Co Pospieszalski chce pokazać w rocznicę stanu wojennego?

13.12.2012 06:00
Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. W rocznicę wybuchu stanu wojennego Jan Pospieszalski chce zaatakować w programie "Bliżej" w TVP 3 Lecha Wałęsę za rzekomą współpracę z SB - pisze "Gazeta Wyborcza".
Dziennik dotarł do konspektu programu. Temat: "Czy konsekwencje stanu wojennego trwają do dziś?". Fragment: "Dlaczego do dziś żyjemy w schizofrenii, w której badacze pokazują jednoznaczne dowody na współpracę Lecha Wałęsy z SB, a sądy orzekają, że nie wolno nazywać Wałęsy zarejestrowanym tajnym współpracownikiem SB". Goście: m.in. Sławomir Cenckiewicz.

Według "Gazety Wyborczej" kierownictwo TVP 3 ma zastrzeżenia do przedstawionego przez Pospieszalskiego konspektu programu. - Twórca ma prawo do niezależności, ale to jest telewizja publiczna i nie możemy sobie pozwolić na tak otwartą manipulację - mówi "GW" dziennikarz "Trójki".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (246)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  Wiadomo, że to PISi agitator i yuba.

 • cwaniak_z_po

  Oceniono 1 raz 1

  Wielkie halo widzę. Po co tak obrażać Pospieszalskiego, przecież co by nie napisać to i tak wiadomo, że Bolek o wałęsa i tej prawdy nie da sie zakłamać. Jeżeli ktoś wierzy, że taki Bolek kręcił wszystkimi w tamtych czasach
  to chyba jest kretynem lub nie wie co mówi. wałęsa był szpiclem o pseudonimie Bolek i wiedzą to wszędzie
  oficjalnie na świecie. Sam pseudonim "Bolek" wiele mówi o osobie, a jak wiadomo Bolek to Bolek :);):):):):)
  Gdyby Bolek miał choćby odrobinę honoru to w odpowiednim czasie przyznałby się, że było tak i tak, były takie czasy i po prostu nie miał innego wyjścia, ale zrozumiawszy swój błąd starał sie pracować na rzecz dobra kraju itd. Podejrzewam, że ludzie by to zrozumieli, ale Bolek idzie w zaparte i przeczy faktom. To że ktoś popełnił błąd można wybaczyć, ale w obliczu niezbitych dowodów zaprzeczanie temu to już zwykłe cwaniactwo i robienie z ludzi idiotów i tak naprawdę o to tutaj chodzi. Dlatego też wałęsa na zawsze zostanie BOLKIEM i bardzo dobrze bo to jest prawda.

 • mangusta3

  Oceniono 1 raz 1

  A może przedstawi dobrze znaną na Zachodzie a szczególnie we Włoszech historię Stay-Behind i ściśle z nią związaną sprawę bankiera-aferzysty niejakiego Calviego, który na osobistą prośbę Wojtyły i polecenie CIA przekazywał $ dla Solidarności...no bo jak ujawniać to dlaczego tylko z jednej strony...

 • lehu290943

  0

  no to jak w końcu jest? byłem tym tajnym współpracownikiem, czy nie byłem , bo już sam się w tym gubię?.
  Całe szczęście ze jest ten program p.Jana Pospieszalskiego, więc choć nie chcem , to jednak muszem to obejrzeć, wtedy bendem wiedział

 • eu-antonio

  Oceniono 1 raz 1

  Przeżyłem w TVP Wildsteina,przeżyłem Urbańskiego,Zienkiewicza,
  Warzechę,Janeckiego,Lichocką - to i przeżyję Pośpieszalskiego.
  A to on już nie siedzi w tym namiocie smoleńskim na Krak.Przedm.??

 • eu-antonio

  0

  GĘBA TAKA SAMA KRETYŃSKA JAK KACZORA

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 4 razy 2

  Bolka przed sąd !

 • mrrafi

  Oceniono 2 razy -2

  Pożyjemy, zobaczymy, nie uprzedzajmy faktów. Ja "Bliżej" mimo wszystko oglądam. I będę to robić. Podobnie jak program TV publicznej " Tomas Lis na żywo", a w TV komercyjnej "Kropka nad i". Aha, nie ma żadnej "trójki", to tylko zwyczajowa nazwa. "TVP 3" to publiczna TVP Info, którą cenię za rzetelność, choćby publicystyczny magazyn "Minęła dwudziesta". "Infodziennik" o 22:30 jest najlepszy, prócz "Wydarzeń" Polsatu.

 • drozd215

  Oceniono 1 raz 1

  Jedyna dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu w Polsce to, "Przemysł Pogardy".
  Tak było za komuny i tak jest dzisiaj.
  A podobno jesteśmy lepiej wykształceni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje