Sikorski: Kaczyński wie, że już nie będzie premierem. Dlatego gra kartą niemiecką

11.12.2012 20:41
- Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem, bo gdyby miał nim być, to takie wypowiedzi utrudniłyby mu prowadzenie normalnych relacji międzypaństwowych. On gra na to, aby być na wieki wieków przywódcą partii opozycyjnej - Radosław Sikorski skomentował w TVN24 słowa prezesa PiS o potrzebie ograniczenia praw mniejszości niemieckiej w Polsce.
Szef MSZ przypomniał w "Faktach po Faktach", że Jarosław Kaczyński nie pierwszy raz kontrowersyjnie wypowiada się o Niemcach. - Przegrał ostatnie wybory, grając m.in. kartą niemiecką. Wydaje mi się, że ona jest już nieskuteczna, a szczególnie gdy jest używana w tak prymitywny sposób. Ta metoda, że uznamy część naszych obywateli za zakładników innego państwa, jest rodem z innej epoki - ocenił Sikorski.

- Takie wypowiedzi to dowód, że Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem, bo gdyby miał nim być, to takie wypowiedzi utrudniłyby mu prowadzenie normalnych relacji międzypaństwowych. On gra na to, aby być na wieki wieków przywódcą partii opozycyjnej. Inaczej jest to nieracjonalne - stwierdził Sikorski.

"PiS chce zdobyć władzę na zohydzaniu rządu ws. Smoleńska"

Szef MSZ odniósł się także do zarzutów opozycji, że - prosząc szefową dyplomacji UE Catherine Ashton o podniesienie w rozmowach z Rosją kwestii powrotu wraku TU-154 do Polski - obnażył bezradność kraju. - PiS chce zdobyć władzę na zohydzaniu rządu ws. Smoleńska. Najpierw kierują dziesiątki interpelacji o to, co rząd robi, a gdy ja pokazuję działania - też im się nie podoba - powiedział Sikorski.

Pytany o krytykę ze strony Hanny Gronkiewicz-Waltz w tej sprawie, minister zaznaczył: - Rozmawiałem już z panią prezydent. Powiedziała, że była zaskoczona pytaniem dziennikarki i tak niezbyt zręcznie się wypowiedziała.

Sikorski dodał, że krytykowanie go za zwrócenie się do UE o pomoc w sporze z Rosją jest równoznaczne z brakiem wiedzy na temat podstawowych reguł dyplomacji. - Wyczerpaliśmy możliwości działania dwustronnego w kwestii zwrotu wraku. Jeśli jest sprawa niezałatwiona, to podnosimy ją na kolejne, coraz wyższe szczeble. To jest elementarz dyplomatyczny - zaznaczył.

Zobacz także
Komentarze (244)
Zaloguj się
 • pelikannet

  0

  Mysle ze dr prawa Jaroslaw Kaczynski bedzie szybciej Premierem niz Sikorski Prezydentem. Moze Sikorski zrobi marsz razem z Frasyniukiem i zademonstruje ze swymi zwolennikami przeciwko Kaczynskiemu pod pomnikiem Dmowskiego - wtedy obaj beda skuteczniejsi i wiarygodniejsi niz ich szczek w przyrzadowych mediach. Alez oni sie boja Kaczyskiego - strach ma wielkie oczy. Komunisci=ateisci laczcie sie.

 • kczyna

  0

  To on taki Polak,że gra niemieckimi kartami?

 • andrewpiotr

  0

  Panier Sikorski. Rosjanie już dawno oddaliy wasz wrak samolotu, lecz jest mały problem do załatwienia. Po prostu , trzeba zapłacić rachunek na niemała kwotę, który wam wystawili Rosjanie za wszystkie działania po katastrofie, a to uprzątniecie zwłok ich transport i identyfikacja,ochrona terenu i parkowanie wraku. Zapłaćcie za to a wrak już jutro na własny koszt możecie sobie zabrać.

 • abhaod

  0

  sikorski już wie, że będzie preziem
  wpolityce.pl/wydarzenia/42476-staniszkis-sikorski-gowin-i-giertych-prowadza-gre-na-przyszle-przejecie-platformy-wehikulem-neo-uwazak

 • cichwoda

  Oceniono 1 raz 1

  "Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem", Radek byl zaskoczony pytaniem. Powinien uwazac co mowi bo go moze dosiegnac "klatwa Smolenska"...

 • filmik2000

  0

  Antyniemiecko jodłujący prezes Jarosław ;) www.youtube.com/watch?v=grfTmZEAxc4

 • szczuras99

  Oceniono 1 raz -1

  Sikorski zeby sie przypodobac PiS-wi zaczal sie wyglupiac ze smolenskiem . Jakby na to nie spojrzec to apelowanie do zagranicy o przeprowadzenie sledztwa swiadczy tylko o slabosci rzadu .

 • chynek

  Oceniono 1 raz 1

  Która wersja prawdziwa?
  Cytaty: Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem
  PiS chce zdobyć władzę na zohydzaniu rządu ws. Smoleńska

 • smith81

  Oceniono 2 razy 0

  Żebyś się Zdradek nie zdziwił jak ludzie pogonią ciebie i twoją złodziejską chołotę....a wy zdajecie sobie sprawę z tego że to wasz koniec???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje