CBA wejdzie do Centrum Zdrowia Dziecka?

Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka (Fot. Stefan Romanik/AG)

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza zawiadomienia CBA po zakończeniu kontroli w Centrum Zdrowia Dziecka - poinformowało Radio Zet. W szpitalu trwa kontrola, która ma wyjaśnić, czy doszło do nieprawidłowości w zarządzaniu jego majątkiem.
Kontrolerzy chcą wyjaśnić wiele decyzji byłego już, wieloletniego szefa centrum Macieja Piróga. Chodzi m.in. o ogromny dług, który w ponad połowie jest w rękach firm handlujących długami szpitali. Wątpliwości wzbudza głównie to, że przez ponad 3 lata pełnomocnikiem Piróga była osoba, która równocześnie pełniła funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki Magellan handlującej właśnie długami szpitali. Centrum Zdrowia Dziecka jest winne Magellanowi ponad 62 mln zł.

To niejedyne niejasności, jakimi zajmuje się kontrola. Urzędników zainteresował też wart 8 mln zł kontrakt, podpisany przez szpital z jednym z ordynatorów pracujących w CZD. Umowa opiewała na 8 milionów złotych, a całe zadłużenie sięga aż 200 mln.

Ratunkiem dla zadłużonego Centrum ma być plan naprawczy polegający na cięciach wynagrodzeń i redukcji zatrudnienia. Pensje mają zostać obniżone o 8 procent, a pracę straci około 100 pracowników. Zwolnienia obejmą administrację i obsługę, nie dotkną lekarzy i pielęgniarek. Według ekspertów, aby wyjść na prostą, kierownictwo powinno zwolnić ponad 500 pracowników.

Więcej na stronie Radia Zet

Zobacz także
 • Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu Centrum Zdrowia Dziecka wstrzymuje niektóre zabiegi
 • Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu Centrum Zdrowia Dziecka tnie usługi. Dług to 200 mln zł
Komentarze (62)
CBA wejdzie do Centrum Zdrowia Dziecka?
Zaloguj się
 • krzysiozboj

  Oceniono 78 razy 74

  Oj tam, oj tam, czepiacie się poważnych biznesmenów miast łapać przestępców sprzedających marchewkę na straganie bez wystawiania paragonów.

 • supertlumacz

  Oceniono 56 razy 54

  Wątpliwości wzbudza głównie to, że przez ponad 3 lata pełnomocnikiem Piróga była osoba, która równocześnie pełniła funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki Magellan handlującej właśnie długami szpitali. Centrum Zdrowia Dziecka jest winne Magellanowi ponad 62 mln zł.

  Sądy i prokuratury nie wiedziały?

 • cypich

  Oceniono 29 razy 29

  Wątpliwości wzbudza głównie to, że przez ponad 3 lata pełnomocnikiem Piróga była osoba, która równocześnie pełniła funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki Magellan handlującej właśnie długami szpitali.

  no to chyba jasne dlaczego CZD nie miał kasy, obojętnie ile tam się włoży to wszystko zniknie.

 • 1234qwerty

  Oceniono 42 razy 28

  Przecież to trwało lata całe więc pytam gdzie był nadzór, instancje kontrolne nad tym prywatnym folwarkiem Kto odda przesrane pieniądze przez tego pana i jego kolesi. Jak znam życie to są oni golcami mającymi tylko na waciki i suchy chleb. ŻENADA. Panie Tusk czy pan jeszcze nad czymś panuje ????? czy jest zwykłą marionetką.

 • kapitan_marchewa

  Oceniono 31 razy 23

  Będą zdjęcia agentów z imprezy przed akcją?
  Tylko żeby koszul nie przepocili.. ;)

 • klarneta8

  Oceniono 28 razy 16

  Dlugu narobil dyr. mianowany przez PIS, wiec sie odczepcie od PO. Niech CBA dziala i donosi do prokuratury. Powodzenia.

 • banan125

  Oceniono 15 razy 13

  niezłe lody kręcił pan Maciej Piróg w CZD ale kino !!!!

  - czy to brat tego z Lotu - MArcina ? niezła rodzinka !

  może i jemu trzeba się przyjrzeć co on w tym Locie robi ????

 • tylk0p0

  Oceniono 18 razy 8

  Służba zdrowia na poziomie jakiego takie tuzy jak Burkina Faso czy Birma nigdy nie osiągną a głupi kaczor chce odwoływać ministra przeżuta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje