"GPC": Boniecki: Jeśli komuś przeszkadza krzyż w Sejmie, to nie powinien on tam wisieć

10.12.2012 07:47
Ks. Adam Boniecki

Ks. Adam Boniecki (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

- Jeśli komuś przeszkadza krzyż w takim miejscu, to nie powinien on tam wisieć - mówił o krzyżu w Sejmie ks. Adam Boniecki. Opinię cytuje "Gazeta Polska Codziennie".
Dla ks. Bonieckiego krzyż w Sejmie to kwestia kulturowa, a nie religijna, pisze gazeta i cytuje słowa kapłana ze spotkania z cyklu "Kościół otwarty".: - "Jeśli komuś przeszkadza krzyż w takim miejscu, to nie powinien on tam wisieć. Nie można nikogo zmuszać, żeby na ten krzyż patrzył". Boniecki dodał, że nie chce, by w ten sposób obrzydzano krzyż.

Na słowa bp. Antoniego Dydycza, według którego "Kościół otwarty jest martwy", ks. Boniecki zareagował krytyką hierarchów. - "Reprezentują ludzi wystraszonych i ich przekonania" - powiedział. Dodał, że "krytyka Kościoła otwartego w Polsce wynika z lęku i pomieszania pojęć". - Kościół zamknięty jest zalękniony, niepewny wiary, mówił ks. Boniecki.

Poziom jadowitości się zwiększa

- Zalękniony, że każde naruszenie tożsamości spowoduje rozsypanie się jej i zagubienie, wtórował mu o. Maciej Zięba. Dominikanin mówił również o "uwikłaniu" polskiego Kościoła w politykę. - Jedna strona politycznego sporu twierdzi, że wie, gdzie jest prawdziwy Kościół i prawdziwa Polska. Ci, którzy tego nie podzielają, mają rzekomo nie być dobrymi katolikami i Polakami. Poziom jadowitości, agresji, pogardy w życiu publicznym w Polsce się zwiększa - mówił.

Więcej o spotkaniu z ks. Bonieckim pisze także "Gazeta Wyborcza">>

Zobacz także
Komentarze (477)
Zaloguj się
 • koko938

  0

  Ksieze Boniecki jesli kler rabal polske spoleczenstwo od zarania panstwa polskiego,to rzeczywiscie zapuscil gleboko korzenie.Spoleczestwo chce sie uwolnic od tego balastu . Zeby wierzyc w Bog NIE TRZEBA BYC SLUZACYM KLECHY. I to jest tradycja jesli byles rabany to i teraz musisz byc .Bo takie sa nasze korzenie , Ksieze Boniecki

 • ptak57

  0

  Jedna jaskółka nie czyni wiosny ! Ks. Boniecki, ks.Sowa , może jeszcze kilku i co....? Reszta podparta Terlikowskim i innymi talibami robi wszystko by na słowo" kościół katolicki ( NIE BÓG !!!) w Polsce" dostawać wymiotów .

 • watyklan

  Oceniono 1 raz -1

  Boniecki: Jeśli komuś przeszkadza krzyż w Sejmie, to nie powinien on tam wisieć. I nie trzeba do tego Sądu. Oczywiście w katolickim kraju. W katolskim jest inaczej.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 1 raz 1

  Księże Adamie,
  nie modliłem się od lat. Dzisiaj modlę się za Ciebie, żebyś to zniósł.
  I jeśli Ci to pomoże - jesteś jednym z ostatnich, którzy podtrzymują mój szacunek do Katolików.
  Dziękuję Ci, że spotkaliśmy Cię w naszym życiu.
  Bóg zapłać

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 2

  Oj, coś mi się zdaje że najmądrzejszy ( a na pewno najbogatszy- jeszcze) i zbyt pewny siebie Kościół Katolicki tymi krzyżami wpychanymi wszędzie strzelił sobie w obydwie stopy....
  (marna to religia, że brak krzyża może grozić jej upadkiem...)

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -1

  Oto dokładna wypowiedź księdza Bonieckiego w sprawie krzyża.

  (...) Dobrze by było, gdyby to przemyśleli także ci, którzy się domagają usunięcia chrześcijańskich symboli z miejsc publicznych. Nie widzę w tym świętokradztwa, lecz barbarzyństwo. Nie trzeba być wierzącym chrześcijaninem, by szanować nasze żywe dziedzictwo. Chrześcijanie nie muszą mieć w Sejmie krzyża. On tam jest nie dlatego, że większość Polaków to chrześcijanie, ale dlatego, że takie są korzenie naszej kultury".

 • representation1

  Oceniono 4 razy 0

  Kto kocha Bonieckiego, ten nienawidzi Radia Maryja
  -----------------------------------------------------------------------
  To prawda, że RM wzbudza nienawiść i lęk, ale nie w ludziach wierzących i szukających prawdy. RM głosi prawdę, nie zgadza się na przemilczanie faktów, sprzeciwia się poprawności politycznej fałszującej obraz współczesnego świata i historię. To dlatego RM wzbudza nienawiść przeciwników Kościoła. Oni kochają Bonieckiego, który mówi to czego oczekują salony, a mówi o tolerancji dla satanistów i potrzebie usuwania krzyża z przestrzeni publicznej.

  Czy Boniecki wyraził sprzeciw, kiedy GW nagłaśniała nawoływanie lewaków do zamykania tzw. "okien życia"? Nie przypominam sobie. Po owocach poznajemy go.

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -3

  Polecam księdzu Bonieckiemu książkę ojca Badeniego ,, Uwierzcie w koniec świata". Tam jest kilka mądrych słów o krzyżu w Sejmie.

 • liczdo10

  Oceniono 6 razy 2

  "po owocach poznacie" - a owocem RM jest nienawiść i lęk.
  Gdyby dziś Chrystus zjawił się i podał rękę grzesznikowi zostałby potępiony i eksomunikowany właśnie przez tzw tradycjonalistów.
  Dla otwartych i chcących: Rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim 16-19.12 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski Warszawa ul Gdańska 6a. www.marymont.marianie.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje