Ocieplanie wizerunku Donalda Tuska. Premier w spocie PO jak ojciec narodu [WIDEO]

Kadr ze spotu PO - starsza pani i Donald Tusk

Kadr ze spotu PO - starsza pani i Donald Tusk (fot. Youtube/PlatformaTV)

Na dzień przed marszem PiS w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego PO opublikowała spot, który w założeniu miał - w kontrze do "dzielącego Polaków" przekazu Jarosława Kaczyńskiego - ukazać Polaków jako naród trzymający się razem i potrafiący usiąść bez kłótni przy wspólnym stole. Film pokazuje jeszcze jedno: Donalda Tuska niemal jak ojca narodu.


Spokojny, zatroskany głos. Najpierw podłożony pod zdjęcia fetujących biało-czerwonych kibiców, potem pod obrazki ludzkiej solidarności z czasu powodzi, a wreszcie pamiętną mapę Europy z Polską jako "zieloną wyspą" pośród morza kryzysu gospodarczego.

I kolejna krótka migawka: czynna autostrada, robotnicy na budowie. A potem na ekranie pojawia się premier - ściskający dłonie "prostym ludziom", nawołujący do zgody i współpracy.

Spot PO odpowiedzią na marsz PiS

Taki obraz, wyprodukowany przez Platformę Obywatelską, wyemitują dziś wieczorem ogólnopolskie telewizje. Skąd w PO pomysł na taki spot? Jak podało Radio Zet, ma to być odpowiedź na działania Jarosława Kaczyńskiego i polityczną narrację, którą stosuje lider PiS.

Według partii rządzącej lider opozycji Polaków dzieli. Najwyraźniej więc PO postanowiła przeciwstawić mu wizerunek swojego lidera jako tego, kto "łączy". "My Polacy jesteśmy wielkim narodem. I silnym, kiedy trzymamy się razem. Razem możemy nieść pomoc, budować, wygrywać, bawić się i świętować" - mówi Tusk.

Spot wieńczy wygłoszona przez Tuska na tle świątecznych dekoracji zachęta do zgodnej rodzinnej celebracji nadchodzących świąt. "Zbliża się Boże Narodzenie. Usiądźmy przy jednym stole jak jedna, polska rodzina i już zawsze trzymajmy się razem" - kończy premier.

Marsz PiS 13 grudnia. Wolność w Polsce jest zagrożona

13 grudnia ulicami Warszawy przejdzie zapowiedziany kilka dni temu przez Jarosława Kaczyńskiego marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. Marsz ma z jednej strony upamiętniać kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale z drugiej ma też być wyrazem sprzeciwu wobec negatywnych tendencji, jakie występują - według opozycji - w Polsce. W ocenie prezesa PiS wolność w Polsce jest dzisiaj zagrożona, "z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana".

Zobacz także
 • Marsz Solidarności i niepodległości zorganizowany przez PiS z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego PO uprzedza marsz PiS i wypuszcza spot telewizyjny. "Polacy jako naród trzymający się razem"
 • Ryszard Czarnecki PiS będzie ściągać kominiarki policjantom podczas Marszu Wolności
 • Donald Tusk, Rada Krajowa PO, 2011 Tusk straszy PiS-em. "Jesteśmy po to, żeby te groźby nie stały się faktem"
Komentarze (136)
Ocieplanie wizerunku Donalda Tuska. Premier w spocie PO jak ojciec narodu [WIDEO]
Zaloguj się
 • suwakwrozporku

  Oceniono 131 razy 97

  Fajna reklama. Tylko konwoju tirów z Coca-Colą zabrakło!!!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 81 razy 55

  "Ocieplanie wizerunku Donalda Tuska. Premier w spocie PO jak ojciec narodu"

  Raczej oslodzenie bo Donek ma dobrą prasą i nie trzeba nic ocieplać. Trzeba tylko pamietac że przy dużej ilości słodkiego można mieć nudności....

  ... a po nich jak wiadomo to się rzyga.:)))

  Tak pod rozwagę pijarowcom pana premiera.

 • na_grobli

  Oceniono 58 razy 32

  To już było! Przecież właśnie spoty o podobnym przesłaniu pokazywała w 1981 i 1982 telewizja Jaruzelskiego i Urbana. Po wprowadzeniu stanu wojennego.
  Jaruzel zatroskany wśród włókniarek łódzkich, wśród rolników - też taki ojciec dobrotliwy...
  .
  Śmiać się czy płakać?

 • unterhose

  Oceniono 47 razy 31

  Dziś przeczytałem o prezentach, które rozdał tym, którzy do pomnożenia PKB palcem nie kiwneli. 41 mln., by można było zasiąść przy wspólnym stole. Ma nasz Prime Minister, poczucie humoru. Opowiem o tym mojej sąsiadce, która zapewne zechce się zrewanżować życzeniami mając do dyspozycji całe 700 zł emerytury.

 • lexisnexis

  Oceniono 75 razy 25

  Coraz większa bieda, coraz więcej afer zamiatanych pod dywan. Coraz więcej opresji rozmaitych służb przeciw Polakom.

  Marnotrawienie pieniędzy podatników!

 • niewolnica.z.pisu

  Oceniono 45 razy 19

  zwalniani pracownicy z Tych i Bierunia bardzo dociepliliby tuska
  może nie płacic agencji pr, pojechac i ogrzać się za darmo?

 • inv28

  Oceniono 41 razy 15

  Bardziej do mnie przemawia pokazywanie własnych osiągnięć niż wskazywanie niedociągnięć innych.
  Zwłaszcza gdy osiągnięcia widać gołym okiem, a niedociągnięcia są mocno naciągane.

 • lodzermensz1

  Oceniono 107 razy 15

  Z tym ojcem narodu to nieco przegięliście.
  Jakoś nie poczułem potrzeby dania Donkowi buzi.
  Ale kierunek słuszny - niech Kaczyński kreuje się na rewolucjonistę. Donek powinien prowadzić własną narrację i na ile to możliwe ignorować pieniacza.

 • errata_net2

  Oceniono 46 razy 14

  Głupi tytuł. Co to za "ocieplanie wizerunku" p. Premiera? Polsce potrzebny rozłam i podziały czy jedność? Marnym pismakom przydają się awantury, bo z pustej głowy nie mogą wydłubać choćby cienia myśli, a awantura jest okazją do załapania się na wierszówkę. A kiedyż to p. Premier zachęcał do rozłamu? Czy głos rozsądku już nie jest w cenie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje