"To uderzenie w najczulszy punkt. Szkoda słów". Po decyzji wałbrzyskich radnych

11.12.2012 15:03
- Pan prezydent uderza nas, przedsiębiorców, w najczulszy punkt - oburza się właścicielka sklepu nocnego Magnum, a szef jednej z restauracji mówi wprost: Szkoda słów. Gdyby to był poniedziałek, to bym klął jak szewc. To reakcje na decyzję wałbrzyskich radnych. Od Nowego Roku po godzinie 23 wałbrzyszanin zakupów - na przykład alkoholowych - w sklepie nie zrobi. Dyskoteki mają być zamknięte już o północy.
Zdaniem właściciela domu weselnego "Pod dębem" "skończy się tym, że wszyscy z Wałbrzycha będą jeździć do sąsiednich miejscowości, a mniejsze firmy będą musiały się pozamykać". - To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Nawet jak goście będą chcieli hałasować i robić burdę po mieście, to zrobią to po godzinie 3 - żali się. Jego dom weselny położony jest w granicach miasta. Stąd poważna obawa, że biznes przestanie się kręcić.

- Naszym kosztem chce się osiągnąć nie wiadomo jaki cel. Pan prezydent uderza nas, przedsiębiorców, w najczulszy punkt. Wie, że zarobić możemy tylko w nocy, kiedy wszystkie dyskonty i markety są zamknięte - grzmi właścicielka sklepu nocnego Magnum.

- Poza tym prezydent wspiera zagraniczny kapitał. Będzie czynne tylko Tesco, które jest zaraz poza granicą miasta. Ograniczona zostanie wolność nie tylko handlu, ale każdego z nas - uważa. - Dlaczego pan prezydent narzuca mi, że mam w nocy robić zakupy tylko w Tesco? Ja na przykład nie popieram przedsiębiorstw, które wywożą z Polski pieniądze. Na pewno będziemy się od tego odwoływać - dodaje oburzona.

"Nie chce mi się wierzyć"

W decyzję wałbrzyskich radnych nie może uwierzyć właściciel jednej z restauracji w centrum miasta. - Szkoda słów, zrobili tak, jak chcieli, i koniec. Gdyby to był poniedziałek, to bym klął jak szewc. Po świętach w nowym roku będzie karnawał. To jeden z okresów, kiedy możemy zarobić, by następnie przetrwać trudniejszy czas, a tu taki klops. Nie wyobrażam sobie, jak to będzie. Wciąż nie chce mi się wierzyć, że to bezsensowne zarządzenie wejdzie w życie - mówi nam wyraźnie zrezygnowany.

Właściciel innej restauracji dodaje jeszcze, że Wałbrzych to nieduże miasto. - I tak jest nam trudno tutaj przetrwać. Ja kilka lat temu wróciłem z emigracji i zainwestowałem swoje pieniądze. Nie jest łatwo, ale teraz to sobie tego po prostu nie wyobrażam.

Wałbrzyscy radni zdecydowali, że od Nowego Roku o godz. 23 będą zamykane sklepy w mieście, a o 24 dyskoteki. Podobno zrobili to na prośbę mieszkańców, którym nie podobały się hałas, pijaństwo i imprezowicze na ulicach.

Zobacz także
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • rr0309

  0

  Za takimi decyzjami nie leży dobro mieszkańców tylko szemrane interesy samorządowców .Dotyczy to całego kraju.

 • readme.txt

  0

  jaka wolnosć? burdy i hałas nocą to ograniczanie wolności większej ilości ludzi. Prawo do ciszy i spokoju posiada każdy z nas.

 • tamerlan80

  0

  Wałbrzych? To tam jeszcze żyją ludzie?

 • watyklan

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem o co ten szum. W Wałbrzychu zrobi się po prostu ciszej i bezpieczniej. Brawo !!

 • santafes

  Oceniono 1 raz 1

  Prezydent zrobil z tego teraz takie kompletne zadupie Polski. Za nic nie chce umniejszac drogiemu Walbrzychowi, ale nie byl on nigdy na mojej liscie miejsc 'do odwiedzenia'. Natomiast teraz to bedzie juz OSTATNIE miejsce na tej liscie.

 • wojtem

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo PO!!! Nastepny oszolom od POpaprancow uszczesliwia rodakow

 • canabissativa

  Oceniono 1 raz 1

  Nigdy, przenigdy nie pojadę do Wałbrzycha! A swoje pieniądze wydam w Pakości na przykład.

 • dvla

  Oceniono 7 razy -1

  w Wielkiej Brytanii po 23 nigdzie nie kupisz alkoholu , w sklepach , supermarketach lub na stacji benzynowej - slepy mogą być czynne ale stoiska alkoholowe zamknięte

  puby w większości zamykają max 24

  No ale wiadomo w Polsce to były stan wojjenny , polak koorwa zawsze musi mieć prawo się napierdoolić

 • madwlad

  Oceniono 5 razy 3

  Witam wszystkich!

  Jestem wałbrzyszaninem i widzę wszystko dokładniej. Tym bardziej, że często imprezuję, a Prima to dla mnie najlepsze miejsce na na bardzo późny, szybki obiad. Ze stolycy można gderać, gdybać i wymądrzać nie znając specyfiki tego miasta. WałbrzyD to na prawdę zupełnie inna bajka! zupełnie inna beczka!

  Jedyne co w tym zakazie bym zmienił to przedłużyłbym godziny otwarcia lokali do drugiej, trzeciej godziny. Imprezy zamknięte za to bez ograniczeń.

  Przybliżając specyfikę tego miasta dodam:

  1. W Wałbrzychu funkcjonuje tylko jedna dyskoteka (na miarę tego miasta :p ). Duża część jej gości to osoby niepełnoletnie. Szczególnie tutaj bardzo łatwo można wyłapać w pysk. Inne lokale bardziej normalne zamykają o 03:00. Wiele osób zjeżdża się tu na afterdopicie. To nie będzie straszny problem jak dzieci będą się bawiły do północy, poza tym ci bardziej agresywni po alkoholu nie zdążą się tyle napić...

  2. Istnieje w Wałbrzychu skup złomu czynny całą dobę. Po co? Kto musi sprzedawać złom w nocy??? Złodzieje! Trefny towar trzeba jak najszybciej upłynnić (dosłownie upłynnić, w %%). Wszystkie papierki przy zdawaniu złomu to mit. Tu wszystko da się załatwić!

  3. Zakaz handlu w sklepach nocnych to największy problem dla ich właścicieli zarabiających na osobach, które bez alkoholu nie wytrzymają do rana. Sklepy te utrzymuj również przebywająca przy nich w grupkach młodzież, dorosła bądź nie. Niekoniecznie jest przyjacielsko nastawiona do przechodniów.

  4. Sytuację ratuje Szczawno-Zdrój, nieformalna dzielnica Wałbrzydu. To w lokalach tego miasta, bawi się ogromna większość okolicznej populacji. W Wałbrzychu są może ze trzy knajpki (nie dyskoteki) gdzie można potańczyć co tydzień. Inne, ogólnie restauracje, tylko czasem w karnawale organizują jakieś potańcówki. No! i są jeszcze andrzejki :p

  Na razie nie krytykuję. Czekam z ogromnym zaciekawieniem na Nowy Rok! =D

  P.S. Pracuję w systemie trzyzmianowym. W pracy funkcjonuje stołówka. Korytko na trzeciej zmianie jest od 01:30. Kurcze... mam chodzić głodny na nockach??? Nie do końca jest przemyślana ta uchwała. Kierunek słuszny, ale czy droga właściwa???

  P.S.S. A jak ludzie w domach będą siedzieli to nie martwiłbym się o przyrost naturalny. Z nudów to i to!

  Pozdrawiam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje