Gronkiewicz-Waltz krytykuje Sikorskiego: "Zwracanie się do UE o pomoc to przyznanie się do bezsilności"

- To trochę przyznanie się do bezsilności. Ja bym tej prośby nie wysyłała - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet, komentując wczorajszą decyzję szefa MSZ. Radosław Sikorski zwrócił się oficjalnie do UE z prośbą o pomoc w sprowadzeniu wraku Tu-154 z Rosji.
Sikorski poinformował wczoraj, że na forum Rady ds. Zagranicznych UE skierował prośbę do Catherine Ashton, aby podczas szczytu z Rosją podnieść formalnie kwestię potrzeby zwrotu wraku prezydenckiego Tu-154.

- To jest w jakimś sensie bezradność. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami tego wyegzekwować, to zwracamy się do Unii Europejskiej, (...) to trochę przyznanie się do bezsilności - mówi Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem Władimir Putin i tak nie zmieni swojego postępowania.

- Czy ta prośba to błąd? - pyta Olejnik. - Ja bym jej nie wysyłała - odpowiada prezydent Warszawy. Przyznaje, że nie wie, czy ta decyzja była konsultowana z premierem, ale "nie można z wszystkim latać do premiera". - Minister konstytucyjny działa w ramach swoich uprawnień - mówi.

Zaznacza jednak, że Rosjanie raczej nie ulegną UE, ale jeżeli oddadzą wrak w krótkim czasie po tym, jak Ashton skieruje do prezydenta Putina swoje uwagi, to znaczy że "Sikorski zrobił dobrze". - Pewne rzeczy trzeba zobaczyć po czasie - mówi Gronkiewicz-Waltz, ale podkreśla, że na razie to wygląda na pewno na "bezradność naszych działań".

Zobacz także
 • Józef Oleksy w Poranku Radia TOK FM Sikorski prosi Ashton o pomoc ws. wraku. Oleksy: Ogłasza bezradność Polski
 • Zbigniew Brzeziński Brzeziński: Rosji zależy, by Smoleńsk dzielił Polaków, ale te bzdury o zamachu? Wstrętne
 • Pierwszy w Polsce ornat smoleński "Przyznam szczerze, zaniemówiłem". Ornat smoleński wkurzył senatora PO
Komentarze (181)
Gronkiewicz-Waltz krytykuje Sikorskiego: "Zwracanie się do UE o pomoc to przyznanie się do bezsilności"
Zaloguj się
 • net_friend

  Oceniono 164 razy 130

  Istotnie umieć przyznać się do błędu/słabości to rzecz niespotykana wśród naszych parlamentarzystów i niektórych może dziwić. Sprawdzoną metodą jest powtarzanie, że sprawa jest pod kontrolą, a po wyborach zaatakować nią innych.

 • wozdo

  Oceniono 196 razy 92

  kiedy rodziny smolenskie pojechaly do Parlamentu Europejskiego na wysluchanie obywatelskiego to byl smiech i szyderstwo

  ale gdy Radzio prosi o pomoc także UE to cisza ze strony Wyborczej TVN Polsatu

  JESTESCIE DNEM
  widac wasze poglady preferencje i nieobiektywizm

 • andypedy

  Oceniono 89 razy 67

  Oburzenie w PO jest oczywiste.
  Przeciez fundamentem tej partii nie sa realne fakty tylko "robienie wrazenia" i pijar.

  Sikorski okazal sie po raz kolejny naiwnym frajerem nie z tej bajki.

 • von_seydlitz

  Oceniono 197 razy 47

  Świetna jest logika Hani - nie jest dla niej problemem, że jest się bezsilnym, tylko to, że 'PRZYZNAJE SIĘ DO BEZSILNOŚCI"....

  Hania, jak całe PO i jego Lemingi lubicie żyć pozorami.....

  I dlatego Kaczor jest o nie bo lepszym dla Polski niż wy.....

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 71 razy 39

  Sikor raz sie skompromitował uznając odebrane Serbom Kosovo a teraz kolejny raz - publicznie pokazując swoja bezsilność..

 • voodeen

  Oceniono 49 razy 35

  ale zaraz zaraz, to juz volodia nie jest naszym przyjacielem? jakze to moze byc?

 • emeryt21

  Oceniono 91 razy 31

  Sprawa Smolenska to pojedynek politykow.....Co nas szaraczkow to obchodzi ????
  Mnie interesuje nadchodzacy kryzys.....Vincent dociska pasa podatkowego....Wymysla coraz to nowe powody do cichego wzrostu podatkow......
  Banki i fabryki zwalniaja ludzi a oni przejmuja sie jakims zlomem.....

 • jck12

  Oceniono 44 razy 28

  Nie żebym bronił "radosnego", ale fajnie mówić co by się zrobiło gdyby.. mając świadomość że w takiej sytuacji już nigdy się nie stanie.
  --
  grajstacja

 • azeta7

  Oceniono 86 razy 14

  WRAK WRÓCI I CO DALEJ?
  Kiedyś wróci. Im prędzej tym lepiej i wcale nie mam na myśli hipotetycznego pojedynku siłowego Rosja/Polska, a wewnątrz - wrzasku PiS na temat poddańczego rządu PO. Wrak wróci i co potem? Na świecie takie resztki żelastwa oczyszcza się z przydatnych elementów i wywozi na złom... A u nas? Już słyszę kolejne lamenty marszowników z Krakowskiego Przedmieścia o tym, że wrak jest pełen duchów, krwi naszych największych patriotów, że nie wolno go zniszczyć, że jest święty (mimo iż produkcji ZSRR). Zgoda, że nie można go stopić, będzie musiała być powszechna. Powinniśmy więc już dzisiaj rozważyć co zrobić z tymi resztkami.
  Wieczny pomnik. Gdzie? Dziedziniec Wawelu, może przed Muzeum WP, plac obok pomnika Zygmunta na Starówce, gdzieś w bliskości Pałacu Kultury (stoi też z winy Rosjan). A może nie składać go tylko podzielić. Zrobić tysiące amuletów, które rozprowadzi Radio Maryja za drobne datki. Albo odwrotnie - poskładać możliwie dokładnie i wozić po wsiach i miastach przed każdymi wyborami.
  Wybiegam w zbyt odległą przyszłość? A czy ktoś z Was myśli, że różne sztaby w ciszy gabinetów już tego nie rozważają? Przecież to wspaniały motyw do iluś tam kolejnych afer, debat sejmowych, plakatów, haseł wszelkich wyborów...
  Aby tylko odciągać nas od własnego życia, ważniejszych problemów, zmieniania Polski, współpracy z sąsiadami i partnerami europejskimi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje