"To uderzenie w najczulszy punkt. Szkoda słów". Po decyzji wałbrzyskich radnych

- Pan prezydent uderza nas, przedsiębiorców, w najczulszy punkt - oburza się właścicielka sklepu nocnego Magnum, a szef jednej z restauracji mówi wprost: Szkoda słów. Gdyby to był poniedziałek, to bym klął jak szewc. To reakcje na decyzję wałbrzyskich radnych. Od Nowego Roku po godzinie 23 wałbrzyszanin zakupów - na przykład alkoholowych - w sklepie nie zrobi. Dyskoteki mają być zamknięte już o północy.
Zdaniem właściciela domu weselnego "Pod dębem" "skończy się tym, że wszyscy z Wałbrzycha będą jeździć do sąsiednich miejscowości, a mniejsze firmy będą musiały się pozamykać". - To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Nawet jak goście będą chcieli hałasować i robić burdę po mieście, to zrobią to po godzinie 3 - żali się. Jego dom weselny położony jest w granicach miasta. Stąd poważna obawa, że biznes przestanie się kręcić.

- Naszym kosztem chce się osiągnąć nie wiadomo jaki cel. Pan prezydent uderza nas, przedsiębiorców, w najczulszy punkt. Wie, że zarobić możemy tylko w nocy, kiedy wszystkie dyskonty i markety są zamknięte - grzmi właścicielka sklepu nocnego Magnum.

- Poza tym prezydent wspiera zagraniczny kapitał. Będzie czynne tylko Tesco, które jest zaraz poza granicą miasta. Ograniczona zostanie wolność nie tylko handlu, ale każdego z nas - uważa. - Dlaczego pan prezydent narzuca mi, że mam w nocy robić zakupy tylko w Tesco? Ja na przykład nie popieram przedsiębiorstw, które wywożą z Polski pieniądze. Na pewno będziemy się od tego odwoływać - dodaje oburzona.

"Nie chce mi się wierzyć"

W decyzję wałbrzyskich radnych nie może uwierzyć właściciel jednej z restauracji w centrum miasta. - Szkoda słów, zrobili tak, jak chcieli, i koniec. Gdyby to był poniedziałek, to bym klął jak szewc. Po świętach w nowym roku będzie karnawał. To jeden z okresów, kiedy możemy zarobić, by następnie przetrwać trudniejszy czas, a tu taki klops. Nie wyobrażam sobie, jak to będzie. Wciąż nie chce mi się wierzyć, że to bezsensowne zarządzenie wejdzie w życie - mówi nam wyraźnie zrezygnowany.

Właściciel innej restauracji dodaje jeszcze, że Wałbrzych to nieduże miasto. - I tak jest nam trudno tutaj przetrwać. Ja kilka lat temu wróciłem z emigracji i zainwestowałem swoje pieniądze. Nie jest łatwo, ale teraz to sobie tego po prostu nie wyobrażam.

Wałbrzyscy radni zdecydowali, że od Nowego Roku o godz. 23 będą zamykane sklepy w mieście, a o 24 dyskoteki. Podobno zrobili to na prośbę mieszkańców, którym nie podobały się hałas, pijaństwo i imprezowicze na ulicach.

Zobacz także
 • Radni Wałbrzycha zdecydowali: sklepy czynne do 23, kluby do 24. "Bzdura", "idiotyzm", "melinę otwieram!"
 • GIS wprowadza prohibicję na wysokoprocentowy alkohol z Czech
 • Odpowiedź twierdząca na dwa pytania może świadczyć, że masz problem z alkoholem Integracja bez alkoholu? Ośrodki szkoleniowe sprzedają alkohol wbrew prawu
Komentarze (79)
"To uderzenie w najczulszy punkt. Szkoda słów". Po decyzji wałbrzyskich radnych
Zaloguj się
 • krzyhalski

  Oceniono 316 razy 270

  Wałbrzychowi gratulujemy prezydenta Idioty!!

 • dziadekjam

  Oceniono 206 razy 186

  Tym ograniczeniem nie są objęte stacje benzynowe.
  Zapytam głupio, czy to w celu podniesienia bezpieczeństwa na drogach?Podejrzenie o łapówki nawet przez głowę mi nie przeszło...

 • lajosz3

  Oceniono 166 razy 136

  Panowie radni, co tak skromnie ?

  Idźcie na całość.

  Proponuję wprowadzić zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami w granicach miasta od godz. 18:00 do 4 rano.
  Przecież takie samochody, to dopiero zagrożenie, a hałas jaki wytwarzają, że o smrodzie nie wspomnę.
  No a tym restauratorom nie odpuszczać.
  Można by np. zakazać używania noży stołowych, a nóż (nomen-omen) jakiemuś gościowi przyjdzie do głowy zadźgać jakiegoś radnego ?
  No i przede wszystkim zakazać śniegowi padania, bosz przecie ludziska nogi łamią, auta (te które będą jeździć w wyznaczonych godzinach) co i rusz powodują kolizje, a nawet wypadki.

  Wszystkim wałbrzyskim radnym dedykuję tę oto pieśń, aktualną zawsze.
  www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8

 • raster10

  Oceniono 128 razy 114

  Romek !! Może alkochol od 13tej, a po 21 godzine policyjną? Ty pacanie mączny.

 • calli

  Oceniono 117 razy 97

  Niegramotnym, idiotom, niepełnosprytnym, przygłupom i radnym Wałbrzycha tłumaczę:

  Zakaz sprzedaży alkoholu po 22-giej w wielu krajach Europy Zach. ma na celu nie ograniczenie konsumpcji czy mityczne przeciwdziałanie alkoholizmowi młodzieży i dzieci poczętych, ale zwiększenie zysku właścicieli lokali gastronomicznych podających również alkohol, lecz przede wszystkim płacących podatki dla miejskiej kasy. W tym celu np. w UK licencje dla pubów ograniczone są do 23.00 lub 2.00, zaś dla klubów nawet do 6.00 - koszt takiej licencji i wymagania są zwykle różne (dłużej-droższa), ale nikomu nie przychodzi do głowy walczyć z wiatrakami i np. wywlekać spitych weselników o 3 nad ranem z weseliska, bo fałszujący wybory radni tak sobie zażyczyli xD

  Takie rzeczy tylko w durnej Polsce (i Wałbrzychu).

 • staalkeer

  Oceniono 94 razy 86

  bedzie picie na lawkach i mieszkaniach, inni beda jezdzic do drugiego miasta. Co sprytniejsi restauratorzy bede organizowac sluby otwarte i tyle Co najlepsze w Wałbrzychu rzadzi czlonek po i liberal. Trzeba byc ostatnim kretynem zeby takie cos wprowadzac. ehh

 • hvac1987

  Oceniono 90 razy 52

  A czy koscioly tez zamykaja o 23? Czarni lubia imprezowac a tu taki kwiatek. A moze im wolno bo sa wyjeci spod tego bzdurnego prawa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje