Wenezuela: Chavez w złym stanie po operacji. "Powrót do zdrowia będzie trudny"

12.12.2012 18:52
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez podczas wiecu wyborczego

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez podczas wiecu wyborczego (Fot. JORGE SILVA REUTERS)

Hugo Chavez jest w złym stanie - taki wniosek płynie z oświadczenia wiceprezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Maduro wystąpił w państwowej telewizji. Z poważną, smutną miną apelował do narodu o modlitwy, nawoływał do jedności i podkreślał: "rekonwalescencja Chaveza będzie bardzo skomplikowana". - Wczorajsza operacja prezydenta była trudna - przyznał Maduro.
- Wczorajsza operacja była skomplikowana, trudna i delikatna. Rekonwalescencja również będzie skomplikowana - mówił Maduro. Wiceprezydent prosił Wenezuelczyków o jedność w modlitwie, apelował, by nie tracili wiary, że ich prezydent wróci do zdrowia.

Wczoraj Hugo Chavez przeszedł kolejną operację w związku z chorobą nowotworową. To już czwarty zabieg, od kiedy w czerwcu 2011 r. u prezydenta Wenezueli zdiagnozowano raka. W sobotę, dzień po powrocie z nieudanego leczenia w Hawanie, Chavez po raz pierwszy wspomniał publicznie o ryzyku śmierci lub komplikacji, które mogą uniemożliwić mu wypełnianie obowiązków głowy państwa. Podkreślił, że w razie takiej sytuacji, obowiązki powinien przejąć wiceprezydent Nicolas Maduro.

Obecna kadencja Chaveza upływa 10 stycznia 2013 r. W wyborach z 7 października bieżącego roku został on wybrany na kolejną sześcioletnią kadencję.

Zobacz także
Komentarze (34)
Wenezuela: Chavez w złym stanie po operacji. "Powrót do zdrowia będzie trudny"
Zaloguj się
 • eber1

  Oceniono 74 razy 6

  Dużo zdrowia Panie Prezydencie !

 • walkaklas

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli rak z przerzutami na narządach wewnętrznych to tylko kwestia czasu. Takie jest życie i miliarderzy umierają a kolejne operację, chemia to tylko przedłużanie agonii, w 97 % nie warto.

 • kwiecien45

  Oceniono 38 razy 4

  Chavez to druga po Fidelu Castro jeszcze żywa ikona amerykańskiej rewolucji ludowej. Ojciec święty Jan Paweł II szanował obydwu. Oni dają nadzieję milionom ludzi żyjącym w nędzy i poniżeniu, że można żyć inaczej. Oby Chavez wyzdrowial. Zawsze jest nadzieja.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 16 razy 4

  A co miał powiedzieć?, że była łatwa?

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 54 razy 2

  Ja stoję po stronie Chaweza i wszystkich ludzi sprawiedliwych - którzy dbają o swój kraj i pomagają słabszym.

 • maksimum

  Oceniono 1 raz 1

  Rudy Giuliani mial raka prostaty w 2000 roku czyli dostal go w wieku 56 lat jak Chavez.
  Chavez w wieku 58 lat zmarl a Giuliani ma juz 69 i po raku ani sladu.
  Gdyby Chavez leczyl sie w USA a nie na Kubie to tez by zyl,ale przez te kretynstwa ktore wygadywal na USA nikt go tam nie chcial leczyc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje