Coraz więcej zamożnych i bogatych w Polsce. Co i za ile kupują? [INFOGRAFIKA]

- Pomimo spowolnienia gospodarczego i kłopotów w strefie euro rynek dóbr luksusowych w Polsce rozwija się stabilnie - pisze w raporcie firma doradcza KPMG. - W 2012 roku liczba osób zamożnych i bogatych przekroczyła 750 tys., a ich łączne dochody do dyspozycji to blisko 130 mld zł - czytamy.
- W 2012 roku miesięczny dochód brutto powyżej 7,1 tys. zł osiągnie w Polsce nawet 751 tys. osób, tj. o blisko 23 tys. osób więcej niż w 2011 i o 90 tys. więcej niż w 2010 roku. Łączny dochód do dyspozycji tych konsumentów w całym 2012 roku może sięgnąć nawet 130 mld zł - wynika z najnowszego raportu KPMG "Rynek dóbr luksusowych w Polsce". Jak prognozuje firma, zamożnych i bogatych osób będzie w Polsce coraz więcej. - W 2015 roku w Polsce może mieszkać nawet 839 tys. osób zamożnych i bogatych, których łączny roczny dochód zbliży się do 160 mld zł - prognozuje firma.

Istnieje też grupa osób o dochodach między 3,7 tys. brutto i 7,1 tys. brutto, których raport nazywa "aspirującymi". Szacuje się, że w 2012 roku takich osób jest ok 2 mln. W badaniu firmy KPMG stanowili oni 20 proc. respondentów, gdy zamożni 60 proc., bogaci 19 proc., a bardzo bogaci 1 proc.Komentarze (188)
Coraz więcej zamożnych i bogatych w Polsce. Co i za ile kupują? [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • alfalfa

  Oceniono 301 razy 275

  Jeżeli "zamożni" to ci, którzy zarabiają 7-20tys brutto i jest ich tylko 740tys. to znaczy, że jesteśmy krajem biedaków. Inwestycja w lumpeks jeszcze latami będzie przynosić regularny zysk.
  A.

 • kamilkamas84

  Oceniono 200 razy 144

  W Chinach i w Rosji też są milionerzy, co nie zmienia faktu, że spora część ludzi nie ma co do gara włożyć. Szkoda tylko, że Ci milionerzy dorabiają się na garbach biedaków robiących za kilka złotych.

 • katolik_polski1

  Oceniono 238 razy 124

  Struktura wedlug dochodow .
  Tylko nie uwzglednili ludzi zarabiajacych ponizej 2000 zlotych miesiecznie .
  To te 10 milionow zyjacych na granicy nedzy !

 • wszystkojuzzajete22

  Oceniono 130 razy 120

  Jesli dorosla osoba zarabia 5tys zl i jest juz osoba aspirujaca do bycia bogaatym, to cos jest nie tak

 • niegrzecznymisiek

  Oceniono 143 razy 105

  Może dla równowagi opiszcie środowiska najbiedniejsze -i przy okazji jakieś propozycje zaradzenia temu, tak się składa że mieszkam w obszarze wiejskim i takiej nędzy jak obecnie nie pamiętam znam rodziny którym ledwo wystarcza na to żeby zjeść dwa posiłki dziennie.
  Brak słów aby opisać co ci ludzie przeżywają i jak wstydzą się swojej biedy.

 • diabelski.izraelita

  Oceniono 89 razy 79

  To jest zamożność po polsku, czyli co najmniej 5000 zł do ręki, jeśli ma się kredyt hipoteczny i mieszka w większym mieście, to z takimi zarobkami za dużo nie oszczędzisz... a jeśli dodatkowo jesteś jedynym żywicielem rodziny, to nic nie zaoszczędzisz. Tylko co mają powiedzieć Ci którzy nawet nie są aspirujący ??, co to za grupa?? chyba biedacy w takim razie żyjemy w kraju biedaków, więc to chyba jasne dlaczego u nas powstają różne montownie, jesteśmy chinami europy...

 • supertlumacz

  Oceniono 106 razy 62

  Pomijając już rzetelność publikowanych danych, zainteresowanie tego typu statystykami w Polsce maleje ze względu na obniżający się poziom oświaty. Odwrotnie jak w Rosji gdzie INFOGRAFIKA jest mieszana z reklamami aby zwiększyć nimi zainteresowanie! Poza tym rosyjska infografika jest serwowana w tempie umożliwiającym zrozumienie tylko nielicznym Polakom z przygotowaaniem z nauk ścisłych na poziomie dobrej politechniki, a nie delegatury w Wólce Małej...

  Dowodem upadku intelektualnego Polski jest pojawianie się programów telewizyjnych dla debili z nagranym uprzednio śmiechem widzów który ma pobudzać widzów do śmiechu. Inne przejawy postępującego zidiocenia Polaków to odwoływanie się w reklamach wyłącznie do emocji, wzrost liczby cudownych objawień i powołań kapłańskich, popularność parabanków, korzystanie z sieci międzynarodowych toalet McDonald's, KFC, BurgerKing itp do spożywania tam posiłków, spadek popularności teleturniejów sprawdzających wiedzę na korzyść szczęśliwego odkrywania zawartości pudełka itd itp.

 • zenblue1

  Oceniono 132 razy 58

  Ciekawe jak te debilne słupki komentują zwalniani pracownicy Fiata w Tychach ??? pewnie nie komentują bo nie mają komputerów,teraz martwią się o chleb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje