CBA wejdzie do Centrum Zdrowia Dziecka?

11.12.2012 15:04
Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka (Fot. Stefan Romanik/AG)

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza zawiadomienia CBA po zakończeniu kontroli w Centrum Zdrowia Dziecka - poinformowało Radio Zet. W szpitalu trwa kontrola, która ma wyjaśnić, czy doszło do nieprawidłowości w zarządzaniu jego majątkiem.
Kontrolerzy chcą wyjaśnić wiele decyzji byłego już, wieloletniego szefa centrum Macieja Piróga. Chodzi m.in. o ogromny dług, który w ponad połowie jest w rękach firm handlujących długami szpitali. Wątpliwości wzbudza głównie to, że przez ponad 3 lata pełnomocnikiem Piróga była osoba, która równocześnie pełniła funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki Magellan handlującej właśnie długami szpitali. Centrum Zdrowia Dziecka jest winne Magellanowi ponad 62 mln zł.

To niejedyne niejasności, jakimi zajmuje się kontrola. Urzędników zainteresował też wart 8 mln zł kontrakt, podpisany przez szpital z jednym z ordynatorów pracujących w CZD. Umowa opiewała na 8 milionów złotych, a całe zadłużenie sięga aż 200 mln.

Ratunkiem dla zadłużonego Centrum ma być plan naprawczy polegający na cięciach wynagrodzeń i redukcji zatrudnienia. Pensje mają zostać obniżone o 8 procent, a pracę straci około 100 pracowników. Zwolnienia obejmą administrację i obsługę, nie dotkną lekarzy i pielęgniarek. Według ekspertów, aby wyjść na prostą, kierownictwo powinno zwolnić ponad 500 pracowników.

Więcej na stronie Radia Zet

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • folwark_polski

  0

  CBA działa tylko i wyłącznie na zlecenia polityczne tu chce Arłukowicz, natomiast do LOTu Rostowski nie chce bo umaczani kumple z układu. Arłukowicz ty miernoto miej odrobine honoru sprzedawczyku i odejdź zanim naród zdechnie z powodu epidemii

 • diabelskipomiot

  0

  Najgorzej, że ofiarą tego wszystkiego padają dzieciaki. Jak były Święta to musiały się prywatne firmy zrzucać, Novum i inne, żeby dzieciaki dostały chociaż jakieś upominki etc.

 • banan125

  0

  ja bym jweszcze sugerował aby CBA i CBŚ weszło do LOt-u - wszak Marcin i Maciej to bracia Pirogowie !
  - a skutki ich tzw. 'zarządzania' sa opłakane i podobne !
  tak w Locie jak i w CZD.!!

 • cichwoda

  Oceniono 4 razy 0

  "Ratunkiem dla zadłużonego Centrum ma być plan naprawczy polegający na cięciach wynagrodzeń i redukcji zatrudnienia. Pensje mają zostać obniżone o 8 procent, a pracę straci około 100 pracowników. Zwolnienia obejmą administrację i obsługę, nie dotkną lekarzy i pielęgniarek. Według ekspertów, aby wyjść na prostą, kierownictwo powinno zwolnić ponad 500 pracowników."

  Tuskowy program naprawy, zwolnia ludzi zamiast powiesic lotra natychmiast w miejscu pracy, mowi ze Jarek uzywa chore dzieci do walki politycznej a on uzywa je do walki z korupcja

 • cillian1

  Oceniono 3 razy 3

  dobrze że Religa zmarł - bo i on pewnie grzebał w tym gooownie!

  Jaruzelski ma mniej szczęścia!

 • cillian1

  Oceniono 1 raz 1

  tam by się przydał jakiś księgowy - ale taki uczciwy.
  Może jakiś biegły sądowy - ha ha ha!

  No to nic nie znajdą! CBA - to takie same młotki, jak cały sąd, 3/4 lekarzy, nauczyciele - i cały polski Kk!
  O politykach nie piszę - wszak wiadomo, jacy oni uczciwi!

  Wniosek - im niej budżetówki - tym lepiej wszystko działa!

 • szydlo4

  Oceniono 4 razy 4

  Cztery podstawowe mafie wykańczają Polskę i Polaków, są to:
  1. watykańska
  2. ekarska (chociaż jest mały % porządnych lekarzy)
  3. sądownicza (chociaż jest mały % porządnych sędziów i prokuratorów)
  4. profesorów szkół wyższych.

  CBA ma dużo roboty, pod warunkiem jednak aby nie działało z pobudek politycznych.

 • swan_ganz

  Oceniono 3 razy 3

  "Urzędników zainteresował też wart 8 mln zł kontrakt, podpisany przez szpital z jednym z ordynatorów pracujących w CZD. Umowa opiewała na 8 milionów złotych, a całe zadłużenie sięga aż 200 mln."

  rozumiecie coś z tego? Czy to znaczy, że te dwieście milionów zadłużenia CZD to wynagrodzenie dla jednego tylko lekarza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje