Brudziński: RAŚ i Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO

Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Joachim Brudziński nie obawia się, że ostatnie deklaracje Jarosława Kaczyńskiego ws. ograniczenia przywilejów mniejszości niemieckiej zrażą do jego partii tych wyborców. - Oni już są w rękach PO. Ruch Autonomii Śląska czy Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO - powiedział.
Na spotkaniu w Opolu Jarosław Kaczyński w ostrych słowach skrytykował przywileje, jakie ma mniejszość niemiecka w Polsce, gdy mniejszość polska w Niemczech jest takowych pozbawiona. Wynikają one z umów podpisanych przez nasz kraj z Niemcami w latach 90. - Chcę państwu zadeklarować jasno, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy, to będzie stosowana zasada: tyle praw Niemców w Polsce, ile Polaków w Niemczech - zapowiedział prezes PiS.W TVN24 zapytano Joachima Brudzińskiego z PiS, czy to nie zrazi wyborców mniejszości niemieckiej do jego partii. - Oni już są w rękach PO. Ruch Autonomii Śląska czy Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO, ale my tego nie rozpatrujemy w kategoriach uzysku partyjnego - odpowiedział.

Odrzucił też pojawiające się sugestie, że Jarosław Kaczyński jest "zainteresowany konfliktowaniem narodowościowym". - Jarosław Kaczyński nie wywołuje żadnej wojny - stwierdził. Dodał, że meritum wypowiedzi Kaczyńskiego to wskazanie asymetrii w sytuacji mniejszości niemieckiej i polskiej. Wskazał tutaj m.in. na przywileje w wyborach do Sejmu, gdzie lista Mniejszości Niemieckiej nie musi przekraczać 5-procentowego progu w skali kraju.

Zobacz także
 • Stanisław Żelichowski "Prawdziwy prezes wrócił". Politycy o pomyśle Kaczyńskiego ws. "repolonizacji mediów"
 • Samolot Tu-154M nr 101 w konfiguracji do lądowania Ile trotylu jest w kiełbasie? Śledczy, PiS i dziennikarze na tropie TNT
 • Piotr Duda "Solidarność" nie weźmie udziału w marszu PiS. "Ale kibicuje Kaczyńskiemu"
Komentarze (128)
Brudziński: RAŚ i Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 179 razy 157

  Kaczor zamiast starać się o poprawienie sytuacji Polaków w Niemczech mówi że za karę odbierze przywileje i niech bo mają mieć gorzej niż "prawdziwi polacy"

 • dziadekjam

  Oceniono 162 razy 138

  "...jeżeli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy, to będzie stosowana zasada: tyle praw Niemców w Polsce, ile Polaków w Niemczech - zapowiedział prezes PiS."
  =================================================================
  Ciekawe, czy prezio to osiągnie?
  Podniesie zarobki Niemcom w Polsce, czy będzie wnioskował, żeby Niemcy obcięli je Polakom w Niemczech?

 • fakiba

  Oceniono 142 razy 124

  Norma u Brudzińskiego przecież Kaczor został jak zwykle żle zrozumiany a teraz to wina tych paskudnych mikrofonów bo żle nagrały pełne miłości słowa o mniejszościach

 • szczuras99

  Oceniono 122 razy 106

  PiS to najlepsza opozycja jaka mozna sobie wymarzyc . Tusk moze spac spokojnie .

 • and155

  Oceniono 103 razy 89

  A młody JOJO nie chciał współracować z dyrekcją szkoły i został relegowany za napaści i okradanie kolegów.

 • ok-cham

  Oceniono 41 razy 33

  Niedobrze, gdy słowa powszechnie znanego mitomana, hipokryty i paranoika tłumaczy ktoś tak głupi i beznadziejny jak Jojo. To pozbawia ostatnich pozorów powagi oszczercze brednie prezesa i bezlitośnie obnaża ich prawdziwą naturę - bezrozumnego bełkotu starzejącego się awanturnika.

 • sdn

  Oceniono 26 razy 20

  W pisie same gołąbki pokoju. Ciekawe z kim chcą współpracować skoro po kolei wszystkich do siebie zrażają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje