Brudziński: RAŚ i Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO

10.12.2012 08:18
Joachim Brudziński

Joachim Brudziński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Joachim Brudziński nie obawia się, że ostatnie deklaracje Jarosława Kaczyńskiego ws. ograniczenia przywilejów mniejszości niemieckiej zrażą do jego partii tych wyborców. - Oni już są w rękach PO. Ruch Autonomii Śląska czy Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO - powiedział.
Na spotkaniu w Opolu Jarosław Kaczyński w ostrych słowach skrytykował przywileje, jakie ma mniejszość niemiecka w Polsce, gdy mniejszość polska w Niemczech jest takowych pozbawiona. Wynikają one z umów podpisanych przez nasz kraj z Niemcami w latach 90. - Chcę państwu zadeklarować jasno, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy, to będzie stosowana zasada: tyle praw Niemców w Polsce, ile Polaków w Niemczech - zapowiedział prezes PiS.W TVN24 zapytano Joachima Brudzińskiego z PiS, czy to nie zrazi wyborców mniejszości niemieckiej do jego partii. - Oni już są w rękach PO. Ruch Autonomii Śląska czy Mniejszość Niemiecka bardzo ściśle współpracują z PO, ale my tego nie rozpatrujemy w kategoriach uzysku partyjnego - odpowiedział.

Odrzucił też pojawiające się sugestie, że Jarosław Kaczyński jest "zainteresowany konfliktowaniem narodowościowym". - Jarosław Kaczyński nie wywołuje żadnej wojny - stwierdził. Dodał, że meritum wypowiedzi Kaczyńskiego to wskazanie asymetrii w sytuacji mniejszości niemieckiej i polskiej. Wskazał tutaj m.in. na przywileje w wyborach do Sejmu, gdzie lista Mniejszości Niemieckiej nie musi przekraczać 5-procentowego progu w skali kraju.

Zobacz także
Komentarze (128)
Zaloguj się
 • piesnaburaki

  0

  ...a Brudziński i wszyscy z zespołem macierewicza pod Polską, Ojczyzną Naszą, dołki kopią...

 • 1neo1

  Oceniono 2 razy 0

  Brudziński ma rację - spójrzmy na działanie jednego z autorytetów PO ze Śląska, "Artysta" nazywa sie Kuc...przepreszam Kutz z niemiecka i jest jedym z POowców chcących odłączyc Śląsk od Polski i jawnie wspierea RAS.

  PO i Niemcy - ONI sie dosklanale rozumieją, wnuczek żołnierza z Wermachtu stoi na straży. Jeden z POlityków PO robił nawet za ciecia jakiegoś Niemca ;-)

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 1 raz 1

  mali ludzie z głupiego pisu. i tyle.

 • freeelance

  0

  Najlepszy komentarz nomen omen jest w reklamach Google wśród tekstu: "Pompy do brudnej wody".

 • topiramax

  0

  Bo brak współpracy to katastrofa proszę pana ;) Polecam wykorzystać osobiście wolę współpracy z czymkolwiek. Ot, na ten przykład: współpracę pana z pańskim mózgiem. Organ nieużywany potrafi zanikać.

 • amron53

  Oceniono 1 raz -1

  ...i co w tym złego, ksenofobie Bredziński? nie dyktat, tylko przekonywanie do swoich racji i osiąganie consensusu , na tym polega demokracja; dyktatorem jest prezes i współpracująca z nim monarchia kościelna...

 • koloratura1

  Oceniono 2 razy 0

  Odrzucił też pojawiające się sugestie, że Jarosław Kaczyński jest "zainteresowany konfliktowaniem narodowościowym".

  I ma rację.
  Jedyne, czym jest J.K. zainteresowany, to wreszcie dochrapać się władzy; a ponieważ już siedem razy pod rząd wygrać się nie udało, to może TAK się uda...

 • me2free

  Oceniono 2 razy 0

  trzymajcie bredzinskiego od opolszczyzny, jojo to u was. Bylem w br w szczecinskim i tam sprzedawali produkty spozywcze w jezyku niemieckim i panie sprzedawczyni ni byla urazona, ze propaguje obce terminy, ona jest ekonomiczna, mi to wali, ale po kiego maliego bredzinskiego nie wypic polskich jaj i nie popic niemieckiem piwem

 • lica79

  Oceniono 2 razy 0

  Szczecin przeprasza za "Bredzińskiego" facet jak reszta pisowskiej sekty dawno powinien być izolowany i poddany leczeniu. Zdrowy człowiek wiekszości jego głupot by nie opowiadał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje