Chavez ma przerzuty. Konieczna kolejna operacja

09.12.2012 16:02
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez poinformował, że w najbliższych dniach czeka go kolejna operacja usunięcia nowotworu, gdyż kubańscy lekarze wykryli u niego przerzuty.
- To konieczne, abym w najbliższych dniach znów był operowany - powiedział Chavez w wystąpieniu telewizyjnym. Do Hawany, skąd do Caracas wrócił w piątek, ma polecieć w niedzielę.

58-letni przywódca Wenezueli w ciągu półtora roku z powodu nowotworu przeszedł już trzy operacje i długotrwałą terapię na Kubie. Wieści na temat pogarszającego się zdrowia rzucają cień na jego polityczną przyszłość - pisze Reuters. Hugo Chavez wygrał w październiku wybory prezydenckie i w styczniu rozpocznie kolejną sześcioletnią kadencję.

Całkiem wyleczony?

W czerwcu ubiegłego roku u Chaveza zdiagnozowano raka niesprecyzowanego bliżej narządu. Od tego czasu regularnie podróżował on na Kubę, gdzie odbywał chemioterapię i radioterapię.

Przed kilkoma miesiącami wenezuelski prezydent zapewniał, że jest "całkiem wyleczony". Władze twierdziły, że jego ostatnia podróż na Kubę była planowanym następstwem terapii, którą przeszedł w pierwszej połowie 2012 roku. Jednak 10 dni temu Chavez udał się do Hawany, by poddać się - jak informowano - zabiegom natleniania hiperbarycznego. Jeden z lokalnych dziennikarzy mówił, że widziano go na wózku inwalidzkim.

Chavez namaścił następcę

Jeśli stan zdrowia prezydenta nadal będzie się pogarszał, jego urząd może przejąć obecny wiceprezydent Nicolas Maduro. Zdaniem Chaveza to właśnie on będzie najlepszym kandydatem. - To jeden z młodych liderów z największymi możliwościami kontynuowania, (prezydentury - red) jeśli ja nie będę mógł - powiedział cytowany przez portal CNN.com prezydent Wenezueli. Pięćdziesięcioletni Nicolas Maduro już od dawno jest istotną postacią na wenezuelskiej scenie politycznej. Wiceprezydent i minister spraw zagranicznych często jest widziany u boku Hugo Chaveza podczas konferencji prasowych.

Zobacz także
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • mohel_z_lelowa

  0

  A juz myslalem ,ze to wyrzuty sumienia.

 • kharper

  Oceniono 4 razy 0

  jewesej dopinguje rakowi by zamienic na powrot Venezuele w padol lez i superburdel ameryki, mam nadzeije ze nastepca jest twardy

 • 12345janka

  Oceniono 6 razy -4

  Śmiecia komunistycznego odnalazł bejzebub. Witaj w piekle komunistyczny skurw........

 • korespondent1949

  Oceniono 11 razy -1

  Czy te komunistyczne bydle wreszcie zrobi coś dobrego dla narodu i zdechnie.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 27 razy 11

  Najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia Panie Prezydencie !

 • mich64

  Oceniono 9 razy -1

  Wyznaczył jak Jelcyn Put inka.

 • marcowsky

  Oceniono 7 razy 1

  Dni populizmu wenezuelańskiego są policzone chociaż mając tyle $ z ropy następca drogiego wodza rozda biedocie parę mld $ i znowu wygra wybory;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje