Co Pospieszalski chce pokazać w rocznicę stanu wojennego?

Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. W rocznicę wybuchu stanu wojennego Jan Pospieszalski chce zaatakować w programie "Bliżej" w TVP 3 Lecha Wałęsę za rzekomą współpracę z SB - pisze "Gazeta Wyborcza".
Dziennik dotarł do konspektu programu. Temat: "Czy konsekwencje stanu wojennego trwają do dziś?". Fragment: "Dlaczego do dziś żyjemy w schizofrenii, w której badacze pokazują jednoznaczne dowody na współpracę Lecha Wałęsy z SB, a sądy orzekają, że nie wolno nazywać Wałęsy zarejestrowanym tajnym współpracownikiem SB". Goście: m.in. Sławomir Cenckiewicz.

Według "Gazety Wyborczej" kierownictwo TVP 3 ma zastrzeżenia do przedstawionego przez Pospieszalskiego konspektu programu. - Twórca ma prawo do niezależności, ale to jest telewizja publiczna i nie możemy sobie pozwolić na tak otwartą manipulację - mówi "GW" dziennikarz "Trójki".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Leszek Miller Politycy kpią z prezesa PiS: "Może nadrobić i internować pana Kaczyńskiego, chociaż na kilka dni"
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: To, że mnie nie internowali, było dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem
Komentarze (246)
Co Pospieszalski chce pokazać w rocznicę stanu wojennego?
Zaloguj się
 • t0maszek44

  Oceniono 445 razy 395

  Proszę znlazł się następny bojownik o wolność i demokrację. Lata 70 spędził w trasach koncertowych min w ZSRR, NRD i Kubie, później grał Woo Boo Doo, Voo Voo. A jak już upadła komuna to wydał płytę z kolędami i śmiało z podniesioną przyłbicą rozlicza wszelakij maści "zdrajców"

 • minipolak

  Oceniono 339 razy 269

  Pospieszalski. Wybitny umysl ale brak mu inteligencji.
  Umiejetnosc gadania jak on mieli cinkciarze.
  On jest takim tanim typem ktorego trzeba zignorawac.
  Co robil Pospieszalski w latach 70-tych -80tych.
  Gral na balajace.
  Zwykly gnoj.

 • adwach

  Oceniono 260 razy 220

  Ocho kolejny, który "walczył" o Polskę w 1981 r. :)

  Pewnie tez tak go internowali jak Jarusia.

 • fajny_indygo22

  Oceniono 222 razy 186

  To karlowatosc i bezsilnosc Kaczynskich zrodzila "Bolka" ,to nienawiesc i zazdrosc posunela blizniakow do tej chaniebnej prowokacji stworzenia "Bolka". Bolek nigdy nie istnial, to produkt chorych psychopatow bazujacych na naiwnosci rodakow. Kler wspomagajac psychopatow podciol tylko galaz na ktorej siedzi.Kiedy guru PiSu bedzie mial calkowity odjazd (mentalny) to cala ta sekta jak domek z kart......odejdzie w niebyt .

 • 3.janusz

  Oceniono 166 razy 146

  BŁAGAM !!!
  Nie pokazujcie tak rano tej obrzydliwej gęby FAŁSZYWCA - śniadania potem zjeść nie można.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 151 razy 145

  a mnie dręczy inne pytanie :dlaczego SB (pomimo że pracowali tam fachowcy - w przeciwieństwie do "dziuni" z CBA) go wtedy nie internowało ? i mozliwe odpowiedzi na to pytanie

  1. był im potrzebny na wolności aby naprowadzał ich na ukrywajacych się ?
  2. tatuś był taki mocny że nie pozwolił zamknąć drugiego syna?
  3, teczka była prawdziwa ?

 • leszekzgd

  Oceniono 85 razy 73

  Coś mnie się wydaje, że niejaki Wyszkowski przegrał już kilka procesów o zniesławienie Prezydenta Wałęsy.Czyżby Pospieszalski i inni z tej telewizji chcą do Wyszkowskiego dołączyć?

 • texeira

  Oceniono 43 razy 37

  Bywam tu i ówdzie na Zachodzie. Otwarcie mówiąc, opinia tam jest następująca : komunizm obalili dzielni berlińczycy, Helmut Kohl, Vaclav Havel i Michail Gorbaczow.I w takiej właśnie kolejności. Kiedy w Szwecji usiłowałem dodać „Solidarność”, usłyszałem grzecznościowe „Oh tak, Solidarność”, ale potem odwołał mnie na stronę pewien prof. z Uniwersytetu Sztokholmskiego i powiedział „My wiemy, ze u was był taki ruch Solidarność i nawet rząd antykomunistyczny, ale wy sami mówicie, ze to wszystko byli agenci tajnej policji komunistycznej”. W Wlk.Brytanii usłyszałem od dyrektora działu informatyki w sporym banku w City, ze w 1981 roku cała „Solidarność” to była „walka między dwoma frakcjami w partii komunistycznej” a jedna z nich „z pomocą agentów tajnej policji” stworzyła „rzekomo wolny” związek zawodowy żeby skompromitować tą pierwsza przed Moskwą i „ogłupić Zachód”. Kiedy zbaraniały spytałem, kto mu to powiedział, odrzekł że „jeden z dużych klientów banku z Polski, któremu powiedział to profesor, mający dostęp do tajnych akt komunistycznej policji politycznej”. Mojemu koledze pracującemu w USA powiedział urzędnik Departamentu Stanu, ze Havel obali ł komunizm „Solidarność” była organizacją „tajnej komunistycznej policji i KGB” i „tak mówią Polacy z najnowszej emigracji”, którzy mają jeszcze mówić że „CIA niepotrzebnie wydawała na Solidarność pieniądze”, co w USA szokuje, bo pieniędzy tych nie wydawała CIA tylko Departament Stanu.
  Jednym słowem – macie, cieszcie się tym goovnem, które udało się wam skutecznie wyeksportować za granicę, sami to spowodowaliście, już tego nie odkręcicie…
  Nigdy tego nie robię, nie daję tego samego w dwóch wątkach, ale teraz robię wyjątek - sami się o to prosicie, macie, co chcecie,a nie drzyjcie potem gęby na Zachodzie że was nie doceniają i mają za nic, bo solidnie sobie na to zapracowujecie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje