Generał Jaruzelski w szpitalu. Córka: "Ojciec miał krwotok"

12.12.2012 19:34
Gen. Wojciech Jaruzelski

Gen. Wojciech Jaruzelski (Fot. Michał Mutor / Agencja Gazeta)

- Kilka godzin temu ojciec został zabrany karetką do szpitala ze względu na bardzo silny krwotok z nosa. To kolejny raz w ciągu ostatnich dni - powiedziała Monika Jaruzelska. Jak tłumaczyła, okazało się, że pomoc, jakiej poprzednio udzielano generałowi w domu, tym razem okazała się niewystarczająca i Jaruzelski musiał trafić do szpitala.
Monika Jaruzelska podkreśliła, że nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. - Ojciec jest bardzo osłabiony, właściwie o własnych siłach nie jest w stanie się poruszać, a tak silny krwotok powoduje jeszcze większe osłabienie - powiedziała.

Z powodu raka życie Jaruzelskiego toczy się między domem a szpitalem. - Bardzo źle się czuję, dlatego prawie wcale nie wychodzę z domu. Jestem za słaby, żeby gdzieś pojechać czy aktywniej spędzać czas - mówił w połowie maja jednej z gazet .

W ubiegłym roku lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie zdiagnozowali u byłego prezydenta złośliwego raka. Okazało się, że to chłoniak, rozpoczęto chemioterapię. Jaruzelski przechodził ją ciężko. - Mąż czuje się bardzo słabo, jest wycieńczony. Nic nie je. Oprócz choroby jest wykończony tym wszystkim, co się wokół niego dzieje, tym ciągłym upokarzaniem, ciąganiem po sądach. To nie daje mu spokoju - mówiła jeszcze w zeszłym roku żona generała.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80., przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90. W czwartek przypada 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jak co roku w noc poprzedzającą rocznicę przed domem Jaruzelskiego w Warszawie odbywa się manifestacja.

Zobacz także
Komentarze (476)
Generał Jaruzelski w szpitalu. Córka: "Ojciec miał krwotok"
Zaloguj się
 • kozaczek3

  Oceniono 98 razy 58

  Ja byłem internowany!
  Mimo tego nie mam żalu do Generała Jaruzelskiego.
  Uważam go za męża stanu.
  Ci wszyscy współcześni piewcy absolutnej prawdy i najprawdziwszego patriotyzmu mogą
  Panu Generałowi wyczyścić buty!!!!
  Amen.

 • nepak

  Oceniono 99 razy 53

  Kim jesteście, plujący na chorego człowieka ? Kiedyś to plucie do was wróci, będziecie też opluwani.

 • korcia2000

  Oceniono 92 razy 50

  Miłosierni katolicy pastwią się nad chorym, starym człowiekiem. Jak Chrystus przykazał.....

 • sprzedanyzamlodu

  Oceniono 96 razy 50

  Ostatni przywódca Polski, ktory myślał o Polsce.
  Po nim byli już tylko złodzieje, wyprzedawczyki polskiej własności i sługusy obcych interesów.

 • calmy

  Oceniono 98 razy 48

  Przyzwoity człowiek, biorąc pod uwagę okoliczności i warunki w jakich przyszło mu podejmować trudne decyzje. Mam nadzieję, że nikt go nie będzie więcej upokarzał.

 • tadomowakura

  Oceniono 83 razy 47

  Życzę Panu Prezydentowi
  Wojciechowi Jaruzelskiemu
  odzyskania maksimum zdrowia.
  Jest Pan dla mnie (i wierzę, że nie tylko dla mnie)
  człowiekiem honoru któremu Polska wiele zawdzięcza...

 • peppers01

  Oceniono 66 razy 44

  Biedny stary czlowiek. Czlowiek, ktory w ciezkich czasach mial odwage. Chcial zmienic Polske. Na lepsze. Wyszlo jak wyszlo ale byc moze to wlasnie dzieki temu czlowiekowi mozemy dzis cieszyc sie wolnoscią w obecnycm kształcie. Być może to własnie ten czlowiek uratował Polskę przez Radzicką inwazją. Losy Polski i Europy są i były bardzo złożone. Nie ma i nie było czarno-białych decyzji. Łatwo jest oceniać i krytykować ludzi z perspektywy czasu i ciepłego fotela. Gorzej samemu zdobyc się na głębszą refleksje lub co gorsza podejmować tak wązne decyzji przed jakimiw przeszłości musiał stawać Pan generał.
  O ile mogę jeszcze zrozumieć rozgoryczenie osób z pokolenia stanu wojennego (pokolenia które na własnej skórze odczuło wszelkie trudy tamtego okresu) o tyle irytują mnie Ci wszyscy mlodzi ludzie, ktorzy pamietajac stan wojenny jedynie z opowiadan i ksiazek (ktroych wiekszoc z nich pewnie wogole nie czytala) , zindoktrynowani przez prawa strone naszej sceny politycznej, opluwają co i rusz starego schorowanego czlowieka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje