiesław!"
 • Leszek Miller Politycy kpią z prezesa PiS: "Może nadrobić i internować pana Kaczyńskiego, chociaż na kilka dni"
Komentarze (71)
Kaczyński o budżecie: Sztuczki Rostowskiego. Będzie wotum nieufności
Zaloguj się
 • kod-z-obrazka

  Oceniono 88 razy 62

  Cytat:
  "Po ostatnich awanturach wywołanych przez Kaczyńskiego i PiS, po bezpodstawnym oskarżeniu polskich władz o niebywałe zbrodnie, coraz więcej osób twierdzi, że Kaczyński i Macierewicz to agenci Moskwy lub tzw pożyteczni idioci. Agentami nie są, natomiast z pewnością szkodzą Polsce tak, jak nikt inny. Są pożytecznymi idiotami Moskwy. Postaram się to wyjaśnić.

  Ojciec Antoniego Macierewicza, Zdzisław był chemikiem. Po wojnie działał w antykomunistycznej konspiracji. W obliczu wpadki popełnił samobójstwo- otruł się w swoim laboratorium, w 1949 r. Antoś miał wtedy niewiele ponad roczek. To straszna tragedia i trudno się dziwić, że zaważyła na całym życiu przyszłego polskiego polityka. Zastanówmy się, co czuje dziecko, które nie pamięta swego ojca, bo zginął przez komunistów? Wychowywane przez wdowę, która z tego powodu śmiertelnie ich nienawidzi? Jeżeli taki człowiek nie jest duchowym olbrzymem klasy św. Franciszka, czy Dalajlamy, to wyrośnie na absolutnego antysowieckiego fanatyka. 99% z nas by się to przydarzyło. Stało się to też z Antonim. Tak więc pan Macierewicz na pewno nie jest ruskim agentem. Jego działania jednak szkodzą Polsce tak, że Rosja tylko zaciera ręce. Macierewicz jest pożytecznym idiotą.

  O Kaczyńskim wiemy mniej. Znana jest oczywiście historia wujów Kaczyńskiego, Wilhelma i Henryka Świątkowskich, którzy byli zasłużonymi działaczami komunistycznymi po wojnie, dzięki czemu rodzice braci Kaczyńskich dostali od państwa piękną willę na Żoliborzu, jednak osobiście nie przykładałbym do tego zbytniej wagi. Dziadek Tuska w Wehrmachcie też nie świadczy o tym, że nasz premier jest hitlerowskim żołnierzem.

  Skupmy się więc na tym, co obecnie robi PiS pod kierunkiem Kaczyńskiego i Macierewicza oraz jak ich poczynania oddziałują na sytuację w naszym kraju.
  Otóż w najprostszych słowach po prostu sieją zamęt i niszczą polską scenę polityczną oraz demokrację. Wmawiają ludziom różne spiski, zamiast proponować programy gospodarcze. To nie jest opozycja, która może dyskutować z rządem na temat rozwiązań dzisiejszych problemów. Ich interesuje wyłącznie wrak samolotu, groby i krzyże. To też jest ważne ale na Boga, nikt nie włoży Tupolewa do garnka.
  Kiedy PiS rządził w latach 2005-7 zupełnie nie interesował się gospodarką. Przez cały czas żarli się pomiędzy sobą, tworzyli egzotyczne koalicje by potem wysmażyć nieudaną prowokację wicepremiera z koalicyjnej partii. Czy wyobrażacie sobie Tuska używającego służb specjalnych w celu urządzenia prowokacji na Pawlaka???
  PiS doprowadził do totalnego schamienia i zidiocenia polskich obyczajów politycznych. Spowodował, że w naszym Sejmie trwa ciągła awantura na temat aborcji, in vitro, trotylu i Tupolewa, zamiast merytorycznej dyskusji na temat zdrowia, oświaty, podatków czy emerytur. Nasz kraj nie jest dobrze rządzony. Rząd kradnie nam emerytury z OFE, jedyne nad jakimi mieliśmy jakąkolwiek kontrolę, podnosi wiek emerytalny, zamiast zainwestować w żłobki i ukrócić przywileje Kościoła, mundurowych, górników, czy rolników. Wszelkie zmiany w tej sferze są wyłącznie kosmetyczne. I rolą opozycji jest dyskusja na takie tematy a nie użeranie się o smoleńskie groby. Mamy teraz w Polsce faktycznie system jednopartyjny a Platforma wie, że nie musi dobrze rządzić, nie musi forsować niewygodnych zmian, narażając się na ataki górników ze sztachetami przed sejmem. Ludzie i tak na nich zagłosują, bo jaki mają wybór? Paranoików i czubków? Co więcej, PO tych zmian przeprowadzić nie może bo wie, że Kaczyński natychmiast poszczuje ludzi. A szczuć on potrafi jak nikt inny na Ziemi.
  Jeśli tak to będzie trwało dalej, nasz kraj przestanie się rozwijać i stanie się zacofanym, kartoflanym zaściankiem. I właśnie takich sąsiadów- słabych, skłóconych, bez wpływów i znaczenia pragnie mieć Rosja, by móc im sprzedawać swój gaz i ropę dwa razy drożej niż pozostałym krajom"

 • led2007

  Oceniono 65 razy 43

  Pobaw się pan, panie prezes kotkiem, a nie gospodarką. bo na kotach to może się znasz, a na gospodarce na pewno NIE!

 • jamcijest44

  Oceniono 48 razy 36

  Ja przepraszam, że się czepiam, ale czy to jest to samo votum nieufności, na które czekamy już gdzieś tak od września i od przedstawienia, ehm, premiera technicznego? To może by je tak zgłosił wreszcie, bo gotowiśmy uznać, że to jakieś "sztuczki prezesa Kaczyńskiego" czy cuś...

 • to.i.tamto

  Oceniono 43 razy 29

  Jarku, może gdybyś trochę więcej chodził na matematykę, to wiedziałbyś, że to nie są sztuczki a obliczenia.

  A tak ciągle tylko historia, historia, historia, .... no i na naukę liczenia czasu nie starczyło.

 • zalpeel

  Oceniono 39 razy 29

  Jarek powinien zmienić imię i nazwisko na Wotum Nieufności - booooooooooooring!

 • polak_k.prawy

  Oceniono 37 razy 29

  A co z konstruktywnym wotem nieufności z Panem Premierem Glińskim? Jak można nam odbierać dlugo zapowiadane widowisko kabaretowe?

 • stefanek-miau12

  Oceniono 53 razy 29

  Witam;
  nieRZĄDOWI kurduplowatego hipokryty już dziękujemy !!

 • aquiwasza

  Oceniono 38 razy 28

  Z przykroscia musze stwierdzic, ze PiS jest calkowicie nieralny, nie pozostaje mi nic innego jak w lutym zajac sie wotum nieufnosci dla Jarka.

  A poza tym, Jarku, Bohaterze, sa wazniejsze sprawy jak budzet, sprawy wagi panstwowej, mniejszosc niemiecka, pierogi ruskie, barszcz ukrainski, pamiec o internowaniu / tudziez nieinternowaniu (kazdy przeciez wie co jest gorsze), poza tym, jest jeszcze spisek sil zagranicznych do rozwiklania, no i walka z postkomuna, ktora rzadzi.
  Ja mysle ze budzet to wierzcholek, wiec nie ma co sie nim zajmowac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje